Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Treci dan sam na ovoj dijeti i najvise mi nedostaje kafa,ona bez kofeina nema nikakav efekat na moju glavobolju ali i to prolazi samo sto mi se uzasno spava u popodnevnim satima i ne znam kako da se izborim sa tim;cajevi nemaju neki efekat.Zatim-nasla sam beskvasni hleb ali on sadrzi 15%psenicnih klica pa se pitam da li je to dozvoljeno iako mi je psenica zabranjena.I jos-mogu reci da sam se vec sada oslobodila nadutosti koja mi je zadavala toliko problema sto je neverovatno imajuci u vidu da sam probala veliki broj dijeta-neke uz nadzor nutricionista i nije bilo poboljsanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 1:18 pm
Postovi: 3
Veliko hvala Dragicci na ovako detaljnom odgovoru.Zaista si mi povratila samopouzdanje.Samo nije mi jasno koliko si ti imala obroka dnevno kada si za tri meseca izgubila 16 kg.Da li si gladovala?Ja sam za mesec dana skinula 2 kg ali ne gladujem,ustvari stalno nesto jedem,grickam semenke.Naravno samo dozvoljene namirnice.Tesko mi je bilo da se odreknem mnogih namirnica koje volim,pa jos i da gladujem nemogu.Mislila sam da ce kilogrami da spadaju ako se samo iskljuce zabranjene namirnice.Izgleda da bas i nije tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 6:15 pm
Postovi: 2
Zdravo narode!

Pocela sam sa dijetom pre 5 dana i ide mi sjajno sto se tice hrane. Stalno nalazim nove mogucnosti za pripremu jela od onoga sto smem da jedem. Zasad kilogrami spadaju bas sporo, ali to sam i ocekivala. Zanima me da li je neko od vas jeo cokoladu za dijabeticare koja sadrzi fruktozu, kakao masu i kakao maslac (predpostavljam da u kakao maslacu nema mleka, jer njega ne smem da konzumiram). Nisam mogla da verujem da se necu morati odreci slatkisa u poptunosti, jer, naravno ne smem ni secer. Bilo bi lepo da mi jos neko potvrdi ovo, kako bih mogla da uzivam u ovom skupom, ali tako vrednom slatkisu... :)

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 11:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pozdrav!
Drago mi je sto sam konacno nasao ovu temu... Vec neke 3 god imam problema sa glasom, sto je posledica zeludacnih problema. Naime, bolijem od Laryngopharyngealnog refluxa, i dugo sam na higijensko-dijetetskom rezimu koji mi ne prija u potpunosti, jer osecam da mi i neke od tih zdravih namirnica bas i ne prijaju... Doktorica mi je spominjala ovaj test intolerancije hrane ali sam ga ja precuo posto mi je rekla da je jako skup... Posto sam video da ste napisali da je cena oko 4500 din - to mi i nije tako strasno... Ono sto bih vas zamolio jeste da mi posaljete na pp kontakt telefon neke ordinacije gde se vrse te analize... Hvala unapred!
Pozdrav!!!
P.S.- da, takodje me interesuje da li je potrebno zakazivati, i ako jeste, interesuje me koliko se ceka na test...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 10, 2008 10:02 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
SilverShark,
Evo ti podaci koje tražiš:
Centar za eliminaciju alergija
Zemun, Avijatičarski trg br10
011/316 54 12, 011/316 54 11
Pregled traje sat vremena, listu alergena dobiješ odmah. Zakazuje se dan-dva-tri ranije. I pozdravi doktorku Jasminu.
Sretno!
Javi nam se kad obaviš pregled!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 10, 2008 10:02 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
A za sve ostale, (možda) značajna informacija:
Danas sam nabavila dve korisne knjige
"Bezglutenski hleb pecivo i jela od testa" i
"Bezglutenska kuhinja", autorka obe knjige je Sandra Urban-Kosanović.

Saznala sam i da se u Novom Sadu svake druge srede u centru "Živeti uspravno" sastaju "celijakičari", prvi naredni sastanak je sledeća sreda, 15.10.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: test
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 12:37 pm
Postovi: 5
Lokacija: vojvodina
Prvo veliki pozdrav za sve! Za ovaj test sam saznala slucajno pre oko mesec dana a u ovoj temi (preko googla) procitala sve sto me interesuje tj broj telefona Centra za eliminaciju alergija u Zemunu i sva vasa iskstva koja su mi govorila da necu pogresiti ako odem. Citala sam temu ne registrovana (ponavljam se iz druge teme da me je mucila nesto registracija za ovaj forum,najverovatnije bilo nesto u vezi Opere,ali sad sam tu najzad B)..odlucila sam se za Zemun jer sam iz unutrasnjosti i pregled je bio zakazan za 2 dana kako sam zvala..sve pohvale za taj Centar samo imam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 12:37 pm
Postovi: 5
Lokacija: vojvodina
Problema sa kg nemam ali sam imala problema sa probavom zadnjih 4 meseca i to me je izludjivalo jer sam imala nepovezane dijareje i nikako nisam mogla da pokupim koncice kad i zasto. Doktorki sam objasnila i posavetovala me je da ponesem i sve lekove koje pijem i da se na sve utrvdi da li postoji intolerancija. Pregled je malo duze trajao (oko 2.5h) i pri tom mi je otkriveno da sam alergicna na kravlje mleko u svim oblicima i da najvise pazim na prikrivena mleka u prahu i da to narednih 6 meseci izbegavam. Najvaznije takodje je da sam intolerantna na lek Flonivil koji sam pila zbog dijareje . Cula sam da ima malo ljudi koji su na tu vrstu leka intolerantni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 12:37 pm
Postovi: 5
Lokacija: vojvodina
Izvinjavam se na ovako dugim postovima nisam mogla krace da napisem..vise od nedelju dana pazim na taj trenutak tj izbacila sam kravlje mleko iz upotrebe i mogu samo da zakljucim da mi je bolje (kuc,kuc,kuc)..od povrca sam intolerantna na celer,od zacina na majoran ostalo mi je sve dozvoljeno. Da li nekog ima da je intolerantan na kravlje mleko? Interesuju me ta prikrivena mleka u prahu jer sad citam deklargcije i npr nasla sam u kockama za supu knorr i mleka u prahu.
Najvaznije: SVE POHVALE ZA CEA U ZEMUNU JA SAM ODUSEVLJENA TRETMANOM A I REZULTATIMA TAKO DA BIH IH TOPLO PREPORUCILA (nije reklama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Vec par dana sam na novom rezimu ishrane,jedem sve dozvoljene namirnice ,ne koristim ne- dozvoljene...ALI....
A jedem i one za koje nisam sigurna u kojoj su mi grupi,a to su nar,mango,kesten,dunja...
Test na intoleranciju na hranu sam radila kod dr.Abramovski i sve mi je kod nje bilo ok, s tim sto LISTA NAMIRNICA ne da nije kompletna nego nacisto ostavlja dilemu.
Recimo ako mi nije dozvoljeno kravlje mleko mogu li piti (ima za kupiti gde 'oces) ovcje????Znam za zamene.....pirinac,ovas...
koliko gresim sto koristim nesto sto mi nije na listi?
Ima li ko ovakve dileme?
Da li izbaciti hranu koja je nedefinisana po nas same?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Kada je u pitanju mleko nebi trebalo eksperimentisati,eventualno ako je dozvoljena soja ili ovas pa sojino ili ovseno mleko a sto se tice ostalih nedefinisanih namirnica tipa voca ili povrca moze ali umereno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 6:15 pm
Postovi: 2
Za Dundicu..

Ja sam takodje bila u ordinaciji Holitimed. Za sve sto nije potpuno jasno zovi njih i pitaj. Sto se tice namirnica, koje nemas na spisku, ne bi trebalo da ih koristis, jer na njih ti nije ni radjen test. Jos nesto...ja kupujem pirincano mleko u prahu i mogu ti reci da je super. Ne mogu da ga pijem bez icega, ali sa kasicicom kakaa ili kao pomocno sredstvo za pravljnje hrane je extra.

Pozdrav i NE ODUSTAJ!!

p.s. Ako ti treba jos neki savet, slobodmo pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
@morena
@Nelli

hvala na odgovoru,nastojacu da izbacim sve namirnice za koje nisam sigurna.
I pirincano mleko pijem i zasladjujem ga fruktozom i dodajem dozvoljene pahuljice, najvaznije od svega UKUSNO je.

Imam veliko pitanje "Jel' neko pronasao negde u radnjama neku pristojnu kafu bez kofeina?"
Ova koju pijem je uzas "Inka" imam jos jednu koju sam samo jednom probala i odustala od nje.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ja sam nabavila Jakobs bez kofeina ali kako mleko nikakvo ne pijem a u kafu ni ranije nisam stavljala secer pa tako ni sada-ukus je odvratan.Htela sam bar da mi zamirise prva jutarnja ali kad ionako nema onog najbitnijeg[kofeina]-sva vise uzivam u cajevima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 12:32 pm
Postovi: 22
Vec mesec ipo dana sam na ovom rezimu ishrane i nisam izgubila ni jedan kg. Nisam se ni ugojila ali ja hocu da smrsam. Gde gresim? Razmisljam da odem kod ovih u Zemunu. Inace tes sam radila u Holitimed.
Sta raditi/ :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: