Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 11:56 pm
Postovi: 4
:P :P :P Evo me opet! Zaboravila sam da objasnim kako sam uopste dosla do instituta. Pre 5 meseci isla sam da izvadim spiralu koja je na moju sramotu u meni bila citavih 9 godina. Srecom sve je bilo u redu pa sam trazila dr. da je opet stavi na sta mi je ona preporucila Mirenu.
Kada sam otisla na Institut tek onda sam saznala za takozvanu studiju o Mireni. Zadatak mi je bio da ocitavam krvarenje tokom 3 menstruacije.
Dobila sam grafikon sa slikama mrlja na ulosku i moj zadatak je bio da tu kolicinu i zapisujem. Kada su mi posle 3 meseca stavili spiralu, zadatak mi je bio da dodjem na vadjenje krvi prve 3 nedelje po jednom a kasnije na mesec dana. Nije mi tesko jer zivim u blizini a i jedinstvena prilika mi je da se kontrolisem dve godine koliko studija traje(UZ, pregled grudi, papa,sekret, krv,mokraca). Dr mi je rekao da su sve pacijentkinje koje su u studiju imale ovo dosadno tackasto krvarene 2-3 meseca. Ja iskreno sizim jer dobila sam 7.sept. i jos mi krvarenje traje.

Veliki pozz svima!!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
A koliko kosta postavljanje Mirene?
Pozz svim clanicama mirena cluba!
Uskoro cu i ja da vam se pridruzim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 7:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Auuuu Mirenice, slatke moje, pa zamalo da nam tema ode na 3.stranu!!! 8) ccc odem malo na sl.putovanja po Evropi, a vi mi se odmah ulenjiteee ccc :D :wink:
Hej, Tana, kako sam najstarija ovde po Mireni...za mesec dana 3 godine kako je imam, ne znam da ti kazem cenu...ali nije to neshto posebno...javice se vec neka od Mirenica kojima je skoro stavljena, pa ce ti reci...ako ti to nisi u medjuvremenu obavila :wink:
Pozz :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao Mirena
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:25 pm
Postovi: 20
Cao svima

Ja sam moju Mirenu izvadila, posle cetri meseca krvarenja i uzasnih bolova u donjem delu stomaka. Kad mi je moj rodjak koji je takodje cenjeni ginekolog rekao da je to neispitani otrov i da odmah vadim vani, ja sam se jos vise uplasila. Nece svaki ginekolog da ugradi Mirenu. Makar ko je covek.
Nemojte da me shvatite pogresno, svaka zena podnosi drugacije, ja sam pala u depresije, vene poizlazile koza suva, krvarenje preobilno i dugotrajno, noge oticale kao u trudnoci. I sada toga vise nema verujte mi da sam presrecna, a vi kako hocete.

Pozdrav
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Lilim,bas mi je zao sto imas tako lose iskustvo.Da li ti je ginekolog rekao zasto je tvoje telo tako tesko podnelo Mirenu?Da li slucajno imas miome?Ja znam da kod zena koje imaju miome Mirena moze cak i da ispadne a i da prouzrokuje takve tegobe.Naravno,ne kod svih mioma,samo kod onih koji se nalaze na npr.zadnjem zidu materice.Moguce da ginekolog koji ti je insertovao Mirenu nije uocio miome?
Nadam se da ces sada biti dobro.Pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 9:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Martice na koliko ti dobijas_Meni je prosla meca bila NE PONOVILO SE.A juce mi bio 28 dan i nisam jos dobila.Sve se nadam sad ce.Da li je kod tebe bilo kasnjenja mece?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 9:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Dobijala sam i na 24 i 28 i 33 a poslednja 2 puta na 24 pa na 28 dana.Nikada u stvari i ne znam kada cu da dobijem.I kod drugih je bilo tako sareno :D pa se tesim.
Jesi li bila na kontroli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 10:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Ma nisam doktor nije dosao,ima neku specijalizaciju il sta vec.Ali ni ovaj mesec nisam imala tackasto.Probala sam da napipam koncice ali nisam sigurna da li sam osetila.Nezgodno je.Ici cu cim uspem,imam frku sa klincima,skola,uvek vodam najmladjeg sa sobom tako da mi je nezgodno.Otici cu sto pre.Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 11:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
:o Meni danas 33dan,jos nisam dobila,mada nije prvi put da mi kasni ali zadnja 3 meseca sam dobijala i po 7-10 dana ranije.Sada sam malo u frci da mi nije ispala spirala i da nisam trudna.Sacekacu ponedeljak pa kod lekara,kog zateknem nije mi bitno jel moj dr tu.Mada se tesim da je slucaj kao kod Jassy i da se sve normalizuje posto vec 2 meseca nemam tackasto.Od jutros citam forume vezane za abortuse,eto dotle je doslo.Mozda i moja nervoza sve to pogorsava.Hajde vi starije pisite jel i vama kasnilo u fazi privikavanja :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 4:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Minada,moguce je da kada imas Mirenu,meca izostane.Pisalo se ovde i o tome.Ne plasi se draga,nego sutra lepo kod doce na kontrolu.Ne secam se da si pomenula da si i jednom bila nakon ugradnje Mirene.Mislim da za to nema izgovora.Ako ne radi jedan,idi kod drugog dr.Uradi i pregled i UZ da se proveri da li je Mirena na svom mestu.Poslusaj me,osecaces se bolje sigurno.Puno te pozdravljam i javi se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 4:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hvala Martice.Isla sam jednom i sve je bilo ok,ali ovo me vec zabrinjava,trebala sam oko 30.da dobijem.Inace nemam nikakve simptome trudnoce ali i sama prosla meca mi je bila najgora do sad.Videcu ako uspem ujutru da odem nego mi je problem sto sam u Batajnici a dr.na N.Bg.na VMC,a nema ni ko najmladjeg da mi cuva.Na kraju cu otici kod privatnika pa lepo da platim i da sam mirna.Hvala ti sto brines za mene.Ponadala sam se da je kao kod Jassy na 45 dana ali bez provere nista.Kiss i javljam novosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Mozda ti se prosli mesec puno oljustio endometrijum,pa sada nema sta :D U svakom slucaju,javi sta je bilo kod dr i drzim ti palceve.Ma videces da je sve ok :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 4:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Draga Martice,hvala ti na lepim zeljama,ali ja nisam te srece u zivotu.Elem,spirale nema a naziralo se nesto nalik trudnoci pa me dr hitno uputi na vma gde mi vaginalnim uz nadju i trudnocu i miom.Miom nikad nisam imala a sad ga imam velicine oraha.Muz me preklinje da ne prodajem dusu djavolu vec da rodim pa kad ima za troje bice i za cetvrto.Moja majka nas je sama ocuvala 4 pa eto,verovatno cu roditi.Ali posle toga ili ja da podvezem jajovode ili on na vazektomiju.Zao mi je sto mi je mirena ispala,a nisam imala nikakvih kontrakcija,bolova,samo jaci prosli ciklus.Zao mi je takodje sto necu sa vama na exkurziju ali sta ces.Nekome se i ovakva sr...desavaju.Sve vas ljubim i zelim vise srece nego sto sam ja imala :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Kakav god odgovor sada da ti napisem,ne zameri mi.Zbunjena sam skroz!!!!
Zar je moguce da ne osetis da ti je Mirena ispala?Da,moguce je!Pa koliko ti je bio jak ciklus?O Boze,svasta!!Zao mi je ali mi je sa druge strane drago da to nije uticalo na trudnocu,tj da je sa trudnocom sve u redu.Tako su ti rekli dr,jel da?
Malo se sada smiri,probaj da se opustis i da to gledas sa vedrije strane.Mi smo tu,uz tebe.Javi da znamo kako si.Mozes da mi pioses i na pp kada god hoces.Puno te pozdravljam.

p.s.kolika je trudnoca,jesu li dr bas sigurni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 7:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:02 pm
Postovi: 16
MOLIM VAS hoce li mi neko reci posto nemogu da ciam sve nadam se da mi necete zameriti ima puno,da li je normalno da mi menstruacija traje 17dana.postavila sam mirenu prosli mesec ovaj mesec sam dobila na 23dan i jos ne prolazi.dal da zovem doktora ili je to normalno.nemampuno ali je dugo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 261 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: