Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa dioptrijom ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pet Nov 12, 2021 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2012 3:52 pm
Pozdrav svima,probacu u sto kracim crtama da opisem o cemu se radi.
Dakle,nosim konstantno naocare nekih 3 godina,dioptrija +1.50 sa 1 cilindrima,na oba oka isto. Noseci te naocare nisam osecala,tj nisam ih osecala na ocima,bas su mi odgovarale i kao da ih nisam imala osim toga sto je naravno lakse bilo sa njima. Pre nekih 6 meseci pocela sam da primecujem da ne vidim vise cisto,prvo na daljinu pa posle i na blizinu. Kao da imam neku zavesu,nedovoljnu ostrinu,cistinu slike itd. Isla sam kod oftamologa,toliko ih je bilo za ovoh 6 meseci. U sustini dobila sam naocare 1.25 sa 1.25 takodje plus. One su mi donekle olaksavale ali daleko od toga da mi odgovaraju. Pregled kompjuterski u startu je pokazivao veci dioptriju od moje i na siroke i na uske zenice. Na uske ide oko 2.50,a na siroke cak 3,5 do 4. (Ovo pisem okvirno i napamet). Bukvalno na ocima imam nesto sto pomaze ali mi je jako neprijatno da gledam,smeta mi i napolju kad sam cum jr svetlo,ne vidim prosto cisto. Vidim ljude,raspoznajem ali nisu mi cisti. Probali su sa dioptrijama raznim,isto. Isla sam kod neurologa,radila Vep,oct,magnetnu rezonamcu. Sve je uredno.
A da,inace je pocelo tako sto sam pocela da primecujem da nemam cistinu u vidu,pa ujitru ustanrm ono magla dok se ne razbistri. I isto tako vid brz naocara mi je uzas,ne vidim.
Ovo vam pisem jer sam ocajna,meni je svaki dam mucan,jako sam opterecena jer se jako dugo mucim bez resenja.
Isla sam cak i do toga da idem na laser,ali nisam kandidat jer po njima diiptrija na siroke zenice mora da bude ista i na uske,a kod mene jr velika razlika. Zaista vise ne znam gde da odem. Neurolozi kazu nije neuroloski,oftamolozi me salju neurologu,i ja se samo vrtim u krug. Ne znam zasto mi je odjedno prestala da idgovara moja dioptrija koju godinama nosim. Sada sam bez naocara kao corava koka,neprijatno mi je prosto. Inace imam 29 godina. Molim vas za savet,bilo sta.
Secer,stirna sve je to uredno. Isto tako primecujem kao neke linije u vidu,kao svetlost prelamanje. Jako sam namucena i trudim se ali bez usoeha da resim ovaj "neresiv problem",nema gde nisam bila.
Pozdrav za sve i hvala

Vrh

Tema posta: Re: Problem sa dioptrijom ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pet Nov 12, 2021 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 19, 2012 3:52 pm
Molim vas za pomoc

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata