Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: oticanje gornjih kapaka
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 12:06 am
Postovi: 3
Lokacija: bg
Ne znam sta vise da radim, prvo sam bila u svom domu zdravlja, gde mi je ocni prepisao neku glupu terapiju ispiranja sa acidi borici... Pa onda neke druge kapi, i sve tako nesto neodredjeno sto nije imalo nikakvog efekta.
Pa sam otisla na kliniku, pa na zvezdaru. I tamo su mi isto rekli da su mi ochi u redu, i da zaista ne znaju od cega je otok.

Otok se javlja ujutru , posle spavanja, otichu samo gornji kapci, crveni su, ne peche i ne svrbi, samo otichu i prvi dan su ogromni... kasnije otok spadne (al nikada skroz) . I tako na svakih nedelju dana buknu.

Rekli su mi da verovatno nije alergijski, jer bi se alergija ispoljila na jos neki nacin... mada promenila sam perjani jastuk jer su mnogi alergicni na perje... Al nije ni to

Ne znam kome da se obratim...

_________________
sve je vazno.
i zubi.
i dusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nije ipak iskljuceno da otok nastaje usled alergije,mozda cak na neki kozmeticki preparat koji stavljate uvece.Takodje je velika verovatnoca da Vam kapci oticu usled postojanja sinusitisa,mozda frontalnih ili ethmoidalnih sinusa.Dakle,kod ORL proverite stanje sinusa,a obavezno uradite i pregled urina-kreatinina,uree...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
[quote="klio"]Nije ipak iskljuceno da otok nastaje usled alergije,mozda cak na neki kozmeticki preparat koji stavljate uvece.Takodje je velika verovatnoca da Vam kapci oticu usled postojanja sinusitisa,mozda frontalnih ili ethmoidalnih sinusa.Dakle,kod ORL proverite stanje sinusa,a obavezno uradite i pregled urina-kreatinina,uree...
Pozdrav![/quote]
Klio, molim te mi kazi zbog cega se savetuje i pregled urina? Ovo za sinuse je izgleda pravo otkrice za mene jer vec 7-8 godina muku mucim pokusavajuci da otkrijem uzroke mojih alergija i, izmedju ostalog, oticanja kapaka. Mene kapci prvo svrbe, zacrvene se i peku, pa mi onda i oteknu. Hidrociklin ili hidrokortizon pomazu, a ranije sam u dzordza vasingtona dobijala neku emulziju koju tamo vise niko ne zna da mi prepise :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 6:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Otok se javlja ujutru , posle spavanja, otichu samo gornji kapci, crveni su, ne peche i ne svrbi, samo otichu i prvi dan su ogromni... kasnije otok spadne (al nikada skroz) . I tako na svakih nedelju dana buknu.

Rekli ste da otok nije pracen svrabom! I sinusitis moze biti alergijski.
Pregled urina je neophodan radi ispitivanja stanja bubrega.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: