Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4286 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 286  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 11:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Nemam apsolutno nikakvih problema. Ja inače imam više puta dnevno stolicu, a tako je i dalje. Prvo jer se ovde radi o živom pirinču a drugo, to je tako mala količina (100 zrna je malo više od 1 kafene kašičice) tako da ne može značajno nešto da remeti. Bar meni nije do sada, a ja sam sada na 41-om zrnu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 11:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
E to su bas dobre vesti :)
kzoja je napisao:
Prvo jer se ovde radi o živom pirinču a drugo, to je tako mala količina (100 zrna je malo više od 1 kafene kašičice) tako da ne može značajno nešto da remeti.

Vidis, bas zato sto je zivo zrno sam pomislila da ono 'pije' vise vode i kiselina iz organizma i zeluca i tako utice na (ne)varenje. Ali ako kazes da je tako, onda cu danas dobro razmisliti o ovome i mozda se sutra pridruziti svima koji su na putu '100 zrna do pobede' :)
Manje od kasicice!? Pa i to je dobra vest! Nekako sam se sve pribojavala da ih prebrojim... mislila sam da se radi o omanjem brdu zrna :)
Hvala da brzom odgovoru i puno prece i snage da izdrzis do leta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 12:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Hej kzoja, mene nije mrzelo da brojim, samo da dobijem test sa intolerancije pa ako smem pirinac krecem sutra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Puno sreće!!! :D

Inače, ako nekome ne prija, u svakom trenutku može prekinuti sa uzimanjem pirinča.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Ja imam jos jedno pitanje :) Integralni ili beli pirinac!? Integralni se duze kuva i u vodi, pa mislim da ce mu trebati vise vremena i u stomaku :) Ima li uopste razlike za potrebe ovog rezima ishrane (ne volim rec dijeta).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Meni zaista nisu ništa rekli. Ja lično mislim da je manje više sve jedno.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
Dobro, ovako. Sad sam na jednoj dijeti koju sam dala na postu Nera, imam 3 sedmice toga. Cim izguram - pocinjem pirinac. Pocela bih i pre, ali ne znam kako ce uticati na ovu sada dijetu sto drzim.
Kzoja, posto si ti jedini zivi primerak koji mi znamo da drzi ovu dijetu, izvini na davljenju, ali sta da se radi. Molim te, izvestavaj nas kako napredujes. Da li se meris na nedeljnoj bazi ili kako? Zanimalo bi me da budem u toku sa tvojim promenama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Kzoja, Veksi, kao sto rekoh cim dobijem rezultate a to ce biti sutra, ukoliko smem pirinac krecem na dijetu. Kzoja hvala puno na iscrpnim odgovorima i izvini ako smo te udavile :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Smem pirinac, krecem od sutraaaaaaaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Ja se merim jednom mesečno. Pošto sam škorpija u horoskopu, a to znači biti hronično nestrpljiv, morala sam sebe na taj način da obuzdam. Znači, u prvom mesecu sam skinula 2 kg. Za drugi ću tek videti, ali ako bude opet dva do tri, biću zadovoljna. To bi značilo oko 18 kg za ceo tretman.

Ono što nisam napomenula u celov ovaj prepisci jeste činjenica da ja imam HAŠIMOTO, to je hronično zapaljenje štitne žlezde u vidu hipofunkcije, a to dalje znači jako usporen metabolizam masti. Tako da, uglavnom kada držim bilo koju dijetu, skinem prilično manje kilograma od nekoga ko takav problem nema.

Pozdrav svim,

P.S. Slobodno pitajte sve što vas zanima, zaista mi nije problem da odgovorim. Mogu vam reći da i meni znači ova komunikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
ja cu od sutra da krenem sa pirincem, a dotle cu da nakupujem sve sto mi treba za test na intoleranciju. Ja mislim da moze tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Meni ovo malo nije jasno..
Prvo mi nije jasno kako to moze da bude dijeta kad ujutru samo uzmes pirinac i popijes vodu i jedes kao i svaki normalan dan?
Jel vi samo uzmete npr. 15 zrnca i popijete casu vode i to je to ?
Posle toga jedete...?
Ja sam stigla do 14 zrnca. Cilj mi je da skinem 5 kg...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Draga Lelaa,

Kao što sam već pre pisala, i ja sam jako nestrpljiva osoba, tako da sam do sada uvek primenjivala dijete gladovanja, kojima za kratak period skinem određenu kilažu, ali je za još kraći period vratim.

Za ovu "dijetu" sam čula od jedne devojke koja je smršala oko 25kg. Nju nisam videla par godina, i zaista sam se zaprepastila pri ponovnom susretu.

U celoj priči ima logike. Pirinač bubri u stomaku, i zauzima određen prostor. Samim tim smanjuje kapacitet želuca, što je suština svega. Ja sam zaista količinski manje počela da jedem negde od oko 25. zrna. Znači ujutru popijem pirinač sa vodom, dođem na posao, popijem kafu pa negde oko 11 sati doručkujem. U poslednje vreme mi je za doručak dovoljan đevrek, dok sam pre unosila mnogo više hrane. I taj đevrek pojedem samo zato što smatram da je doručak jako bitan. Kada dođem kući ručam, opet količinski znatno manje nego ranije. Večeru inače izbegavam, ali kada sam baš gladna, pojedem nešto, opet ne vodeći računa o tome šta. Za sada sam skinula 2-3kg (za prvih mesec dana). Meni je to zaista dovoljno, jer ako bi išlo tim intenzitetom, do kraja bi trebalo da skinem oko 18 kg, što je meni više nego dovoljno.

Znači, naoružajte se strpljenjem, sigurno deluje. Kao što sam i pre rekla, u mom okruženju je par osoba uspelo, pa zašto onda ne bi i ja. Pokušajte da se merite samo jednom mesečno, ne češće.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:28 am
Postovi: 347
draga kzoja i mene sada jako zanima kako će to sve djelovati na tebe obzirom da imaš usporen metabolizam masti.Ja moram da kažem da znam za ovaj režim odavno i moja strina je skinula oko 18 kg za 5,6 mjeseci a pila je litar koka kole svaki dan.Kad sam joj rekla da tako ništa neće postići rekla mi je da ona jedino može tako uneti kalorije jer ne može ništa jesti!I da,jela je crnu rižu,bubri još više!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Odlično, ja nisam imala nikakvu informaciju o tome koji pirinač je bolji. Sada ću i ja preći na crni.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4286 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 286  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: