Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Hvala Fimka,tebe covek uvek moze da eazume i sa tobom nema nesporazuma!!! :D Kako je bebac,koliki ste sad???Jel ti porasla trba?? pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Ma ja sam sve to pomno prostudirala, nekad mislim da znam mnogo toga :lol: kad pocnem sa strucnim terminima svi me gledaju u cudu :lol:
mi danas na UZ, evo u 17h... nadamo se da cemo da vidimo jel je "on" ili "ona" :)
sada smo 20. nedelja,...bejbi se rita i tera nas da piskimo svakih pola sata :lol:
ali ostale tajne necu da vam otkrivam, saznacete same :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 8:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
:) :) :) POZDRAV!!!!!I ZA BEBCA !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Samo da javim da imamo malog kuronju :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
:) bravooo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Fimka, dok uzivas u svojoj trudnoci, da te priupitam jos nesto - dobila sam uput za cervikalni i vaginalni bris (na moje insistiranje, jer je doktorova logika da se nista ne radi dok ne prodju 3ciklusa klomifena). Radila bih vec ovih dana (za 4-5dana treba da dobijem), interesuje me da li se treba uzdrzavati odnosa na dan-dva pre uzimanja brisa.. To mi tek sada "palo na pamet", pa nisam pitala doktora..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
@minna, rado bih ti pomogla, ali meni nisu uzimali nikakve briseve, a iskreno mislim da i ti trebas da sacekas sa tim... Dr je u pravu ( barem je i meni moja dr istu stvar rekla)... Znaci pijes 3 meseca clomifen, nakon toga, on ostaje u tvom organizmu ( ima dejstvo) jos 3 meseca, pa je to prakticno 6... Ja sam 4. zatrudnela, znaci prvi nakon prestanka uzimanja terapije...
Apstinencija mislim da nije potrebna ( barem ne po mojoj logici) jer mnogo puta sam isla kod gin ovako na pregled i nisam apstinirala, a uzimali su mi bris ( bila sam na kontracepciji pa ako spermici smetaju onda bi meni smetali jer ih je bilo :lol: ) a ti mozda ipak proveri jos sa dr,....
Puno srece :wink:
I da... idi korak po korak, sve te silne analize i brisevi ce da te kostaju kao petra kajgana... ako je ovulacija prvi problem onda to prvo resi i ne misli na druge stvari ....
Stvarno vam cure zelim srecu..

P.S. da li znate da ako zatrudnite dok ste na terapiji clomifenom povecavate sanse da rodite blizance? :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
cao zene,samo da se javnem,nije me bilo neko vreme .odmarala sam mozak od svega!!! :( Sad posto sam malo odmorila pocela sam prvu turu klomifena,juce sam popila zadnju tabl,a inace mi je dao dozu 2 tabl dnevno po 50mg. od 3eg do 7mog dana ,Za 2 dana na UZ pa da vidimo sta se desava?

Da li neko moze da mi odgovori ,zasto mora apstinencija da traje do predvidjene ovulacije i da je neko vec dobijao takve instrukcije od svojih doktora? Znate malo sam zbunjena,doca mi je rekao da bismo smanjili rizik od nekih infekcija ali to mi je skoroz nebulozno. A da izvinete ja i moj suprug smo sto bi se reko zavisnici pravi ... :oops: Rekao mi je da suprug obavi "slajfovanje" :lol: 10tog dc,a ja 11tog dc na uz,i ako bude bilo napredka u rastu folikula ,primam Pregnil odredjenog dana i u akciju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
@anuska83.. ma kakva crna apstinencija???
Upravo suprotno!
U procesu "pravljenja dece" citala sam da je najoptimalnije imati odnose na svaka 2 dana.. jer je to optimalno da se kolicina i kvalitet sperme obnove.. Cuvanjem sperme putem apstinencije necete nista postici, nece se nje vise nagomilati, niti ce biti kvalitetnija, vec postoje velike sanse i da promasite dan D :roll:
Mi smo naseg pishonju pravili vrlo intenzivno, da ne kazem svaki dan :oops:
probala sam kojekakve price, lezi na stomak, digni noge... :roll: :roll:
jaoooo i prosto lezanje na ledjima posle odnosa me je dovelo do trudnoce...
A bolesti, pa pobogu ako ste zdravi, ma kakve bolesti, pa pravis dete sa istim covekom ne spavas svaki put sa drugim....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 9:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Ma da i ja to kazem kakva apstinencija,nije to za nas!!! :lol: ko zna sta je rekao i zasto,ma i briga me ,ja se svakako ne pridrzavam toga!!! I ja se slazem sa tobaom ,kakva infekcija i ostale trice,pa to je bre moj muz nemam ih ja stotinu!!!!
Bila sam na UZ i slabo reagujem,za sada na jednom jajniku vise sitnih folikula,a na drugom 1 navodno prednjaci 10mm???Kakvo je tvoje stanje bilo 11tog dana posle klomifena,ako mozes da se setis??ja mislim da kod mene nece biti nista,sl uz zakazan za 3 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
E fimka :D ,samo jos jedno pitanjce!? :roll: Izvini, ali ti si bas izvor informacija! :D
Opet se vracam na UROGESTAN.
Da li je u obliku tabl ili injekcija,koliko kosta i kad se pocinje sa njim? Posto sam malopre sa mojim dr om pricala na temu sta piti dalje ako ne izazovemo ovulaciju i ne dodje do trudnoce(ne daj Boze).on mi je rekao da opet nastavim Primulot nor-om da skratim ciklus posto mi je kao i tebi produzen!Meni se vise svidja ova tvoja Th ,zato sto sam Primulot pila vec 3 prethodna meseca(a pise da je to max vreme koriscenja) i zato sto u upustvu pise da je strogo kontraindikovan za trudnocu!A to mi je tek malopre palo na pamet kad sam izasla iz ordinacije i nisam mu to nista rekla!!!Tako uvek budem besna ,sto mi dok sam tamo kod njega ne padne sve ovo na pamet, nego posle sama sa sobom razbijam po glavini sta sam sve trebala da ga pitam!!! :x :x :x
pozdrav za kuronju!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
@anuska83 ja sam super reagovala na clomifen.. Pila sam ga od 5.-9. dana ciklusa, i negde oko 12dc sam imala 2 folikula , 1 od 19mm, a drugi od 22 mm i to na oba jajnika...
Sto pre pocnes da ga pijes, vece su sanse da deluje jace.. Znaci meni je super delovao i kada sam pocela sa 5. dc, ali sam citala da neke cure piju od 2dc... e sad, ne znam sta dr kaze...
Utrogestan imas u 2 varijante, pilule, i vaginalete... Kazu da se oni nus efekti mnogo manje ispoljavaju ako koristis vaginalete, ali ja sam jedva i pilule nasla...u stvari cula sam da se iste i gutaju i stvaljaju, a meni bilo logicnija ova prva varijanta...
Njega sam pila od 21dc-26dc, i 2 dana nakon toga sam dobila M....
Inace mi je trajala oko 34 dana...
Sto se moje th tice, ja sam 3 meseca ispostovala kompletno sve, i onda sam sve ostavila..Mislim da je najveci problem clomifen, koji bas nije zdrav da se pije duze od 3 meseca... A negde sam vec pisala da to ne treba da te zabrine, jer on zadrzava dejstvo jos 3 meseca kada prestanes da ga pijes.. Za utrogestan ne znam, jedva sam docekala da mi i ona 3 meseca prodju, jer sam bila luda od njega :lol:
moj muz to najbolje opisuje tragi-komicno :lol:
eto toliko... nadam se da sam pomogla :)
pozdrav i tebi od mene i malog pishonje :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
:wink: Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Ja sam posle drugog meseca uzimanja klomifena (od 3.dana, 5dana po 1/2) u drugom stanju!!! Bila sam juce na UZ, u sestoj sam nedelji, a ni ja sama jos uvek ne mogu da poverujem da se stvarno nesto desava.. Ne znam kako cu docekati narednu kontrolu za 3 nedelje.. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
@minna, neverovatan osecaj, zar ne?
Cestitam ti od srca, i zelim ti lepu i laku trudnocu!
Mislim da ovim nasim curama ovde mnogo znaci kada cuju da postoje Klomifenke koje su uspele :wink:
mozemo posle da osnujemo klub klomifenskih beba :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 152 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: