Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mrlja u vidnom polju - odjednom !
PostPoslato: Sub Maj 19, 2007 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Nerazumem šta mi se ovo desilo?!

Probudim se jutros i primetim da kada pogledam ulevo i na gore,u donjem i desnom uglu vidnoga polja pojavljuje mi se neka mrlja,kao neka senka,...imam osecaj kao da se tu neka musica mota oko ugla moga oka i pomera se ka centru vidnoga polja kad god pogledam skroz ulevo.

Prvo sam pomislila da mi se trepavica tako namestila,ili da mi je pramen kose upao u oko ... ali ništa od toga nije !

Sinoć sam osetila u jednom trenutku u toku spavanja ,mali bol u oku,ali sam mislila da sam spavanjem pritisla oko,pa sam promenila polozaj i nastavila sa spavanjem.

Šta bi to moglo da bude ?? Stvarno sam u cudu ! Da li je neko imao nešto slično i ima li sanse da se to nešto povuce samo od sebe,bas kao što se i pojavilo ?

Citala sam ovde o tzv.floatings -ali koliko vidim one ne prate pokrete ociju.Ove 'moje musice' - ima ih dve prate za sada moj pogled.

Sta to moze da bude ? I otkud tako odjednom ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 1:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Moracete na pregled sa sirenjem zenica,bez odlaganja.Pregled mora da bude Goldmanovim ogledalom,kako bi se jasno videla periferija retine.
Posto razlozi za ovu pojavu mogu biti od prilicno bezazlenih,ali i prilicno ozbiljnih za koje je veoma vazna hitna dijagnostika,preporucujem Vam pregled u nekoj privatnoj oftalmoloskoj ordinaciji.To iz razloga sto je u Domovima zdravlja tesko ostvariti hitan pregled ukoliko nije u pitanju povreda.
U privatnoj poruci cu Vam preporuciti oftalmologa koji Vam moze kvalitetno uraditi pregled.
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 2:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Hvala puno na odgovoru i preporuci! Posto je danas nedelja,vec sutra cu se angazovati i videti sta se to tako odjednom desilo sa mojim okom.

Ja sam se sve nadala da ce ujutru kada se probudim -to nestati,ali evo vec drugo jutro i dan protice sa tim defektom u vidu. :-((( Bas je neprijatno !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Isla sam kod oftalmologa i to kod dvojice.Sirili su mi zenice i jedan je utvrdio da je sve u redu sa mojim okom,ali da postoje tzv.floaters tj. deformacije u staklastom telu.Drugi nije video ni floaters,vec mi je rekao da je sve u redu sa mojim vidom,a da to sto vidim nastaje mozda zbog pada pritiska ili nekog trenutnog efekta i da ce mozda proci.

Prvi doktor mi je rekao da je to nesto sto ce me pratiti celoga zivota i da na to moram da se naviknem.

Postavljam pitanje,ako neko zna da mi odgovori,mozda od onih koji su imali ili imaju isti problem - da li ti floaters mogu da nestanu tokom vremena ili cu stvarno ovo morati celoga zivota da trpim ??

Neznam npr. kako cu da vozim kola,kada stalno imam utisak da mi neka senka dolazi sa strane???

Naravno,upozorili su me da ako se pojave svetlucanja ili zavesa,da odmah dodjem kod lekara jer moze da bude ablacija retine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:53 pm
Postovi: 11
ima nas musica puno:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sc&start=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 8:34 am
Postovi: 6
Lokacija: Obrenovac
Pozdrav,
vidim da je ova tema nastala u maju 2007. i zato sto mislim da je otislo pogresnim tokom ostavljam poruku.
Meni lici na osnovu simproma da je nastala ablacija oka jer znam sta je ablacija oka. Ablacija oka i ovi svetlosni koncici i tackice nisu povezani.

Svetlost prolazi kroz zenicu, prelama se preko sociva i pada na ocno dno. Vid funkcionise preko makule i retine koje se nalaze na ocnom dnu. Makula (zuta mrlja) je centralni vid pomocu kog ostro vidimo a retina je periferni vid. Senke nastaju usled odvajanje retine od ocnog dna cime se gubi funkcija vida u tim zonama. To mogu da budu tacke ili veci sloj. Problem je jako ozbiljan i u pitanju je 48h za operaciju da bi postojale sanse da se vrati ostar vid.

Nikako ne ici u domove zdravlja niti na privatne klinike (iz iskustva). Svi treba da idu u klinicki centar jer vam samo tamo mogu adekvatno pomoci. Bolju pomoc necete dobiti u privatnoj klinici "Sveti Vid" a uzece vam ogroman novac. U mom sluaju niti su bili strucni niti objektivni da mi kazu sta sve treba da se uradi.

Otvaram novu temu koja se zove Ablacija oka pa molim sve radi razmene iskustava da posete temu.

Nadam se da sam pogresio jer ako jeste ablacija do danas je mogla mnogo da napreduje i da rezultuje gubitkom vida.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: