Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesvestica!
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 12:25 am
Postovi: 9
Prvo, ja sam dečak od petnaest godina. Moj problem je u tom što ja kad ustajem(sa kreveta, stolice ili bilo odakle) osećam JAKO lupanje srca i takođe i ubrzanog rada! Osećam bolove u očima tj. očnim sinusima i takođe što je najgore imam nesvasticu. Ponekad je nesvestica tako jaka da moram ponovo da sednem i da se odmorim, pa onda jovo na novo. Prošle godine sam bio kod kardiologa i naravno ništa mi nije našao. Ultraznuk normalan i takođe EKG. Molim za pomoć i objašnjenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 12:25 am
Postovi: 9
I još da dodam da su mi noge i ruke često hladne i da lupanje srca traje od 10 do 15 sec. i da me glava takođe boli tada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 11:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Verovatno se radi o ortostatskoj hipotenziji.

Ortostatska hipotenzija je predstavlja nagli pad krvnog pritiska prilikom promene položaja iz ležećeg/sedećeg u stojeći. Nesvestice koje ti se dešavaju su verovatno posledica niskog krvnog pritiska kada nedovoljno krvi stiže do mozga.
Hladne noge i ruke i lupanje srca tj. njegov ubrzan rad koji ti osećaš kao lupanje su simptom koji ide u sklopu niskog krvnog pritiska ili hipotenzije. Dakle, tvoj organizam sam pokušava da kompenzuje nizak krvni pritisak kako bi dovoljno krvi stiglo ka mozgu i onda skuplja krvne sudove na periferiji i srce ubrzava svoj rad da bi se krv preusmerila ka mozgu i drugim vitalnim organima, a ti to osećaš kao hladnoću na periferiji tela i lupanje srca.

Probaj da ne ustaješ naglo, prvo se malo uspravi u sedeći položaj pa ostani malo u tom položaju pa tek onda ustani.
Uzimaj više tečnosti
Povećaj so u ishrani (konsultuj svog doktora pre toga)
Kafa je takodje korisna, ali sa njom nemoj preterivati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Tek sad sam videla da imaš 15 godina (toliko se skoncentrišem na simptome da previdim pacijenta :lol:, šalim se ).
Nemoj da brineš ova pojava je česta u periodu adolescencije i najčešće je prolazna. Naravno, preporučuje se da ipak odeš kod doktora da detaljno sve to ispitaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 23, 2006 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 12:25 am
Postovi: 9
Hvala ti na odgovoru! Danas sam merio pritisak i bio mi je 121 sa 64, a puls 43. Ja mislim da je moj pritisak malo nizak. I poslušaću tvoje savete, jer ja baš ni ne pijem puno tečnosti (od prilike 4-6 čaša vode ili soka dnevno).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: