Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majjo , nisam vise sigurna koji je link, ali sam procitala , nesto na brzinu (pauza na poslu :lol: ) da je bilo vredjanja u vezi posla doktorske struke , mislim uopsteno, ali nisam sigurna .

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 7:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zola29 je napisao:
Majjo , nisam vise sigurna koji je link, ali sam procitala , nesto na brzinu (pauza na poslu :lol: ) da je bilo vredjanja u vezi posla doktorske struke , mislim uopsteno, ali nisam sigurna .


Uopšteno da, to sam pročitala i ja, ali nije bilo ništa direktno i konkretno za (lupam sad) neki slučaj na kom je radio dr Ivica!!!!

Zato mislim da se totalno bezveze pronašao u tome i otišao. I ne samo on.

Ja sam se poprilično smorila, napraviću i sama pauzu, ovo mesto je postalo prepuno čudnih likova (trudim se da se fino izražavam, inače htedoh napisati *mentola*) koji mi pokvare dan, a bez preke potrebe. Svratiću ovde, nadam se da ću onaj drugi deo preskočiti, jer je postao jako iritabilan.

Ljubim vas sve, kuckamo se!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 3:41 pm
Postovi: 53
Lokacija: Vojvodina
majja je napisao:
Jao bože, kivi, čitam tvoj post i skoro je sve isto kao što je kod moje mame bilo, još je na SVE što si ti opisala za svoju, moja imala i izliv krvi na mozak koji je preživela, ali je nakon svih prethodnih, imala i tu operaciju. I sada je na kraju, sa takvim srcem (dva puta operisanim) imala i operaciju tumora na mozgu..... :cry:

Bože šta sve pojedini organizmi prežive, pa to je čudo!!

P.S. Nema veze sa temom, samo na glas razmišljam...


Jasna, kako si ti, kakva ti je situacija?!



Cao Majo!

Bas mi je tesko kad citam , ne znam kako bih to drugacije nazvala, nego golgotu tvoje majke. Ali, to je zivot, takav ,kakav je , u isto vreme divan i zastrasujuci sa puno bola i nepravde. Mi moramo ziveti svoje zivote, trudeci se da on bude kvalitetan uprkos svim nedacama! Moju majku sad pocele i noge da bole , to znaci da su krvni sudovi i tu ,,otisli,,. Jako mi je tesko zbog svojih roditelja, jako smo vezani(sto ne valja), ali sta da radim, kad je tako. Volela bih da sam jaka i manje osetljiva, da na zivot gledam zdravo i da mi nervni sistem sve lepo svari , i da nisam ovoooliko kilava!
Pozdrav tebi Majo i svima ostalima!

_________________
Preko trnja do zvezda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Huh, ja sam jutros imala svoj stari, klasični NAPAD nakon xy vremena.... :evil:

Jeste me jako iznervirao jedan dogadjaj, privatna je stvar u pitanju i nemam pojma kako i da li uopšte može da se reši (ajd da pitam vas, možda neko zna: šta se i kako radi ako neki objekat nije uknjižen, bukvalno ne postoji u papirima cela zgrada!!!))), valjda je to bio okidač, tek, nakon završenog razgovora, vratim se ja gledanju filma (jest bio napet :lol: ) i samo su mi se odjednom pojavile sjajne tačkice pred očima :o i naravno, odmah sam se prepala, dohvatila se mog dobrog starog aparata :lol: , a tamo 130/80 a puls 100!!! Iskuliram ja to nekako, ali onda upadnem u fazu "drhtavice", mučnine i svega ostalog.

Nisam imala koga da pozovem, svi su na poslu i ja se setih naše Minje :lol: , čiji je posao na 5 min od mene!! :D
Samo mi je bilo važno da mi kaže da će doleteti ako baš bude frka, pritisak mi se u roku od min-dva stabilizovao, tj vratio na moju klasiku 90/60, puls 65 i ja sam iskulirala i zaspala!!! :roll:


Da li mi se to desilo od umora (opet nisam celu noć spavala), da li zato što sam se jako iznervirala oko ovih veoma bitnih stvari sa uknjiženjem, da li zato što je film bio baš mnogo napet, tek, ovako mi se manifestovalo i sada sam sva :-?
Mada već 2-3 dana unazad osećam jako čudnu uznemirenost, nervozu, bez nekog konkretnog razloga. U stvari, bliži se godišnjica mamine smrti, pre tačno godinu dana je u ovo vreme rapidno počela da se gasi, sve to proživljavam ponovo u mislima, tačno se sećam do detalja kada je tačno počela da prestaje sa jelom, govorom, motorikom......sve te filmove razvijam u glavi nesvesno, tek kad stignem u mislima do najgorih strahota, ja se osvestim.

Da li je sve to na gomili u pitanju, da li su i ove promene vremena, tek, meni se jutros desilo to što se desilo i sada sam sva ispumpana. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majjo , moje skromno misljenje , od svega sto ti se desilo sa stresom, mislima , ne spavanjem i telo reaguje kako reaguje :roll: Ja sam sebe pratila , posle panicnog napada , sta mi se desavalo u toku proslih dana. Rezultat sam dobila ; kad god je bilo previse "na mom tanjiru", telo tako reaguje.

Ali sve je ok. dok god mozemo iskulirati nekako taj trenutak.
Eto vidis koliko znaci samo da znas da ce neko biti tu , ako zaista zatreba. Upravo i mene to saznanje uvek vrati u balans.

Uvek se setim svih prakticnih saveta Dr. Iivice i sviju vas na ovom forumu , pa nekako bude vise poverenja u samo sebe da mogu ja to prevazici svaki put kad zatreba.

Nije neka pomoc od mene , ali znaj da te razumem u potpunosti.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 7:46 am
Postovi: 2
Mrs_Parker je napisao:
Koristila sam Miansan a sada ga vise nema i nece ga proizvoditi. Osim sto mi se u glavi cuda desavaju, temperatura i ostalo je klasika. Nova problematika je spavanje tek kada svane. Ne znam sta cu sa tim.


Za Miansan sam cuo da je dosta jak i moze biti fatalan (mada ne znam koja doza je potrebna za tu fatalnost). Ne znam da li se moze sada nabaviti. Jer neko zna nesto vise svemu ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 1:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Sto bi ga nabavljao kada je fatalan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 2:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zola29 je napisao:
Majjo , moje skromno misljenje , od svega sto ti se desilo sa stresom, mislima , ne spavanjem i telo reaguje kako reaguje :roll: Ja sam sebe pratila , posle panicnog napada , sta mi se desavalo u toku proslih dana. Rezultat sam dobila ; kad god je bilo previse "na mom tanjiru", telo tako reaguje.

Ali sve je ok. dok god mozemo iskulirati nekako taj trenutak.
Eto vidis koliko znaci samo da znas da ce neko biti tu , ako zaista zatreba. Upravo i mene to saznanje uvek vrati u balans.

Uvek se setim svih prakticnih saveta Dr. Iivice i sviju vas na ovom forumu , pa nekako bude vise poverenja u samo sebe da mogu ja to prevazici svaki put kad zatreba.

Nije neka pomoc od mene , ali znaj da te razumem u potpunosti.


Ma ja samo "odlepim" kada mi skoči tako nenadano, jer se baš loše osećam. Odmah pomislim na najgore!! Jutros mi je u jednom trenutku prošlo kroz glavu: Evo ga, srčani ili moždani, a nisam napravila testament!!" :roll:

KRETINO!!!!! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 4:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Danas je godišnjica mamine smrti, ja sam totalno u autu, imam užasnih problema nakon vadjenja zuba a i pms me ubija žestoko.

Nemam ništa lepo da vam kažem.... :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Bas mi je zao majjo sto se tako osecas, ali valjda je i normalno tako :cry:
Kakvih problema imas posle vadjenja zuba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mrs_Parker je napisao:
Bas mi je zao majjo sto se tako osecas, ali valjda je i normalno tako :cry:
Kakvih problema imas posle vadjenja zuba?


Uhhhhh, eno, pisala sam na stomatologiji, ako te ne mrzi svrni tamo da ne pišem dva puta. Ima cela tema o tome. :(

Na sve to, danas sam dobila i menstruaciju, a Nimulid koji pijem za zub mi izgleda uopšte ne deluje na stomak. A sada ne smem da uzmem diklofen koji mi za stomak pomaže (a ne znam da li bi za zub), a ne smeju da se mešaju lekovi protiv bolova.......jaaaaoooooooo šta da radim?!!! :o :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 1:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Pa nimulid i diklofen su iz iste vrste lekova. Mislim da mozes da ih mesas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 10:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pokriva mi Nimulid i zub i stoma, samo je problem jer mu treba vremena da prodeluje, ali kad se to desi, onda je ok.

Po svemu sudeći, moraću opet na kiretažu rane od zuba :cry: :cry:

Ajd pa preživeću i to...valjda??! :roll:
Ali danas nema šanse, zbog stomaka........ :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 12:31 am
Postovi: 7
Pozdrav za sve clanove sa ove teme,
Zelela bih da vas obavestim da je nase Udruzenje za podrsku ljudima sa neurozom "Herc" iz Beograda, sada i zvanicno registrovano.
Osim samih sastanaka u udruzenju i grupe za samopomoc , idemo na redovne treninge u organizaciji dr.asocijacija, dobili smo poziv da ucestvujemo sa svojim sadrzajem na danima mentalnog zdravlja, radimo na nasem prvom projektu i postavil smo nasu internet prezentaciju( koju jos doradjujemo) pa nas mozete posetiti na http://www.herc.in.rs/ i dati svoje predloge,sugestije, pomoci nam nekim vasim idejama i sto je osnovni cilj pridruziti se na samim sastancima i zajednickim snagama pokusati da doprinesemo blagostanju svih nas!
Sve najbolje ,
Udruzenje Herc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2009 11:50 am
Postovi: 4
Joj bio sam kod psihologa on kaze ne trebaju mi lekovi,video da sam dobro uradio test i tako tvrdi.
A psihijatar mi rekao da mi trebaju i da se tesko mogu izvuci bez lekova,dao mi zoloft (svako jutro 1 tabletu od 50 mg).Moze li neko da mi objasni molim Vas kolika je to doza,ocu li kao i do sada moci da obavljam sve pod tim lekovima (voznja kola,skutera,fudbal,devojke???).I jer moram da se skroz pozdravim sa pivom,jel ne smem da okusim nista,bas nimalo???Jel imao ko ovakav problem ja sam jednostavno voleo da izadjem,drustvo,da popijem...nema sanse da pijem sok toliko mi je dosadno da je to strasno...Zbog toga najvise ne mogu da se pomirim sa lekovima...Ima li neko alhoholno pice da ima zanemarljivo malo alhohola da se sme popiti?Ili sme li se jedno pivo za celu noc popiti?Plasim se ako se odreknem skroz pica zatvoricu se u kucu jer stvarno ne vidim zasto da izlazim a pijem sok?Ili da se menjam,al kako da prekinem nesto sto sam obozavao ceo zivot???U bedaku sam totalnom,ne znam sta je gore muciti se bez lekova il olaksati sa lekovima a onda se nervirati sto ne mogu da radim sto volim i zelim...
Verovatno ce vecina reci odrekni se pica to je lose...al ja sam jednostavno veseljak kome su izlasci puno znacili i to volim vise od svega i jednostavno mislim da cu bez toga biti jako nesrecan...
Ako je neko imao slican problem neka mi da savet...
Srdacan pozdrav!!!
I drzite se svi koji imate psihicke probleme!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: