Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 6:50 pm
Postovi: 56
Cao svima!Napokon i meni pozitivne vijesti! :lol: I to jakopozitivne vijesti! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kao sto sam vam vec rekla kod muza je bila varikokela,koja mu nikad nije pravila probleme,ali posto dvije godine ne mogu ostvariti trudnocu,krenuli smo na ispitivanje.
Ja sam mislila da varikokela pravi te probleme,i nisam htjela utjecati na supruga da vadi nalaze sve dok ne bude spreman... jer ja g aobozavam i bila bi i sa njim i da je sa mnom sve uredu,a da je problem s njegove strane...nikad ga ne bih ostavila...nikad...
Odem i ja na preglede kad cokoladna cista...ostatak znate.
Suprug j eradio sve moguce kulture i briseve,sve je ok.Danas bio spermogram,Raden ne privatno,vec u klinickom centru...Zamislite,nalaz idealan,normalan!hej,normalan! :lol: Pa to je napokon svjetlo!
Eto,to sam zeljela podijeliti sa vama! Za svaki slucaj ponovit cemo spermogram,jer ne vjerujem da se moglo zamijeniti...
ZIVOT JE BAS LIJEP!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 10:43 pm
Postovi: 53
Lokacija: tu negde
Draga Wert,jako se radujem zbog tebe i zelim vam svu srecu ovog sveta :D :D :D

Ka1 i tebi i tvojoj devojci zelim sve najbolje :D Vidim da se sve zavrsilo odlicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Hvala, Maslacak, hvala!

Mene interesuje, vi koji ste operisali endometriozu, posle koliko vremena ste isli na prvi kontrolni ultrazvuk i kada uopste ima smisla prvi put otici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo i moj slucaj
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
Krajem decembra CA-125 mi je bio 90,pocetkom februara 35 a sada 45,pri cemu mi dijagnosticiraju endometriozu i predlazu operaciju.Cista se nije povecavala tj po preseku je 5 cm vec neka tri meseca koliko je pratim,ali mene zanima ta mogucnost hormonske terapije jer ona po nekima moze i da unisti cistu,a cula sam i da je Propolis dobar,kao i Omega 3 pa sam danas cula i caj Amona 3 koji po recima neke zene koju upozna tamo je njenoj rodjaki smanjio endometricnu cistu.On se kupuje u biljnim apotekama.Prvo ja koristim Omega 3 i Propolis i stvarno deluju dobro.Prvo se dobro osecam a mogu da izdrzim i da danima minimalno spavam ucim itd.
Takodje posto kod mene ta cista stoji vec godinu dana i bila je oko 3 cm pokusano je sa Endometrilom i on je imao efekat jer je minimalno njegovo koriscenje smanjilo istu ali nisam uspela terapiju do kraja jer je imala svoje lose efekte.Tada je CA-125 bio ok.
S obzirom na sve sto ovde procita zanima me da li smatrate da li uopste ici na operaciju i imate li iskustva za drugim opcijama lecenja?

Veliki pozdrav!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
:D Pokusaj sa biljnom terapijom,mozes i na www.herbateka.com da nadjes dosta stvari o tome,mada u principu ako su ciste vece od 3 cm,tesko da sta pomaze,ja sam probala sve biljne recepte,i meni nista nije pomoglo,a borim se sa endometriozom 6 godina ,i ovih dana idem"pod noz".U svakom slucaju to sve zavisi od organizma i mnogo drugih stvari




POZDRAV :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Ka 1
POSTO TVOJA DRAGA IMA TERAPIJU 6 MESECI,AKO JOJ DOKTORKA NIJE REKLA DA DODJE RANIJE,ONDA NAKON TERAPIJE




POZDRAV :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ma rekla je ona kao da dodjemo za mesec dana od pocetka terapije, ali sta znam, nesto se desilo sto me je nateralo da pomislim da bi ona nas malo ipak da izmuze za pare...

Bas sam zato pitao devojke koje su to operisale da vidim kada cu one isle... na primer, ti bi mogla nekada nesto konkretno da odgovoris. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 86
Cini mi se da odgovorim "konkretno"!

JA SAM PRVI PUT OTISLA NAKON 3 MESECA I VEC TADA SE BILA POJAVILA MALA CISTA NA DRUGOM JAJNIKU,I TAKO JE POCELO,SVA TA BORBA I HAOS,ALI JA NISAM POSLE OP ODMAH KRENULA SA TERAPIJOM,A TVOJA CURA JESTE TAKO DA MISLIM D :wink: A KOD NJE NECE BITI PROBLEMA,BICE SVE OK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pa nije ni ona jos krenula sa terapijom, ceka da dobije ciklus pa tek onda, a to me i plasi, a vec je jedan imala u bolnici odmah posle operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 6:50 pm
Postovi: 56
cao !Opet ja sasvojim pitanjima!Taman sam se malko bila opustila i nisam razmisljala o ovoj bolesti,kad opet misli...Danas sam isla kod ginekologa da uzmem uputnicu posto moram na redovni pregled u bolnicu nakon operacije,kad doktor kaze da ne bi bilo lose uraditi prohodnost preostalog jajovoda cisto da znam na cemu sam,tako da mene interesuje,moram li sad opet ici u bolnicu da mi pod opstom anestezijom to urade,ili da idem privatno gdje anestezija nije potrebna.napominjem da mi je lijevi jajnik odstranjen,a desni j epotpuno zdrav,a nadam se i jajovod! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
A kako se uopste radi taj HSG ? Kako izgleda sam postupak ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 18, 2007 10:02 pm
Postovi: 13
HSG je vrlo jednostavan postupak. Ovako je protekao kod mene. Trajao je 15-tak minuta, pod opstom anestezijom (radjen je u Narodnom frontu). Nakon intervencije I budjenja nisam osecala bolove, kao ni kasnije. Imala sam blaze krvarenje koje je trajalo samo taj dan. U bolnicu sam primljena dan pre intervencije, I pustena dan posle intervencije. Za samu intervenciju potrebno je dosta labaratorijskih analiza, skoro kao I za operaciju:
- vaginalni I cervikalni bris
- bakterioloski brisevi (rade se po uputu u Narodnog fronta)
- krvna grupa I rh faktor
- krvna slika, I ne mogu vise da se setim.

HSG je radjen 2004. godine na odeljenju steriliteta koji je tada bio u ocajnom stanju, tako da vam je za trodnevni boravak tamo potrebna dobra psihicka priprema. Mozda neko ima svezija iskustva, mozda je odeljenje renovirano…ne znam.

Sve u svemu nema razloga za paniku I strah…nista ne boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 1:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Znate sta sad' meni nije jasno... cilj terapije Yasmin-om je da OBUSTAVI menstruaciju... a mojoj devojci je PRODUZILO istu i doktorka kaze da je to NORMALNO i da je moguce da ce prvih mesec dana biti malo krvi... ja to stvarno ne razumem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Caj
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 2:49 am
Postovi: 51
U zdravoj hrani sam videla caj za ciste Josif Pancic pa ako je neko koristio neka javi da li ima neki efekat a i nije skup.

Pozdrav!

_________________
Minerva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 7:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 6:50 pm
Postovi: 56
Prvo da vas pozdravim i nadam se da ste upoznati sa mojom situacijom.Vec sam pisala,ali onako ukratko:imala sam cokoladnu cistu n alijevom jajniku koji je i odstranjen u cjelini. :( Ginekolog mi je preporucio kontracepcijske pilule Yasmin.Njih pijem i pri kraju sam prvog pakovanja.Posto sam bas na ovom forumu iscitala svasta o endometriozi i nacinu lijecenja,sada sam malo zbunjena.Vidim vase iskustvo i savjete doktorice,ali to nije ono sto preporucuje moja doktorica,tako da ne znam sta da radim i opt sam tuzna.Najvise bih voljela da se sama lijecim,jer me ovo stvarno uznemirava. :(
Danas sam bila kod svoje doktorice da se posavjetujem sta dalje u vezi tableta.Ona kaze da pijem pilule i kad popijem zadnju da ne pocinjem odmah sa drugom kutijom.Kaze,neka dode do krvarenja,jer ce biti oskudno i u tragovima,tamno smede boje. :o
Kao otklonjeno je zariste,a tako oskudno krvarenje ne moze stvoriti nagomilavanje krvi.Hocu da joj vjerujem,ali sam jako uplasena od endometrioze i ne bih da mi se vrati,pa imam samo jos jedan jajnik! :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 215 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: