Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
marta,pa nisam dobila nikakav savet!
na pamet mi jedino pada pesma -al se nekad dobro jelo- ,kao idealni skup saveta za gojenje! :lol:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jedi burek posle ponoci,to ti je savet. :D

Ja bih ga rado jela al mi pekara tada ne radi :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 6:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
ne radi ni meni :cry:
a i ne prija mi nista od testa,posebno uvece :cry:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 3:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Prosto ne mogu da verujem kakve sve budalastine ovde postujete i "savetujete druge" strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 3:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Urose,opusti se,malo smeha nije ubilo nikog... :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Uros90 je napisao:
Prosto ne mogu da verujem kakve sve budalastine ovde postujete i "savetujete druge" strasno.



sudeci po godistu,za malo pa mogu mama da ti budem,zato poslusaj savet starijih:
opusti se i nauci da pravis sale i na svoj racun!
pomiri se sa cinjenicom da neke stvari jednostavno ne mozes promeniti!!!
uzivaj u zivotu,kakav je da je!!!

mrsavice,srecna vam Nova godina! :D

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Mene je iskreno mrzelo da citam ovu temu ali mogu da pomognem svakom koga je nesto ovako mucilo..

Sto se problema sa dijebetisom tice na samom pocetku sam procitao veoma tacan podatak,a to je da insulin igra ogromnu ulogu u svemu! Sto veci insulin to telo moze da prihvati vise nutrienata..

Ishrana treba da se sastoji iz 4 osnovnih grupi

Proteini
Ugljeni hidrati
DOBRE masti
Vlakna

Proteini:sve vrste mesa (izbegavati svinjsko) moze peceno,ili sa rostilja,przenje izbegavati,jaja,mleko i mlecni proizvodi

Ugljeni hidrati: Pirinac,krompir,crveni pasulj,razani ili integralni hleb,ovsane pahuljice (da moze i musli) jecmene testenine,integralne testenine,kukuruz,pa cak i grasak..

Dobre masti: maslinovo ulje,laneno ulje,riblje ulje (omega 3),bademi,lesnici pa cak i kikiriki

Vlakna: Kupus,zelena salata,brokoli,cvekle itd..

Moze i voce da se jede ali ne neposredno pre ili posle jela

1 gram proteina ima 4.1 kaloriju
1 gram ugljenih hidrata ima 4.3 kalorija
1 gram masti ima oko 10 kalorija
vlakna nemaju kalorijsku vrednost,oni sluze za bolji rad creva odnosno probave,posto proteini znaju da naprave haos u stomaku..

Jednostavno,da bi ste se ugojili morate jesti vise nego sto trosite,ili trosite manje nego sto pojedete..

Skinete za interneta kalorijske tablice

Dnevno jesti 5-7 manjih obroka

Savet: u 100 gr badema ima preko 500 dobrih kalorija (naravno ne treba pojesti od jednom!)

Ugljene hidrate jesti 2 do 3 puta dnevno! Najvise ujutru cim se probudite npr 100 grama ovsanih pahuljica sa mlekom i medom,moze i musli..

u salate stavljati maslinovo ulje,i piti ga cak i iz kasike

puno mesa,dnevno barem 400 grama.. Minimum 100 gr proteina dnevno

Napravite jedan plan ishrane i drzite se njega,ako ne dobijate na kilazi povecajte unos kalorija za 300,sacekajte nedelju dve,ako ne raste povecajte jos za 300 i tako dalje i tako dalje!

Zapamtite sto ste tezi to je vasem telu potrebno vise energije,sto znaci sto se vise gojite to vise trebate da jedete!

Ako ste gladni nocu posle 9 uvece,ili se pa budite gladni za jelo dolazi u obzir SAMO I JEDINO PROTEINI! Moja topla preporuka Ella sir,0%masti,0% ugljenih i 12% proteina.. Nije neki ukus,ali uz sargarepice ide savrseno!

Evo ja sam oduvek bio mrsav.. Bio visok 186 a imao 57 kg.. Muskarac.. Pusio cigare,pio alkohol,jeo kad stignem..

Evo sada idem u teretanu skoro godinu dana,imam oko 86 kg,ljudi i dalje ne veruju da sam to ja,a ovo je samo pocetak..

Zdrav zivot,zdrava klopa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 12:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Biomed i ostale kapsule zajebite.. Od toga se ne moze ni smrsati ni ugojojiti!

Inace ako neko pa zeli da izgubi kilazi isti je princip samo obratno.. Moras pojesti manje nego sto utrosis,ili potrositi vise nego sto pojedes.. Totalno isti princip,ako se ne gubi kilaza jedes manje,i obavezno nedeljno minimum 4 kardio treninga u trajanju od 45 minuta..

Za osobe preko 35 godina puls da bude oko 120

Za osobe od od 15-35 godina puls da bude oko 140

Takodje i pozeljan rad sa tegovima.

Ako neko ima jos nesto da pita slobodno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Taurus_sd je napisao:
Biomed i ostale kapsule zajebite.. Od toga se ne moze ni smrsati ni ugojojiti!

Inace ako neko pa zeli da izgubi kilazi isti je princip samo obratno.. Moras pojesti manje nego sto utrosis,ili potrositi vise nego sto pojedes.. Totalno isti princip,ako se ne gubi kilaza jedes manje,i obavezno nedeljno minimum 4 kardio treninga u trajanju od 45 minuta..

Za osobe preko 35 godina puls da bude oko 120

Za osobe od od 15-35 godina puls da bude oko 140

Takodje i pozeljan rad sa tegovima.

Ako neko ima jos nesto da pita slobodno..


o kakvom pulsu pričaš???
misliš na kardio trening??
ipak se ne bih složila sa tobom da ishrana ostane ista,ako neko želi da smrša, a nešto se ne slažem ni sa teorijom vezanom za gojenje,ja jedem
skoro sve,ne trošim gotovo ništa :lol: i dalje se ne gojim !!! :lol:
ili ima veze sa metabolizmom(100%) ili sam ja bašš srećna !!!
:lol:
mislim da ne može da se preporučuje jedan isti režim ishrane svima,mora i treba da se prilagodi svakoj osobi ponaosob...

slažem se da treba vežbati,bar zbog kondicije i zatezanja !!! :lol:
:lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ja stojim iza ovoga sto pricam,ti nagadjas.. Kazem isti je princip ishrane,tj. ista hrana se jede,ali npr. ja kada hocu da se ugojim jedem 3000-3500 kalorija dnevno,a kada zelim da smrsam jedem oko 1500 kalorija dnevno plus mnogo jace aktivnosti..

Proracunaj sama..

Metabolizam i treba da bude brz,jer se onda gojis pravilno,ako imas los metabolizam onda ti samo raste dupe i stomak a sve ostalo ni da mrdne..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 7:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Taurus_sd je napisao:

Metabolizam i treba da bude brz,jer se onda gojis pravilno,ako imas los metabolizam onda ti samo raste dupe i stomak a sve ostalo ni da mrdne..


sa ovim se slazem,svaki put kada bih se malo ugojila ,najvise bi se primecivalo po stomaku i dupetu!!!izgledala bih kao da sam progutala lubenicu!!! uzasno zvuci a jos gore izgleda!

taurus sd,hvala na savetima!
u svakom slucaju,poslusacu tvoje savete pa...ko zna,mozda i ja konacno dobijem koje kilce vise!

sve najbolje!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Dobicete 100%,ne postoji ni teoretska sansa da ne dobijete AKO RADITE TACNO ono sto sam vam rekao i pridrzavate se toga!

Fora je u tome sto su ljudi lenji,i oni se tako hrane 3-4 dana,i posle kao ja mrzi me,aj preskocicu ovaj obrok,aj preskocicu taj obrok,aj umesto ovoga uzecu slatkish,jao nisam gladna ne mogu da jedem itd itd.. I onda bude,ma on prica samo kojesta,to nista ne valja,odustane se i eto..

Volja je najpotrebnija.. Volja i disciplina! Nije lako jesti 5-6 puta na dan,trebas jesti i kad nisi gladna,da ne kazem na SILU! Jednostavno ako jedes vise nego sto trebas TVOJE TELO MORA DA RASTE,ono samo sebi kaze,e ovo nije dovoljno,povecavaj se!

Takodje da napomenem da je i odmor-san od krucijalne vaznosti! Rast nastaje upravo nocu kada spavate a ne preko dana! Preko dana vam se samo stomak napuni,pravi gradivni dogadjaji nastaju nocu!

Pa sta mislite zasto bebe rastu tako brzo? Piju mleko,najhranjiviji obrok koji postoji,sadrzi masti,ugljene hidrate i proteine,i sta jos rade bebe? SPAVAJU! Klopa i odmor i sve je na mestu..

Samo je bitan da kalorijski unos bude konstantan,i da to budu dobre kalorije,a ne bureci,cokolade,i ta bela peciva,beli hlebovi itd itd..

Jedina gradivna supstanca je PROTEIN tako da on mora MORA da se jede u svakom obroku! Rekao sam dnevno oko 400 grama mesa,u 4 obroka..

I uvek se meri kao sirovo.. Dakle sirovih 400 grama,a to posle kad se ispece,izrostilja zna da bude manje..

100 gr mesa ima 20 gr proteina

1 belance ima 4 grama,zumance 3

100 gr ella sira ima 12 gr proteina

konzerva tunjevine ima oko 30 gr proteina

treba jesti ribu barem 2-3 puta nedeljno

I STO MANJE STRESA! Stres prouzrokuje lucenje hormona kortizola,kortizol je kontra od insulina! Kortizol vas jede iznutra,jede vase misice,i oni ljudi koji ma sta god radili ne mogu da smrsaju,i uvek imaju najvise natalozene masti na samom dnu stomaku,oni imaju problem sa kortizolom itd itd..

Necu vise da vas zbunjujem..

Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Ok,ajd nek bude da ja nagađam,ja sam se malkice šalila na svoj račun,mada mi nije bio jasan post vezan za puls...
sve je to ok šta si napisao,i treba jesti više da bi se gojio,ali treba i vežbati da se sve to lepo rasporedi,mada iskreno ja nemam taj problem tipa loš metabolizam pa sve ide u stomak i dupe...al nema veze..
nego mi reci, a šta je sa vegetarijancima??
ima li neki način da se oni ugoje???
Ako su za gojenje presudni proteini?

drugi problem kod želje za gojenjem je taj što ljudi koji rade ne mogu baš često da prave pauze da bi jeli češće,imaš jednu pauzu i to ti je što ti je,ma koliko da ima istine u tome da je najbolje jesti češće

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ja znam to,ali ja tu ne mogu da uticem na zalost.. Sto se vezbanja tice,pa iskreno kada zelis da se ugojis,tad se ne preporucuju kardio treninzi,vise se preporucuje trening sa tegovima,ne mislim na one odvratne bilderke koje se cepaju steroidima i izgledaju kao muskarci,nego jednostavno kombinovano fitness+lagani tegovi,cisto da vam rade misici celog tela.. Za kardio treninge ce biti vremena kada se skida visak masti,ili pa kad vec postignete zeljenu liniju..

Inace da,ono za puls sam mislio na kardio treninge,iako mislite da je tesko drzati puls na 130-140 tokom 40 minuta to je zaista mnogo lako,bitno je samo doci do tog pulsa,i onda moze da se odrzava malo brzim hodanjem,ili blagim trcanjem.. Naravno na pocetku idite lagano,dok se ne nabije kondicija.. Koliko mozes-toliko.. Puls se meri tako sto uzmete sat i merite puls na ruci za 10 sec,i onda to pomnozite sa 6 i eto.. Moze i 6 sec pa puta 10,ali manje je precizno..

Sto se vegeterijanaca tice jednostavno.. U vecini hrana se nalaze proteini.. Ima ih i u pirincu,i u pasulju,i u bademima,i zitarica svuda,ali proteini biljnog porekla su MNOGO manje bioloski iskoristljivi,i NEPOTPUNI SU,kada pojede belance,pojeli ste 4 grama 100% iskoristljivog proteina,a kada uzimate proteine iz ostale hrane mora kombinovati mnogo izvora hrane,da bi ukupna slika bila jednaka..

Takodje postoje suplementi koji sadrze sve aminokiseline-jer poenta proteina je da se pretvori u aminokiseline! Aminokiseline hrane vase telo,a to da je li valin,ili leucin ili glutamin dosao iz jajeta,ili iz proteina surutke,ili psenice to zaista nije bitno,bitno da je dosao..

Postoje takodje i suplementi sa posebno extraktovanim proteinima biljnog porekla,kao sto je protein iz psenice i protein iz pirinca,ali opet oni sami nisu dovoljno,pa je potrebno uzimati jos neki preparat,poput BCAA (amino kiseline) ili pa Animal Pak.. To je ime preparata koji u sebi sadrzi 7 tableta po jednoj dozi (koja se uzima jednom dnevno) i u njoj ima aminokiselina,multi vitamina,multi minerala,digestvni enzimi,razne neke biljke itd itd..

E sad,ja sam svestan da to sve mnogo kosta,i da je ovo Srbija ali sta je tu je..

Ti suplementi npr. u Americi kostaju dva do tri puta jeftinije nego ovde,a prosecna Americka plata je visestruko veca nego nasa pa vi vidite zasto u americi ima toliko ljudi koji su u formi,a u Srbiji jadni gladni bore se za puko prezivljavanje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 9:46 pm
Postovi: 1
Pozdrav!

Visina: 180cm Tezina: 52,5kg

Ceo zivot sam mrsava ali ovo je strasno. Pre 2 meseca, imala sam 53kg, odlucila da se ugojim, svim silama potezala na hranu. Jela i kad mi se jede, i kad mi se ne jede. I zdravo i nezdravo, i masno, i slatko, cokoladno, i pre podne i posle podne, vecera posle 20h, po povratku iz grada fast food, chips, gazirano. Znam da je to nezdrav nacin da se ugojim ali jednostavno, pomislila sam da se prezderavam 2 meseca, skontam rezultate i nastavim najnormalnije sa ishranom.

Prodjose 2 meseca, ja pola kilograma manje.

Bukvalno, ne znam sta da radim!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: