Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laserska operacija vida
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:06 pm
Postovi: 12
Evo bas sam pretrazila forum za ovaj vid operacije i vidim da niko nije polemisao o ovome, sto je prilicno iznenadjujuce.

Naime, interesuju me vasi stavovi o laserskim operacijama vida. Cula sam da je Sveti vid u BG prilicno uspjesan u profesionalan.

Da li je pametnije ici na tu vrstu operacije s npr. dioptrijom - 7 ili - 10 (lupam). Buduci da sam cula da sto ti je veca dioptrija, to bolje :o

Kakva su vasa iskustva s laserskim operacijama vida ili iskustva vasih prijatelja koji su se podvrgnuli njoj

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Na ovom forumu postoji nekoliko tema u kojima se pisalo o ovom problemu.
Pogledaj
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=15320

To je trenutno peta ili sesta tema ispod tvoje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:06 pm
Postovi: 12
Ah, hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lasersko skidanje dioptrije na VMA
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:48 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,
Evo iz prve ruke informacije o laserskom skidanju dioptrije, na VMA. Ja sam to uradila, imala sam dioptriju -6 na desnom i -5.5 na levom oku. Sada mi je dioptrija 0 na desnom i neka manja na levom,ali to je zanemarljivo. Intervenciju je radio profesor sa timom od jos 4 lekara oftalmologa. Moram da kazem da je sama intervencija protekla sasvim bezbolno, s obzirom da su oci u pitanju postoji sve vreme neki nealgodna osecaj,ali se to nikako ne moze nazvati bolom, vec je vise psiholoski, pa bih rekla, neprijatno. Bitno je da pratite sve sto vam govore, da sledite uputstva, tj. gde vam kazu da gledate i u kom trenutku, tada to i da radite.
Naravno, svaka intervencija nosi i neki rizik ili slicno. Ukoliko se osmelite da to uradite vec ste pola problema resili, ovo drugo niko ne moze da vam garantuje. Ono sto je recimo meni razlicito sada u odnosu na raniji vid koji sam korigovala uglavnom mekim socivima, jeste sto nocu sada vidim farove od kola, npr. drugacije nego pre. Oni su "razliveni" ali ne mnogo, kao recimo kad pada kisa pa kroz prozor posmatrate far. Neko bi to opisao kao "prskalica", znaci, svetlo nije izostreno. Ali to, ponavljam nije nista znacajno i navici cete se vrlo brzo i na to, pogotovo sto ne predstavlja smetnju cak ni pri nocnoj voznji kolima.
Toliko, ako nekoga zanima nesto vise, pitajte slobodno. I...srecno, naravno.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: