Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Mar 03, 2012 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Ganadra da li ti markeri mogu biti poviseni iz nekih drugih razloga na primer hormona.
Mojoj drugarici su stalno varirali i morala je na tri meseca da ponavlja jer je pila neke lekove za dijabetis koji su joj poremetili hormone i davali lazno visoke markere.

Drago mi je da se osecas dobro a i ti markeri ce se srediti drzimo ti palceve i jave se.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Mar 04, 2012 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Visoki markeri mogu da znace svasta ali kod obolelog od raka ipak znaci rak . Kamo srece da znaci nesto drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 11:03 am
Postovi: 27
Draga Ganadra, mnogo mi je zao sto ti rezultati nisu dobri, da li si trenutno na nekoj terapiji, sta sve moze da znace ovi nazali, pretpostavljam da ces i ti tek malo vise saznati kad budes zavrsila sve nalaze. Redovno vas pratim pa vas molim javite sta ste danas uradili kod urologa. Drago mi je sto se vi osecate dobro psihicko stanje je veoma bitno...... nasao ko ce da vam kaze....... ali, ozbiljno mislim da dosta pomaze ono iz glave.
veliki pozdrav.

Mukice obavezno se javi posle kolposkopskog pregleda, nisam cula za to sa kamerom koja zamenjuje biopsiju... javi tvoje iskustvo. Ja sa Mukice za sada dobro, u sredu idem na ponovno snimanje eho dojke, u cetvrtak kod onkologa, tad cu valjda vise da znam, cinimi se da sto vise idem sve manje znam... od doktora izadjem sva u bunilu, doduse ja se toliko uplasim na pregledu da zaboravim sta sam trebala da pitam, ziva nisam, a sve izbegavam da neko podje samnom.

Pozdravljam Vas puno.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Hvala svima na interesovanju, ali ovi forumi i sluze da jedni drugima dajemo utehu, a i informacije, jer se na tudjim iskustvima i sami ucimo.

Kod urologa konkretno nisam nista saznala, jer snimanje nije uspelo, pa je danas predlozio da mi se ugradi perkutana nefrostoma, a to je sonda kroz kozu, do bubrega i onda se ispituje funkcija bubrega. Medjutim, ta metoda je agresivna i verujem bolna, te celog dana tragam za informacijama kako to zapravo izgleda i ako je neko to radio, neka napise. Naime, urolog kaze da to nije tako strasno, da se ne radi pod anestezijom, a ja se ubih da nadjem neku kliniku koja to radi sa anestezijom, jer se bojim da to radim nazivo.

Mukice3, predkancerozno stanje nije isto sto i kancer, tako da ne treba da se bojis, ja bih na tvom mestu cak trazila histerektomiju, jer je to u ovoj fazi najsigurnije. Moja mama je imala histerektomiju zato sto je imala vodene ciste i tri operacije, tako da kada su sve izvadili, ona je bila mirna i danas nema nikakvih problema. Saove distance i sa ovim iskustvom, ja bih svakoj zeni preporucila histerektomiju za svaki slucaj, jer ovo je podmukla bolest i nikada ne znas kada ce da te napadne, iako lekari tvrde da su dovoljne samo redovne kontrole, Nije tacno. Mnoge zene su isle na redovne kontrole, pa su ipak obolele.

Ja sad imam dilemu sta da savetujem kcerki, u kom intervalu da ide na preglede.

U svakom slucaju, oprez.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Sara1, zaboravih da ti kazem, ako si tako dekoncentrisana, obavezno povedi nekoga ko ce pazljivo da prati sta lekar kaze, a ako bas nemas nikoga od poverenja, kod kuce napravi koncept pitanja koja te interesuju, jer lekari su veoma surovi i ne misle puno na nasa osecanja , niti imaju potrebu da nam objasnjavaju puno, tako da moras svaku informaciju da izvlacis iz njih.

Nemoj zbog straha da odugovlacis sa dijagnozom, vec insistiraj da ti sto pre postave tacnu dijagnozu i sto pre na lecenje.

Pisi sta si uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 11:03 am
Postovi: 27
Ne vodim nikoga sa sobom jer ....... ne znam ni sama ako bi neko isao samnom sve bi ti nekako cinimi se bilo stvarnije dobilo bi neki drugi pecat, ja se dobro osecam pa idem sama, uhvati me nervoza pa u tim trenucima vise volim da samujem, pravim se hrabra, a nisam bas, muz krene samnom da mi pravi drustvo da mi skrene misli jer zna kakva sam, a sto se tice lekara jesu takvi nisu bas reciti, razmislala sam o tome da napisem na papiric i da pitam sve sto me interesuje.
Pisacu sta sam uradila,

Hvala puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 11:03 am
Postovi: 27
Prijateljice moje drage, srecan Vam 8 Mart, nek vam prodje u radosti i paznji Vasih bliznjih!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Svima srecan 8,mart


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 2:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Drage drugarice zdravo

Evo i ja da vam se javim.Saro i Ganadra drago mi je da se osecate dobro.
Ganadra kako ste prosli sa tom sondom. Da li ce te je ugraditi ili ne?

Saro kako si ti?

Ja sam bila na toj video kolposkopiji i sve je bilo uredu. To je inace zamenilo biopsiju i moglo je da pokaze CIN-ove ali ne i carcinom.
Ipak idem ponovo na loop konizaciju jer je problem u endocervikalnom kanalu.

Trazili su mi neka tri tumor markera da uradim i oni su juce stigli u uredu su ali ipak operacija.

Ganadra sto se tice histeroktomije i to sam pitala tri vrsna i svetski priznata lekara i rekli su mi da to ne radim jer imam 35 godina i planiram jos jedno dete. I ja sam dosta razmisljala da to uradim jer me ovo psihicki ubija ove kontrole na 3 meseca , spremanje za biopsije,operacije...

Ako mi posle ove operacije stignu losi rezultati uradicu histeroktomiju.

Inace na ultra zvuku sam saznala da imam 3 bubrega ( sva tri normalno rade) i 2 materice :o .


Pozdrav svima izelim vam da se svi javite sa lepim vestima uskoro.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 1:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Gde ste drugari


Nema smisla sto se ne javljate.


Ganadra, sara1, kaputic.....javite se molim vas da vidim kako ste.


Ja imam zakazasnu klasicnu konizaciju 27.03. pa onda opet cekanje hp nalaza i verovetno posle toga cu vam se javiti iz ludnice :(


Pozdrav svima i javite se sa lepim vestima to je naredjenje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 6:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav devojke,
evo i ja da se javim sa ne tako lepim vestima. Meni prvom intervencijom promena nije otklonjena u celosti, pa me sad ocekuje jos jedna intervencija. Nadam se da ce biti klasicna konizacija. Vise detalja cu znati sledece nedelje. :-?

pratim ja vas redovno, iako se ne ukljucujem tako cesto, i uzasno brinem kad se neka od vas ne javlja.

mukice, eto, nekako prolazimo slicne stvari, pa cemo se tesiti medjusobno :wink:

pozdrav svima, glavu gore, za par dana stize prolece, pa da svi budemo veseli, zdravi i debeli :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Kaputicu
Ono sto mi nije jasno jeste kako ti promena nije uklonjena. Da nije mozda dublja pa moraju jos jednom da ti odrade operaciju. Jer znam da ponavljaju ako na primer do 26 isecka nailaze na atipicne celije

Mene hvata panika opet od operacije. Pazi meni je grlic uredu nikakvih CIN-ovi nema ali u endocervikalnom kanalu imam los nalaz .

Da li neko zna koliko dugo posle klasicne konizacije moras da lezis ali bas lezis.
Kad mogu da pocnem da vozim kola ?

kaputicu kad ti imas operaciju. Ja 27.02. idem u bolnicu.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
meni ivice nisu zahvatile zdravo tkivo, zbog toga moram ponovo. meni je zakazana tek za 3 meseca, a ja se sve nadam desice se neko cudo za to vreme :)
mukice drzimo ti fige 27. (pretpostavljam marta ;) ) pa nam javljaj kako si prosla..

a zna li neko od cega (ili od koga) to zavisi sto ivice nisu presle u zdravo tkivo? da li od hirurga ili se to nikako ne moze znati dok patolog ne pregleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Evo drugari da vam se javim a i da ovu temu ponovo vratim na prvu stranu.

Dosla sam juce kuci i sve je ok . Operacija je prosla dobro sem mog podnosenja anestezije jer sam povracala 2 dana i mislila sam da necu preziveti .

HP nalaze ocekujem sledece nedelje i molim boga da budu ok jer mislim da psihicki nebi podnela jos jednu operaciju.

Ganadra , Saro, kaputic i ostali javi te se kako ste.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Apr 03, 2012 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 11:03 am
Postovi: 27
Zdravo drugari,

Mukice iskreno se nadam da ceti rezultati biti dobri, i ja sam bla na operaciji cekam nalaz sa histopatologije, i molim boga da sve bude ok da odahnem.

Hvala Mukice sto se interesujes za sve nas, mislila sam i ja na vas ali sam malo bila u autu pa se nisam javljala, pokusala sam da svo slobodno vreme provedem sa decom i da budem veselija, da oteram tmurne mislil.

Kako ste ostali drugari, ganadra javi se.

Punom vas pozdravljam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 168 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: