Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Koliko cesto se radi test na Hlamidiju, Mikoplazmu i Ureaplazmu ? Ja sam radila u novembru i sve je bilo negativno. Sada bi trebalo da radim papa test (zapravo, trebalo je odavno :oops: ) ali se plasim jer mi je u septemru 2007 nadjena ranica, dosta leukocita i znaci vakuolarizacije (?).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 25, 2009 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 3:49 pm
Postovi: 1
Imam ranicu radjen je papa test i II je grupa ali lekar hoce da uradim i biopsiju da li bi papa pokazao da je nesto lose?sekret je III grupa ivec koristim tampone natopljene kantarionovim uljem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:50 pm
Postovi: 149
Da li si radila kolposkopiju ? Na osnovu cega doktor zahtjeva da ti uradi biopsiju ? Jesi imala ranije problema sa grlicem materice ?
Kompletan ginekoloski pregled obuhvata papa i kolposkopiju pa ako jedan od ova dva nalaza nije uredan radi se biopsija.
Kod mene je papa oduvek II ali mi kolposkopija nije bila uredna pa sam onda radila biopsiju.

_________________
Vi vrijedite onoliko-koliko ste drugima potrebni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zabrinuta( delimicno )
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 29, 2009 8:48 am
Postovi: 1
Danas mi je ustanovljeno da imam ranicu na grlicu, medjutim citajuci o simptomima, nisam primetila da ih imam...da li imam razloga za brigu? i koliko je uopste potrebno vremena da prodje da bi se simptomi pokazali. da li se uopste ranica moze izleciti i kako? dobila sam vaginalete za koje mi je receno da iskoristim pre menstruacije, sedam, i posle menstruacije takodje, medjutim citavsi upustvo, u kojem pise da treba i za vreme menstruacije da se koriste, malo sam se zbunila...potrebna mi je pomoc, ovo mi se prvi put desava, pa ne znam sta dalje, da li treba da se brinem i vec ako se brinem, do koje granice da idem, tj.da li sama informacija o tome da imam ranicu bi trebalo da me zabrinjava, ako nemam simpotome?

hvala u napred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
Anchy,i ja imam isti problem,rekli su mi da radim biopsiju,ali je nisam uradila jer chekam rezultate Papa-e,videla sam da su ovde vec dosta pisali o tome,pa malo prelistaj za detaljnije informacije.
Ranica moze da nastane od chestih upala,ne urednog sekreta,a chak i od sexualnih odnosa,u smilu povrede grlica.Vazna je redovna kontrola kod ginekologa i da uredno koristish terapiju koju ti budu prepisali.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
Ja sam se pre neki dan presekla kad sam procitala da je pouzdanost Papa testa prema poslednjim statistikama 65%. Inace treba da radim loop eksciziju, ali mi je doktorka na poslednjem pregledu rekla da nije frka, da mogu da sacekam jos malo, posto mi je Papa II.
U cemu je onda uopste poenta rezultata Papa testa ako se kolposkopskim pregledom ustanovi promena???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 26, 2009 8:56 pm
Postovi: 3
Prosle godine mi je utvrdjena ranica na grlicu materice i zbog cestih infekcija, pojacanog sekreta ginekolog mi je predlozio da je uklonim vaporizacijom (spaljivanje radio talasima). To je odradjeno u aprilu i rekao mi je da cu imati malo jaci sekret nekih mesec dana, da ce se pojavljivati braon iscedak i da se uzdrzavam od odnosa. I sve je tako bilo.

U maju mesecu mi se opet javlja neko krvarenje , braon iscedak nekih nedelju dana pre ciklusa, isto tako je bilo i u junu i odlazim kod ginekologa koji me pregleda i kaze mi da se cesto desava da se poremeti malo ciklus posle vaporizacije i da sacekam jos par meseci.

Medjutim u julu mesecu mi se to javlja odmah posle prvog odnosa posle ciklusa i traje skoro citav mesec. Isto to se javlja i u avgustu i opet odlazim kod ginekologa koji mi odmah daje orgametril. Cim sam pocela da ih pijem prestalo je to krvarenje, sve se normalizovalo i on mi je odradio kolposkopiju, papa test i utvrdjivanje grupe sekreta. Kaze da su svi nalazi u redu, da grlic fino zarastra ali sada imama sekret VI grupe (candida ako se ne varam) a pre to nikad nisam imala, jedino cesto III grupu. Danas sam radila testove hormona, njemu se cini da je hormonski poremecaj, i cekam rezultate.

Moje pitanje je da li je moguce da to spaljivanje nije dobro odradjeno, da li da promenim ginekologa? Rekao mi je da posle intervenicije necu imati nikakve probleme, a sada je stanje jos gore, bas se nerviram. I kako bas sad hormonski poremecaj, ako stvarno jeste, kada nikada pre nisam imala problema sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 10:32 am
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
pozz,
moje pitanje je da li je krvarenje ranice kod zene u menopauzi zabrinjavajuce? tj.moja mama ima 50god i pre vise od godinu dana pocela je da gubi menstruaciju.poslednju je imala pre 8 meseci,a ima probleme i sa aritmijom srca,sve se nesto poremetilo od kako je usla u menopauzu.Pre neki dan je primetila mrljice na vesu,i tako 4 dana,kao "mala"manstruacija.Bila je juce kod ginekologa,pregledeo ju je i kaze da joj je sekret povecan,pa je sad pod terapijom vaginaletama.Ona vec 20 godina ima ranicu na grlicu,dobila ju je posle drugog porodjaja,skrenula je paznju ginekologu.O n kaze da je moguce da je ranica krvarila,da ono sto smo mi mislili da je "mala"menstruacija i nije.Za nedelju dana ce ponovo kod ginekologa,da joj uradi dalje preglede,kolposkopiju,ultrazvuk,papu..Interesuje me da li je to krvarenje u meopauzi ciklus ili je ranica krvarila od pojacanog sekret,....ne znam da li je moje pitanje malo nespretno,ali ne razumem se mnogo o menopauzi,tek sad ctam. Ako neko ima neko iskustvo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 6:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
ja sam pisala ranije, ali imam ponovo problem. . .jos nisam otisla kod ginekologa!!! :oops:
poslednji put sam radila papa i kolposkopiju pre 2 godine :oops: u septembru 2007 i tada mi je nadjena ranica, dosta leukocita i znakovi vakuolarizacije :roll:
dobila sam samo terapiju vaginaletama kantariona.
u medjuvremenu sam naravno isla par puta kod ginekologa zbog kontrolisanja sekreta i briseva.
bilo je jedno vreme aserihije i kandide, ali poslednja 2 puta je sve bilo sterilno.
doktorka je rekla da se ranica ne vidi golim okom. . .

jako se plasim da odem na papa test. . .. . :cry:
sta je moglo do sada da se desi sa tom ranicom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 2:12 pm
Postovi: 12
Ne mogu da verujem da toliko devojaka ima problem sa ranicom. Pre se ona najcesce javljala posle porodjaja, a danas nema pravila...
Meni je moj ginekolog rekao da se ranica, iz njegovog dosadasnjeg iskustva, najcesce javlja zbog dugotrajne virusne infekcije, tipa Hlamidije, HPV...ali moze da bude i nesto trece u pitanju.
Ja je imam vec par godina, idem na kontrole svakih pola godine. Na poslednjem pregledu pre mesec dana mi je konstatovan blagi deformitet. Uzrok je nepoznat. Svi nalazi su mi uredni, Papa II, test na Hlamidiju je negativan. Prepisao mi je Hemomycin tablete, nakon cega sam dobila Candidu, koristila Cansen3 vaginalete i rekao mi je da dodjem na kontrolu za 3 meseca i ako tada bude nekih promena na gore, rekao je da ce je "odstraniti". Zelim ovih dana da se za svaki slucaj testiram na Hlamidiju PCR metodom iz urina, da budem sigurna da je test negativan, jer ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da mi se ranica deformisala sama od sebe, pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo ili da li je neko radio test na Hlamidiju iz urina i koliko je pouzdan?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Pet Apr 27, 2012 3:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 3:26 am
Postovi: 3
Molim vas pomozitemi.
Moj ginekolog (privatno) mi je skidala promene sa grlica matrice valjda radio talasima koliko sam ja shvatila. Nakon nedelju dana dobila sam histopatoloski nalaz koji kaze cin1 i da je sve u ptpunosti uklonjeno. Sto je lepo,ali ja sam posle nedelju dana pocela da krvarim (drugacije nego menzis), zvala sam svoju doktorku za savet i ona mi je rekla da je to verovatno neki oblik menzisa koji se desava da se poremeti posle ovakve intervencije.
I tako posle jos jedne krvarenja nedelje krvarenja ponovo odem kod nje na pregled i ona se zapanji kako mi grlic nije zarastao vec krvari.Ponovo mi spali grlic i kaze da ce sad biti sve u redu (II put).Sutradan ja stvarno dobijem menzis (po nacinu krvarenja) trajao je standardno za mene 5 dana, nakon toga je sve stalo i nakon dva dana od menzisa pocinj ponovo krvarenje, sacekam dan kad doktorka radi odem kog nje.
Opet se zapanji ponovo mi zaustavi krvarenje spaljivanjem (III put), da mi da pijem ciprocinal 7 dana, prinolut-nor 15 dana, nakon sedam dana od intervencije stavljam makmiror (kojim me pece stahovito), pa nakon toga da nastavim sa kantarion vaginaletama.Ja sam opet 8. dana nakon intervencije prokrvarila uz celu terapiju danas mi je 10. dan u panici sam vise neznam sta da radim krvarenje nije obilno, ali vec predugo traje od 12 marta.Vadila sm krvnu analizu samoinicijativno da vidim da mi nije skocio secer i nije (4.5) nisam seceras nego za svaki slucaj, protrombinsko vreme je takodje uredu. Sta da radim da menjam ginekologa, i gde da idem.Ja nisam iz Beograda a ona je nacelnica nase ginekologije.Da li da idem privatno kod nekog drugog u mom gradu ili u BGd ili na VMA.Help panika me je obuzela.Da li da nastavim sa makmirorom koj me uzasno pece?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Pet Apr 27, 2012 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
sali1

Ja neznam kako izgleda tvoja intervencija spaljivanjem ali jesi li pogledala na internetu koliko je normalno da krvaris.

Pazi da tebi dr. tri puta spaljuje da bi ti zaustavila krvarenje malo je mnogo i neodgovorno sa njene strane.

Ja sam radila i loop i klasicnu konizaciju i krvarila sam mesec dana . Kada mi se zavrsio prvi ciklus prestala sam sa krvarenjem.
Ali mislim da u tvom slucaju dr. bi trebala da ti spaljivanjem zatvara krvne sudove da ne krvaris.

Zasto ne odes negde privatno samo na konsultacije.

Ja znam da posle konizacije prva komplikacija koja se navodi jeste krvarenje koje ne prestaje spontano ali i ta komplikacija je lako resiva lekovima .

Potrazi drugo misljenje i pisi kako si.

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Pet Apr 27, 2012 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 3:26 am
Postovi: 3
mukica3 je napisao:
sali1

Ja neznam kako izgleda tvoja intervencija spaljivanjem ali jesi li pogledala na internetu koliko je normalno da krvaris.

Pazi da tebi dr. tri puta spaljuje da bi ti zaustavila krvarenje malo je mnogo i neodgovorno sa njene strane.

Ja sam radila i loop i klasicnu konizaciju i krvarila sam mesec dana . Kada mi se zavrsio prvi ciklus prestala sam sa krvarenjem.
Ali mislim da u tvom slucaju dr. bi trebala da ti spaljivanjem zatvara krvne sudove da ne krvaris.

Zasto ne odes negde privatno samo na konsultacije.

Ja znam da posle konizacije prva komplikacija koja se navodi jeste krvarenje koje ne prestaje spontano ali i ta komplikacija je lako resiva lekovima .

Potrazi drugo misljenje i pisi kako si.

Pozzz

Nije mi radjena klasicna konizacija vec uziman mnogo manji isecak, nakon toga se sprzi, i ne treba da ima nikakvog krvarinja nikako, a grlic se u potpunosti regenerise za 3 nedelje jer je mali deo skinut.
Danas sam bila kod drgog lekara(privatno) i rekao mi je da to nije strasno(prema rezultatima sa papira , ali nije ni normalno. Konsultacije nije naplatio, ohrabrio me je i rekao da mora da mi moze pomoci. Ja ujtru idem na put i vracam se u nedelju uvece. Odmah cu da zakazem cim se vratim on cak radi 1. i 2. maja, ne radi samo 30.4. Pregledace me i uzeti briseve i trazi ce mi jos neke testove vezne za koagulaciju krvi. Kaze da je imao ovakvih slucajeva kao sto sam ja a ja sam bila ubedjena da sam retkost. Nocas kad sam pisala I poruku imala sam napad panike. Pisacu vam sta sam uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Pet Maj 04, 2012 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 2:02 pm
Postovi: 3
danas su napokon stigli svi nalazi i iskreno nemam pojma sta to sve znaci
tek za 2 nedelje imam termin kod doktorice i do tad cu da poludim

papa II grupa
ureaplasma negativna,bris negativan ,chlamydia negativna
a u izvestaju sa biopsije ranice na grlicu pise sledece:
u pregledanom materijalu nalaze se 4 fragmenta: jedan fragment plocasto slojevitog epitela, sitan fragment endocervikalne sluznice i dva fragmenta sluznice vaginalne porcije.Plocasto slojevit epitel akantonican i umnozenih celija bazacnog sloja.Stroma sluznice vaginalne porcije prozeta je pojedinacnim limfocitima , a endocervikalna sluznica prozeta je guscim, nespecificnim inflamatornim infitratom.
morfoloski nalaz ide u prilog: Cervicitis chronica


pomagajte sta to sve znaci poludecu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 10:22 am
Postovi: 1
Videla sam Vasu stranicu na internetu pa sam htela da Vas pitam, imam jedan problem koji pocinje od 2010godine.
Naime, prvi put sam se obratila lekaru septembra meseca 2010 godine zbog povecanog sektreta.Tom prilikom mi je utvrdjena 3. grupa papa testa, i poslali su me na biopsiju 26.11 2010, dijagnoza je :
" L-sil (cin 1 focalis cin 2) cervicitis chronica acteva gravitis. koilocytosis et parakratosis epithteli PVU huperplastia papiliomatosa epithelii PVU".
Uz naponu da posle intenzivne anti-inflamatorne terapije ponovim ispitivanje.

Koristila sam vaginolete i posle terapije mi se povuko sekret, i papa je bila 2 grupa, kolposkopija isto u redu. Papa test i kolposkopiju sam radila na svakih 3-4 meseca bilo je u redu.
Medjutim, pocetkom januara ove godine mi se ponovo javio sekret istog intenziteta kao u 2010.god. i ja sam koristila vaginolete mada mi je samo trenutno bilo bolje da bi ponovila biopsiju 25.4 2012 godine i dijagnoza je sledeca :
" koilocitosis epithelii PVU.CIN 1"
Ja i dalje imam sekret jakog intenziteta koji je neprijatnog mirisa. Cini mi se da moj lekar nije dovoljno zainterosovan za moj problem.

Inace, ja imam 24 godine student sam. Nisam radjala niti imala abortus.
Sa svojim partnerom planiramo da stupimo u bracni zivot za mesec dana.
Mene zanima dalje lecenje kako moze da se sanira, i da li smem da ostanem drugom stanju s obzirom na moj problem?
Ja se izvinjavam na mojoj duzoj poruci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 205 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: