Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rani Klimaks
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 11:15 am
Postovi: 1
Prestala sam od 1 septembra da pijem kontraceptivne pilule zbog povišenog bilirubina .Nakon 38 dana sam dobila sam sledeću menstruaciju koja je bila jako oskudna .Pošto sam se upašila bila sam kod doktora uradio je ultra zvuk i bris i rekao je da imam bakterije a sve ostalo je uredu ,dao mi je da antibiotike.Htela sam da mi stavi spiralu ali nije mogao zbog bakterija.Od tada sam opet radila bris opet imam neke druge balterije pa mi je dao druge antibiotike ali još uvek nakon 40 dana nisam dobila .Pre nego što sam pila kontraceptivne pilule imala sam ciklus na 28 dana ,i kad sam pila pilule redovno sam dobija.
Poštovani bila sam kod doktora i uradio mi je ultra zvuk rezultat (01.12.2010):
UTERUS U AVF HOMOGENE GRAĐE 56*50*67 E 8mm
L.O 26*23
D.O 25*20
doktor mi je prepisao 3 inekcije Lutestrol(progesteron,estradion) ali je imao gužvu da nije mi ništa bliže objasnio .Zašto je došlo do poremećaja,da li će se jajnici probuditi ,Nakon inekcija dobila sam menstruaciju 12.12.2010,ali do danas nisam je dobila (08.02.2011) zato sam još 25.01.2011 uradila sledeće analize
hormone štitne žlezde , rezultati;
T3-2.29
T4-105
THS-1.44
gledala sam na internetu sve je to u granicama normale ,pa sa, došla do zaključka da li je moguće da ulazim u klimaks pošto imam36 god.
Pre dva dana uveče sam osećala jaku vrućinu pa sam se sva preznojila. Da li su to možda valunzi .Pitala sam mamu ona kaže da je ušla u klimaks sa 42 a baba sa 39 .
Još se osećam relativno mlado da uđem u klimaks.Šta da radim????

Moj ginekolog me je poslao da uradim sledeće lab.pretrage i danas sam dobila rezultate

S-FSH :68.48 mlU/mL
S-GAMA :10 U/l
glukoza :4.9.mmol/L
HOLESTEROL :6.4 mmol/L
TRIGLICEROLI :1.1 mmol/L
GOT :29 UI/L
GPT:47 UI/L
BILIRUBIN UKUOPNO :14.6 umol/l
DBIL :5.43 umol/l
Dali ovi rezultati pokazuju da ulazim u klimaks ,ali ja imam tek 36 god.Šta da radim?
osećam se loše gore mi obrazi ,imam bol u dojkama ,bradavice su mi osetljive grlo mi se steglo,sve me nervira.A kod doktor imam zakazano tek 17.02.2011


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 204 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: