Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hipertenzija u trudnoci
PostPoslato: Pon Maj 23, 2016 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 24, 2010 11:06 pm
Postovi: 3
Postovani, trudna sam dva meseca 4. trudnoca prva bila pre 17 god, od hipertenzije bolujem dve godine. Pre dve godine radjena krvna slika, povisene masnoce,holesterol 9,41, hdl 1,45 ldl7,44 ind. art.skl 5,5, gvozdje 4... Uradjen ultra zvuk, zakljucak: normalan nalaz, baloniranje prednjeg mitralnog kuspisa koji je edematozno izmenjen. Da ne davim sa terapijom puno, inace mi je promenjena sad u trudnoci... Moj problem je sledeci, pri najmanjem naporu dobijam tahikardiju i pritisak raste, npr. okopam jednu ruzu, pritisak 170-70, za pola sata padne na 140-70, donji pritisak je uvek oko 70 dok gornji varira. To me muci evo duze vreme, nisam sposobna obaviti sitne kucne poslove. Otisla sam na pregled, ekg dobar sem tahikardije, dao mi je verapamil i metildop. Na moje pitanje, mogu li trudnocu izgurati do kraja rekao je, jos je rano, videcemo. Dao mi je uput za ultra zvuk, holter ritma i pritiska. Ultra zvuk je zakazan za septembar iako sam dezurnoj sestrici rekla za dijagnozu abortus iminensis, jer ranije nema mesta, holter pritiska u avgustu... Kome da se ja obratim? Trudnica sa takvom dijagnozom! SRAMOTA!!! Jos mi kazu da idem privatno?! Para nemam a i da imam zasto bih isla privatno u sistem im se pos.....rem!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertenzija u trudnoci
PostPoslato: Uto Maj 24, 2016 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шест година не могу да ти реше проблеме са срцем?!

Не бих да ти стајем на муку али мислим да се ова држава мнооооогоооо труди да повећа наталитет у Србији. Отуд и такво понашање.

Имаш много различитих проблема па не верујем да као аматер могу да их расчивијам. Рећи ћу ти само следеће.

Потпуно је недопустиво да ти је гвожђе тако ниско, недопустиво и неодговорно. То се бар једноставно решава а у питању је веома важан састојак крви.

Променљив и висок крвни притисак највероватније је због кичме или раменог појаса.

Тахикардије могу да се јаве због мањка уноса воде. Аритмије због мањка магнезијума или калијума.

Да ли ти се шта променило од почетка трудноће или је све исто као и раније?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertenzija u trudnoci
PostPoslato: Čet Maj 26, 2016 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Vecina zena u trudnoci ima povisen krvni pritisak, ako ne i sve...
Ali verovatno je tome doprinelo i to sto si imala povisen krvni pritisak i pre trudnoce, uz odredjene lekove, tvoja trudnoca moze da bude sasvim, sasvim normalna, posavetuj se sa lekarom oko toga koji lek treba da uzmes, jer je malo zaguljeno to sto imas da kazemo normalan dijastolni(donji) pritisak, pa bi koriscenje odredjenih lekova smanjilo i taj pritisak, koji kao sto kazes je vec normalan, a to je sto se kaze "worst case scenario".
Mislim da nemas razloga za neku brigu...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertenzija u trudnoci
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Плус, ниским гвожђем не само да угрожаваш своје здравље већ и будуће здравље детета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: