delotvornost kontraceptivnih pilula

Podforum o svim temama vezanim za zdravlje, prevenciju oboljenja i lečenje oboljenja ženskih polnih organa. Saznajte sve o ženskim polnim organima, anatomskim osobinama, fiziologiji i najčešćim patološkim stanjima.

Moderatori: vlada99, moderato, admin, dr Presetnik

Odgovori
cinderella
Novi član
Novi član
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 12:07 pm

delotvornost kontraceptivnih pilula

Post od cinderella »

Da li kontraceptivne pilule mogu biti dovoljna zastita od trudnoce? Ako imamo seks bez kondoma i decko se suzdrzi ejakulacije, da li moze presemena tecnost da ima nekog uticaja?Unapred hvala
Korisnikov avatar
tamaraft
Stalni član
Stalni član
Postovi: 6556
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 1:32 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Planeta Zemlja

Post od tamaraft »

Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.
donka
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 717
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 6:10 pm

Re: delotvornost kontraceptivnih pilula

Post od donka »

cinderella napisao:Da li kontraceptivne pilule mogu biti dovoljna zastita od trudnoce? Ako imamo seks bez kondoma i decko se suzdrzi ejakulacije, da li moze presemena tecnost da ima nekog uticaja?Unapred hvala
Ako se uzima pravilno, svaki dan u isto vreme, ako zena nije preterano gojazna i ne koristi antibiotike, grejpfrut ili kantarion, moze se reci da je pilula 100% efikasna.
news
Novi član
Novi član
Postovi: 30
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm

Post od news »

svakog dana u tacno vreme uz pravilnu ishranu,plus ovo, plus ono, ako ovo ako ono ..... :o ja mogu samo reci svaka cast na zene koje se odluce takvoj kontracepciji....mislim imati obavezu svakog dana uzimati pilulu...... :roll: ili...100000 puta jednostavnije-kondom. da se ne bi pogresno shvatili-ok je kontraceptivna hormonska terapija kod devojaka koje imaju potrebu od iste ( neredovan ciklus, hormonski poremecaj..... ), ali hormonska kontracepcija?! .., ti unasas hemiju koja svaka zena razlicno podnosi samo da bi decko nemao brigu dali ima kondom....sta ja znam...ako je vama ok tako :D
i da odgovorim cindarelli na drugo pitanje. presemena tecnost moze a i nemora uvek imati spermica.recimo hipotetski da ako sperma sadrzi 100 spermica u presemenoj moze imati 1-5. a cisto da potvrdimo gradivo-koliko to spermica treba za oplodnju? :) nama je tako objasnio urolog kod kog smo bili ja i decko raspitati se o presemenoj tecnosti.
veliki poz :)
donka
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 717
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 6:10 pm

Post od donka »

news napisao:a cisto da potvrdimo gradivo-koliko to spermica treba za oplodnju?
Jedan! Jesam li dobila peticu? :lol:
news
Novi član
Novi član
Postovi: 30
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm

Post od news »

:wink:
Odgovori