Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje holtera i objasnjenje av bloka molim...
PostPoslato: Ned Okt 10, 2010 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Zamolila bih nekog da mi protumaci holter i objasni Sa blok I stepena,naime nosila sam holter i on je pokazao sledece: Prosecna srcana frekvenca je bila 80,minimalna srcana frekvenca je bila 46 a maksimalna 138.Nalaz pokazuje 1145 ventrikularnih ektopicnih otkucaja,imala sam 1145 izoliranih ventrikularnih otkucaja.Nalaz pokazuje i 882 supraventrikularnih ektopicnih otkucaja 30% preranih. Registrovano je vise epizoda SA bloka I stepena.U toku monitoringa nisu registrovane suspektne ST promene za evaluaciju miokardne ishemije.
Zamolila bih nekog da mi kaze da li nalaz holtera opasan i da mi pojasni posto ja imam i prolapsus v mitralis ,a pored toga imam neki i kasalj od koga ne mogu da se smirim( snimali su mi pluca i svi me slusali i sve je u redu a ja kasljem ne mogu da se zaustavim od kaslja) pa me zanima da li moze taj kasalj da bude izazvan tim preskakanjima i blokom,koliko je opasan taj blok srca i kakko se leci?Kako nastaje taj blok srca sta je uzrok tome?Inace imala sam miokarditis pre par godina al samo su mi jednom pre 3 godine bili uhvatili av blok srca II stepena al rekli mi da nije to nista a sad su me uplasili svim ovim mojim stanjem i posto zivim u malom gradu salju me za Beograd sa ovim nalazom ,pa sam malo uplasena,uz sve ovo imala sam zadnjih mesec i po dana temperaturu koja bude i do 37.7 par dana pa padne na 37.3,imam vrtoglavice,nekad utisak kao da cu da se onesvestim,kazu mi da sam bleda i umem da jako malaksam da mi neciji dodir toliko smeta kao da je na mene stavio neko 100 kg ,zato molim nekog od lekara ili nekog ko ima slicno iskustvo da mi odgovori sto pre ukoliko je moguce posto sam uplasena,od terapije pijem izopamil od 40 mg jednom dnevno mada i kad ga popijem ume da mi smeta i uspori mi rad srca...Da li je moguce da mi je neki virus u organizmu pa da mi on izazvao ovo stanje?Inace imala sam i smrtni slucaj u familiji pa me je i to bas potreslo pa je mozda i taj stres izazvao sve ovo :( vise ne znam ni sama:(
Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: