Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Zanima me da li je neko skidao kondilome hiruskim putem (dakle, ne radio talasima ili laserom, vec bas pomocu skalpera)? Da li se daje lokalna anestezija i da li je bolno???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 11:27 pm
Postovi: 8
skorpija_jarac je napisao:
kako izbaciti virus iz organizma? :evil:


Ni jedan virus ne moze da se izbaci iz organizma. HPV, kao i razni drugi virusi tipa gripa i td. ostaju u organizmu, ali u neaktivnom stanju. Mogu se aktivirati (kad se ponovo pojavi bradavica kondiloma) pri padu imuniteta organizma, a ne moraju da se pojave.
Ono sto je utesno to je da postoji oko 70 vrsta HPV-a ali samo 6-7 od njih stvaraju rak materice. Ako nista ne pokaze papa-test, znaci da nije doslo do promene u celijama, a ako nesto pokaze, onda se dalja ispitivanja vrse u Beogradu, cini mi se na nekoj poliklinici, ali to pitaj svog ginekologa, on to sigurno zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 11:27 pm
Postovi: 8
Zanimljivo je i to da bas dosta ljudi "boluje" od HPV-a (cini mi se vise od 50%, ali nisam sigurna da sam procitala bas tu cifru, uglavnom, cifra je ogromna) ali to ne znaju jer nemaju problema.
Cak i najobicnija bradavica koju neko ima na prstima ili negde na telu je virusnog porekla i moze se preneti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Tacno je, ne moze se izbaciti iz organizma nikako.

Meni je doktorka rekla da od 1000 ljudi oboli samo jedan, odnosno samo taj jedan dobije kondilome.

Moja devojka je pre mesec dana imala intervenciju skidanja laserom, danas je isla na kontrolu i sve je u redu! Nema vise prokletnika! Uraaaaa! :) Sledeca kontrola je za 3 meseca i samo je vazno da nastavi da se kljuka vitaminima i ostalim, kao u ovih mesec dana da bi ojacala iovako slab imunitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 11:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
znaci... zdravo da ga nosimo... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ma opusteno........ u pravu je Keri sto kaze za viruse..... evo, i moja drugarica ima koksaki pa ne moze da ga izbaci..... ovaj nas nam barem nista ne smeta dok nam je imunitet dobar.

On nam dodje kao ljubimac... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Da li je neko koristio Vartec ili Condycot za (tj protiv :D ) kondilome???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 1:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ka 1, kako je tvoja devojka prosla na uklanjanju kondiloma laserom? Da li je bilo bolno? Kako se radi? Gde je radila i koliko kosta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 3:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pisao sam vec o tome ali hajde jos jednom.

Prosla je super jer na prvom kontrolnom pregledu pre dva dana (mesec dana od intervencije) nije ih vise bilo. Sledeca kontrola je za 3 meseca.

NIJE bilo bolno. Malo pecka ali nista strasno. Imala je anesteziju, lokalnu, kao naprska te necim ili tako nesto.

Ne znam kako se radi, nisam gledao :D , sedeo sam ispred ordinacije i samo sam slusao taj divni, umilni zvuk motorne testere (stvarno je zvuk jako glasan) ... a kada sam usao u ordinaciju samo sto se nisam onesvestio od smrada i dima, bez zezanja, bio je uzasan miris sprzene koze... katastrofa. :) Mislim da doktorka gleda kroz kolposkop i radi uklanjanje. Sroz opustena varijanta. Jos te onako fino pecka, moze neko ida se napali, ko zna... ;)

Kostalo je 170e u privatnoj ordinaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Da SAMO treba da ojaca inuni sistem, a pada i na stres a kamoli na nesto drugo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 1:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
protiv stresa PERSEN i dobra volja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 11:03 am
Postovi: 27
Znam da treba biti pozitivan, ali ima devojaka u periodu pred menzis njima opadne imuni sistem znaci ono od sekreta sto je donekle normalno u tom periodu i eto ti pada imunog sistema do onog da se razbole, uhvate grip ili dobiju temperaturu, upalu jajnika, samo zato sto su bose leti tog prepodneva setale po kuci ili izletila iz kade kad je zazvonio telefon.
Ovo su primeri cisto da docaram hocu da kazem kad si u frci i nemas vremena za cestito jelo, san ili zivis u jako losim uslovima posle sa svim tim glupostima sto covek zakaci uz put vrlo lako opada imuni sistem, a malo teze oporavlja nego ih se treba nekako za sva vremena. Valjda ce se nauka i sa tim izboriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pomozi te,molim vas!
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 7:20 pm
Postovi: 1
Zaista bih zeleo da mi neko odgovori na ovo pitanje ali ozbiljno!
MOLIM VAS ZA POMOC!!!

Prica pocinje ovako 2004godine devojka sa kojom sam raskinuo javlja mi da je bila na pregledu i da su joj nasli kondilome,da je operisala i da treba pod hitno da se pregledam...(ne zelim da uvredim lepsu polovinu ali kolike su sanse da je dobila od mene tolike su da je dobila i od nekog drugog,jer smo imali neku vrstu slobodne veze)
Ja sam otisao na pregled kod urologa koji je konstatovao da nemam kondilome i objasnio mi kako oni izgledaju(bradavice u grozdovima ili posebno vece itd itd),zatim sam otisao kod dermatologa koji je dao istu konstataciju)

2006godine jos jedna devojka je imala neku vrstu kandide i nije operisala i nekako ne znam kako je ona to lecila a meni su dali sada nekih 5 tableta da popijem,opet sam otisao kod urologa pa dermatologa i opet ista dijagnoza,NEMAS KONDILOME!(zaista se nikada nisu ni ispoljili!!!!)

I sada je ova 2008godina i opet isti slucaj devojka sa kojom sam imao odnos odredjeno vreme,ne ulazim u njenu vernost ni u svoju,dobija kondilome i operise! Ja opet idem kod urologa i dermatologa samo sada privatno i opet ista konstatacija NEMAS KONDILOME!!!!

E sada me zanima vase misljenje,ne moguce je da sam baksuz i da vecito nalecem na takve stvari.
Meni se kondilomi nikada ali nikada nisu ispoljili,gotovo uvek sam imao odnose bez zastite(jer sam idiot)sto se tice imuniteta mislim da je jak jer se rekreativno bavim sportom,gledam da sto je moguce zdravije zivim!

Zvao sam danas 6 razlicitih doktora 3 ginekologa i 3 urologa da pitam sta i kako!!!
SLUSAJ TE OVO!
Dobio sam 6 razlicitih dijagnoza i prepao se,jedna je da je moguce da ih nemam i da ih nisam mogao uneti u krv ako ih vec nisam imao,druga je da je moguce da ih nosim ceo zivot i da se nikada ne ispolje,treca je da mogu da se testiram na HPV(humani papiloma virus)i da vidim da li imam neko antitelo u organizmu,cetvrta je da za muskarce ne postoji neki adekvatan test kako bi se to utvrdilo,peta konstatacija i meni omiljena,Dr.Specijalista....mi je rekao ovako,nisu se nikada ispoljili?ti to nemas!samo pi 3 meseca Fulan i sve ce biti u redu nemoj paniciti i sesta ne manje luda konstatacija je da ako se nikada nisu ispoljili netreba cackati i dirati tamo gde nije mesto,samo pozitivno razmisljaj i radi na imunom sistemu i pazi sa kakvim devojkama imas odnos!!!

E sada braco i sester.....kako covek da ostane normalan posle svega ovoga,kada sam na netu nasao jos vise razlicitih tekstova...pa mi sada nije jasno... Ovo su devojke za koje znam da su imale kondilome sa kojima sam ja bio a za mnoge ne znam da li jesu ili nisu....Ja sam zakljucio da izgleda do kraja zivota nemogu imati sex bez zastite?!! kako to?!
Moze li ko od vas da mi pomogne na ovo pitanje!!!!Veliki sam panicar.
Pozdrav i hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ti panichar? :lol:

nisi ti panichar i znash ti dobro sve shto te zanima :) da si panichar ne bi ti stigao ovako lepo i pregledno sve da napishesh :)

ako ti doktori svi kazu da nemash onda zaista NEMASH kondilome!

a kandida je neshto drugo, to se ne operishe :)

ti nisi baksuz nego jednostavno papilome ima skoro svaka druga devojka, ne dobiajju se iskljuchivo i samo polnim kontaktom...o tome imash vec pisano svashta i ovde i po netu! Chak i devojke koje su nevine imaju kondilome!


ono shto ti mozesh da uradish i zahtevash je da kada ulazish u bilo kakvu vrsu veze, predpostavimo da ce to biti malo ozbiljnija veza a ne tako neobavezne, pa onda pre svega shto se desi u krevetu mozesh da trazish ii pitash da li je devojka zdrava i da i ja bila i kada kod ginekologa!

Nazalost devojke ne vode rachuna o tome, vode se rpichom nece to mene, ja sam zdrava, ali kondilomi su jos i najmanji problem koji ih moze zadesiti!

Potrudi se da nekako nametnesh ako vec te tvoje devojke nemaju kulturu posecivanaj ginekologa, pokushaj da nametnesh to....da ih edukujesh ako nishta drugo!

Izgleda da sam ja jedini kreten koji se drzi toga da pre bilo kakve dublje veze sa nekim treba odraditi sve pretrage, da ne bude posle ko je kriv ko je kome shat preneo....


a bezbednost uf to je skoro nemoguce postici!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 12:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Vurus se ne može izbaciti. Čak se ne može ni detektovati jer obitavana površini kože. Jedina varijanta je drati organizam u besprekornom stanju bez pada imuniteta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 184 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: