Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Mnogo se pameti kod nas (i svuda u svetu, uostalom) "prosipa" na osnovi malih ili NIKAKVIH iskustava. Ljudi tako lako pricaju o "americkom", "britanskom" i inom modelu zdravstvenog osiuranja, a da pritom osim jednog filma ili par nereprezentativnih izjava nemaju nikakvo dalje ili dublje poznavanje realnog stanja stvari. Isto vazi i za kritiku privatnih zdravstvenih ustanova u Srbiji. Pojedinacna anegdotna iskustva su daleko od statisticki pouzdanog i realnog stanja stvari. Posto sam 15 godina radio u drzavnom zdravstvu, a sada radim u privatnoj poliklinici, posto sam prosao Ameriku, Rusiju, Evropu, cak i Japan, video dosta toga, razgovarao sa mnogima odavde i odande, sa svih strana, duboko sam ubedjen da je RZZO i nas sistem drzavnog stdravstva KATASTROFA i da to treba menjati iz korena. Ali, vec sam pisao o tome i ranije, pa ako vas ne mrzi, pretrazite forum. Ili se javite na email.

Svima sve najbolje!

Vrh

PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
slazem se sa doktorom Ivicom,zaista nam je sistem zdravstva ravan nuli,a mi vojni osiguranici,prolazimo kao bosi po trnju ponekad..

Vrh

PostPoslato: Čet Avg 05, 2010 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Ivanna Kraljica je napisao:
slazem se sa doktorom Ivicom,zaista nam je sistem zdravstva ravan nuli,a mi vojni osiguranici,prolazimo kao bosi po trnju ponekad..

jos zaboravih da napomen koliko se udrzavnoj sutanovi CEKA
moj deda je otisao dehidriran,bled,jer nije imao apetita,i imao je uzasne bolove u stoamku,nisu ga cestito ni pogledali,zakazali su mi snimanje zeludca u januaru,a UZ stomaka posle nekad u februaru,a covek jedva zivi,a ni infuziju mu nisu dali,to je necuveno,i sta mu drugo ostaje sem da ode na privatnu kliniku

Vrh

PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 9:08 pm
Posle svega sto sam doziveo u prvoj hiruskoj a o cemu sam pisao pod naslovom crni mantili, bio sam prinudjen da se obratim privatnoj bolnici, tacnije klinickom centru Novi Beograd. Uslovi, briga o pacijentu, sobe, nega i lecenje, sve to je na vrhunskom nivou. I kroz ovaj forum izrazavam neizmernu zahvalnost kompletnom osoblju i narocito prof.dr Bozini Radevicu...

Vrh

PostPoslato: Uto Okt 31, 2017 10:57 am 
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 10:45 am
Sto se tice opste medicine, privatno, izbegnes guzvu, i sve od reda. Ali jedino sa cime sam imala lose iskustvo i i dan-danas imam su stomatolozi! I to ne samo privatni nego i drzavni! Bukvalno nema stomatologa kod kog sam otisla a da se nisam vratila jos gora nego sto sam bila.
Privatni zubari samo gledaju da uzmu novac, dok drzavne bas boli dupe. Ostavila sam 300e jednom privatnom stomatologu u rasponu od mesec i po dana lecenja svega dva zuba od kamenca. On me je u medjuvremenu konstantno ubedjivao da MORA po svaku cenu da mi vadi sve umnjake i da moram na operaciju i svasta nesto. Pogodite sta? Nisam ga poslusala, izasla su mi 4 zdrava i lepa umnjaka bez ikakvih komplikacija, da kucnem u drvo i dalje me sluze savrseno. Tako da, ako imate mozda nekog dobrog stomatologa da mi preporucite stvarno bih to cenila... Ja sam ih do sad 3 promenila, sva tri su umesto da mi popravljaju zube dramili oko umnjaka kojima ne fali nista.

Vrh

PostPoslato: Uto Okt 31, 2017 10:58 am 
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 10:45 am
Makaronaica je napisao:
svega dva zuba od kamenca.

Pardon, prolupala sam, mislila sam na karijes. :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata