Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Znas kako Minada,u odnosu na mece pre Mirene,nije vise toliko obilno.Ali nije ni oskudno.Mada sto se mene tice,obilno je.Sad cu videti kakva ce biti ova 4.po redu.To sto ti sada imas ugruske,mislim da je pozitivan znak jer Mirena deluje da se sluznica materice istanji.Vremenom se sve vise istanji i na kraju valjda postane toliko tanka da cak kod nekih zena dodje do potpunog izostanka mece.E,a dal cu ja biti te srece,videcemo.Mada sve je moguce.Razmisljamo pozitivno :D Ti si ipak na samom pocetku i sve to sto ti se desava mi ostale smo vec prosle.Razumem tvoju zbunjenost i zabrinutost ali ako budes imala vremena iscitaj nase postove od pocetka i pokusaj da uporedis.Videces da smo sve prosle kroz to.Mozda je tebi prava meca krenula tek sada kada ide malo vise a ono curkanje pre mozes nazvati tackastim.Ja mislim da ovo sto je meni krenulo danas,dakle 20.dan i nije meca a ako jeste onda je to super light.Tek sutra cu znati pa cu se javiti.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Evo i mene :)
Ja sam došla do zaključka da se meni spajaju u stvari, meca i to neko krvarenje izmedju.Što se mene tiče nisam imala i nemam više ugruške i prolazim bukvalno sa jednim uloškom dnevno.Ali to je 15 dana mesečno, a ostatak dnevni sa nečim što uvek ima neku boju.Mesečno nemam ništa, od prilike 7.dakle, kod mene je sve natraške, valjda bi trebalo 7 dana da imam a ostatak da nemam, hahahah....ma kupaćemo se devojke, pomenusmo li tampone?
Drži se Minada, moramo proći kroz ko zna kakve sve faze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 8:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hvala drage moje za podrsku.Svakome se njegova muka cini najveca.I meni je prosla meca posle nekih 12 dana i nastavilo tackasto koje se uvece primiri a ujutru opet krene crveno.Nije obilno samo je dosadno i brljavo.Ja cu se kako tako kupati u slanoj vodi samo ako muz dobije odmor.A tamponi valjda mogu bar za plazu.Mojoj drugarici u Nisu doktorka rekla da ne moze spiralu jer ima zavaljenu matericu i sklona je upalama.A ja znam da par vas ima spirale i pored zavaljene materice.Rekoh joj da trazi drugo misljenje.Hvala pa pisemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Cao drage moje!
Ovo sto se meni desilo 20.dan u obliku par kapi krvi,nastavilo se braonkastim curkanjem.Dakle nije menzis vec TACKASTO.Kakva glupa i smarajuca rec.Dosadno!Grudi me bole tako da bih to mogla nazvati simptomom koji nagovestava pravu VESTICU.Najvise bih volela da znam na koliko dana ce mi dolaziti prave mece.Al valjda ce se vremenom i to srediti.Kao sto rekoh,do zime najverovatnije :D A onda smo libero.Joj,sto ne ugradih Mirenu ranije,nikad sebi necu oprostiti.Pozdravljam vas pa se pisemo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 1:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Imam jedno pitanje*na koliko dana dobijate menstruaciju?Jel isto kao pre Mirene ili se to sada promenilo?Kis za sve moje Smirenice :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 1:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Ja ti ne mogu biti od velike pomoci jer imam istu muku kao i ti.Prosla otegnuta meca,nastavilo se tackasto koje ne lici na tackasto vec na pocetak mece,nije obimno vec dosadno.Nemozes ni sex da imas ako ti to brljavo smeta.Jel nam Sanjalica pisala bese da su joj se mece bukvalno spajale,da je bilo meseci kad nijednom nije bila bez uloska.Valjda ce nam STARIJE SMIRENICE pisati vec sutra posto mnoge na poslu imaju net.STRPLJENJA draga moja.Mene pocela vec nervoza da hvata,cak je i svekrva primetila kako sam stalno napeta.Da li to ima veze sa hormonima?Ili mi muka od curkanja a najmladja sam u grupi.KISS :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 11:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav cure.Imam dva banalna pitanja:Jeste primetile kod sebe nagle promene raspolozenja i jaku nervozu.Nesto mi je u zadnje vreme kratak fitilj.Neznam jel ima uticaja Mirena na to,tj koliko zaista deluje lokalno?I dr. pitanje:ZELENI CAJ,pijem ga zadnjih nedelja ali kako se meca otegla prestala sam posto on utice na ciscenje organizma pa sam mislila da on jos pojacava sve to curkanje.Sad neznam smem li da nastavim da ga pijem.Nemojte mi se smejati,po ovim vrucinama mi svasta pada na pamet.Hej,sinoc sam napipala koncice,doca mi ih ostavio na 1.5cm duzine,i nisu ni malo mekani vec ostri pomalo kao struna.Pozdrav pa vi starije(PO STAZU) Smirenice pisite pliz nama koje se tek uhodavamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Ja nisam ni pokusavala da napipam koncice,niti mi pada na pamet.Jos mi samo to fali,ionako sam isprepadana.Najbolje da ja to ne cackam,haha :D Mene ovo cedjenje ili curkanje toliko unervozilo da mi se cini da mu nema kraja.Hajmo devojke,malo podrske i koju rec ohrabrenja :D Koliko ce vise ovo cudo da traje?Smara svetski.Ja Minada nisam primetila kod mene promenu raspolozenja od kada imam Mirenu,ali pitacu ukucane pa cu ti reci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Ja ponovo ne dobijam obaveštenja o odgovorima na temi :(
Odakle da počenem? Od lepih stvari: evo, već 4 dana meni ne curi NIŠTA :) :) :) BAŠ ništa :) I ne mogu da verujem! I ne smem ni da se radujem, neobično mi, držim dnevni uložak i samo "virim", haha.
Što se tiče "kratkog fitilja" moj kao da se sad malo "produžio" a bio se opasno skratio. Prva 2 meseca sam bila mnogo, mnogo nervozna.
Končiće ne želim da napipavam, neka ih. Doca mi rekao da će ih skratiti ako se moj dragi bude žalio, ali da mu za svaki slučaj ne govorim da končići uopšte postoje jer mogu i psihički da mu zasmetaju. On se ne žali :)
Da smara Smirena-smara i to opasno! Od 17.-30.maja, punih 14 dana sa 2 dana pauze u kojoj je povremeno curkalo bledo rozikasto. Tako je bilo i prethodnog meseca. Ako se nastavi i u junu, onda bih trebala da dobijem 16.juna, a 21. idem na more (strašno)! I imaću nešto sve vreme :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,draga mozda u junu nece biti kao prthodnog meseca.Drzim ti palceve,bas kao i sebi i svim ostalim Smirenicama.Meni se,kao sto rekoh 20.dan ciklusa pojavila krv u trajanju od par sati a posle toga pa sve do danas-ukupno 6 dana-samo braonkasti sekret.E,dal je to bila meca ili nije ja pojma nemam.Ipak,ako je meca.dosla je 20.dan pa me to malo buni.A kada ce doci prava ili mozda sledeca,pojma nemam.I ja treba da idem na more i to mi predstavlja nocnu moru.Bojim se koriscenja tampona a bas da sedim i gledam ostale kako se kupaju i nije neki ugodjaj.Nemam pojma kako cu sve ovo izgurati.Ja pitala dr za tampone,opet,i kaze da moram jako da pazim kada ih vadim da ne povucem niti Mirene.Pa kako cu ja da znam dal sam dobro to uradila ili ne.Joj,muke zive!Sve vas puno pozdravljam :D
p.s.Jassy,proveri na dnu strane-levo da nisi slucajno iskljucila opciju nadgledanja teme.Mozda zato ne dobijas obavestenja.Meni se to desilo,ali ne mora to da bude razlog,samo pretpostavka :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 11:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Uh,Marta, dok mi sve prodjemo kroz silne faze Mirene protiće će baš mnogo vremena. dakle, kod mene i dalje isto, tj.NIŠTA :)
pupupupu, daleko bilo....dane ureknem.Videćemo šta mi jun nosi.
Ne znam šta da ti kažem za tampon.Ja ga koristim, rekla sam već, ne držim ga duže od dva sata i sad ću i ovo reći: ne gurnem ga baš previše duboko.Ne smeta mi tako a pokupi ono što treba :) Mislim da ni ne stigne do končića (normal). Eto rešenja za more i bazene ovog leta :)
Mislim da ti to nije bila meca već ono "nešto" izmedju što se meni spaja.
Nisam isključila nadgledanje teme, došlo mi obaveštenje za tvoj post. Nema pravila, nekad dodje-uglavnom ne dodje.
Pozdrav i pišemo se....
p.s. na stand by sam za more, mladji sin slomio ruku, ne znam do kada će nositi gips, kontrola ponovo za 10 dana a sve nam rezervisano za 21.06. Uh.Važno je da mi on bude dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
JASSY,bas mi zao sto ti je dete povredjeno.Proci ce sve i ici cete na more.Razmisljamo pozitivno,zar ne? Ja pitala dr sa sajta 21 dan i ona mi rekla isto sto i ti sada.Da ne guram tampon mnogo duboko,samo do jagodice prsta.Valjda nece da zulja tako.Meni isto ide samo braon ali cini mi se da grudi pocinju opet da boluckaju.Ja i dalje ocekujem pravu mecu.Ali stvarno mi se vise smucilo,veruj mi.Pa ja godinama sve kalkulisem prema tome.I sad sam resila da idem na more pa sta bude.Muka mi od zavirivanja tamo dole :cry: E da, dr mi je rekla da unutra ima prostora 10 cm do koncica tako da ako ne gurnemo tampon,on zaista ne moze da dohvati konce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Draga Marata,
rekoh ti ja lepo za tampon ;)
mene ne žulja :)
uh, od sinoć sam nenormalno nervozna, hladno mi je i kao da i grudi i stomak boluckaju.ako opet krene nešto (a miriše na to :evil: ) ja ću stvarno da odlepim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
nista mi ne pricaj,ja ujedam.Nema nista trenutno,al sve razmisljam kad ce da krene.Smaranje nevidjeno.Po nekad kao iskuliram sve al me ponovo stigne.Ma.....Opusteno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
A ja mislila da sam samo ja nervozna.Jos kad me ova moja tri praseta uhvate u masinu,a o matorcima tek da ne pocinjem.A ti ne brini,procice ruka,skinuce se gips pa na more.Ja verovatno ne idem jer muz nema odmor zbog prekomande.Vi se okupajte umesto mene pa makar i sa tamponima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 198 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: