Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ne znam, zaista kakva je reumatologija na VMA. oni su u svemu van sistema civilnog zdravstva - imaju svoju postdiplomsku nastavu (specijalizacije, postdiplomska u uzem smislu), edukacije, itd. ni ovu kucu nije mimoisla kriza koja je zahvatila citavo zdravstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Posto sam dobro upoznata sa radom vojnih ustanova, mogu reci da je tamo dobra optemlejnost, ali sto se kadrova tice, hmmm...... na primer konkretno kardiologija je slaba!
Moja pok. svekrva se tamo lecila... to ej prica za sebe.
Takodje je moj stric odradio preglede koje je trebalo da odradi (na vma jer je vojni osiguranik), ali kada su mu savetovali operaciju, on je otisao kod jednog profesora u Klinicki centar gde mu je savetovano da se ne operise, sto se i pokazalo kao daleko bolje resenje.

Odredjena ustanova ne garantuje kvalitet pojedinih strucnjaka i taj profesor je rekao bas isto sto i moja dr -kardiolog (koja ima 39 god, specijalizirala u Italiji itd) da su vojne ustanove dobro opremljene, ali da im kadrovi nisu na tom istom nivou (cast izuzecima).
I jos da dodam da sam ja vise od 15 god pila neadekvatan lek dobijen na vma (ali to je vec neka druga prica, a i bilo ej davno).

Zakljucak ovoga moga pisanja nije da blatim jednu zaista cenjenu ustanovu (koja jeste na nivou, ali treba reci da pojedini i vise nego odlicni lekari rade i van ove institucije!), te ja ne bih gledala samu ustanovu, vec konkretne lekare, pa neka rade gde rade.

Ali, ako zelite bas lekare sa vma, njih je bilo puno po raznim privatnim klinikama (kao konsultanti).
Imam jako lose iskustvo i sa infektivnog dela vma gde se lecila moja pok. majka..... jako lose.....
poz

PS: moje misljenje je da kvaliteni lekari imaju petlju da se otisnu sami u privatni sektor i da od toga zive (ima i dobrih lekara koji su bas to i ucninili i koji imaju svoje privatne ordinacije - konkretno sa vma hvale jednog reumatologa koji je otisao u privatnike, ali se ne secam kako se zove).
Ovde ne mislim na konsultante u tudjim ordinacijama, vec na one koji zive od svojih privatnih ordinacija - to je ogromna razlika!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kardiologija na vma je slaba, to se apsolutno slazem.
za kardiologiju su najbolji klinicki centar srbije, dedinje, sremska kamenica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 3:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
da dodam nesto sto na izgled nema veze (ali ima):

od kako mi deca zive u inostranstvu (a dugo zive), ja mnogo vise cenim nase i lekare i stomatologe!!!

Znaci, strucnjake imamo!

Jos kada bi se zaveo red u zdravstvu, gde bi nam bio kraj.....

pozdrav svima.

PS Dragi drbgd, od kako nam ode dr Ivica (nadam se privremeno), vi ste nam ovde jednini ostali sa strucnim savetima.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 9:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Znaci, strucnjake imamo!

DA! Ali ih sve slabije prepoznajemo kao takve, i ne rangiramo ih adekvatno!
u nasoj hijerarhiji lekara, prvo ide krug dr koji imaju politicku podrsku, onda idu profesorska deca, onda deca razno-raznih sluzbenika medicinskog fakulteta, onda ljudi sa vezama u ministarstvu, onda ljudi koji "imaju sve 10-ke", PA TEK onda pri samom kraju su lekari koji nesto znaju! nazalost, ali tako je.... i ko onda da zavede taj red u zdravstvu, kada kadar koji je po napred navedenom kriterijumu preplavio zdravstvo!

revolt drivice razumem-mi mladji, dok jos ucimo (na spec.,, na postdipl.), dok jos nismo zasnovali porodicu nekako lakse gutamo sve sto nas je snaslo, jer nam je u fokusu paznje taj neki cilj - da zavrsimo ucenje, da pocnemo da radimo kao dobri specijalisti.
kada neko ko je vec vise godina specijalista, ugledan u svom gradu, sa porodicom, sa rezultatima u sportu napravi rezime-mora da bude nezadovoljan, i njegova reakcija je usmerena da skrene paznju na stvarno stanje u zdravstvu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: