Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Minna,sta je to sto je bilo u redu???Sta si sve od pretraga radila?Brisevi se obicno rade na sredini ciklusa,tako sam ih ja uglavnom radila,mada mnogi dr-i kazu da to nije bitno,samo ne za vreme menstruacije!Koliko sam ja obavestena,stimulacija ovulacije se ne pokusava dok se ne ustanovi stanje jajovoda, materice,jer dzaba ti stimulisu ovulaciju ako ne daj Boze jajovodi nisu prohodni!!!I rizik je vanmatericna trudnoca! Nisam ja strucna da ti sve ovo pricam,ali prenosim ti moje iskustvo do sada u ispitivanju steriliteta i stavove mog doktora,koji je do sada u mom slucaju bio korektan i postupan! Procitaj temu koju sam ja postavila (Pcos ,kako do trudnoce...)i vidi sta sam od analiza ja u radila,i ne dozvoli da te zavlace kojekakvi dr-i da je sve u redu!!!Ako nema trudnoce, ne moze da bude sve u redu,postoji neki problem,samo ga treba ustanoviti i resavati!!!!
Samo hrabro,i puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 11:31 pm
Postovi: 23
Anuska, kada sam prvi put otisla na pregled (posle nekih 10 meseci neuspelih pokusaja da ostanem u drugom stanju), ginekolog je UZ pracenjem utvrdio da nemam ovulaciju i tako sam pre ostalih pretraga krenula sa klomifenom. Mislila sam da je sve bil OK jer su folikuli normalno rasli i sami pukli 16 dc, zato je resio da mi smanji dozu ovog meseca. Inace ovaj lekar me prati od moje 18. godine, redovno sam isla i nikada nisam ni upalu jajnika imala. Jedino me mucila VI grupa sekreta, zato bih da sada odradim briseve..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 10:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
Cao Mina,pa mislim da ako reagujes na clomifen da ces uskoro i ostati t. :wink: To je samo pitanje vremena!Jel radio suprug spermogram,spermokulturu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Clomifenke samo da vam mahnem :)
i da vam pozelim srecu :)
ljubi vas vasa klomifenka trudnjaca :) :)
moze,moze itekako :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
cao trudnjacoooo...Kako se osecas??? Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
super sam :)
bejbi počela da se rita :)

puno sreće sledeći mesec...
Ne znam da li si me dobro razmumela, ali ja nisam bila luda ok Klomifena, već ud Utrogestana.. jer ja sam ih oboje pila.. tako da se ne sekiraš, Nećeš ni osetiti Klomifen, barem ja nisam :)
Jedino što sam osetila, bile su ovulacije, koje su me bolele skoro kao menstralni bolovi...
Javi kako napreduješ :wink:
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
A ZBOG CEGA SI PILA I KLOMIFEN I UROGESTAN???kLOMIFEN ZA STIMULACIJU,A ZA STA JE UROGESTAN?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 7:58 pm
Postovi: 34
Lokacija: Paris
Pre nekih devet meseci sam isla na UZ,i ustanovljeno mi je da nemam ovulacije,vadila sam progesteron bio je jako nizak,pila sam klomifen 3 meseca,imala ovulacije ,pucali su folikuli ali nista od trudnoce. Odustala sam,pa sam mislila od leta da krenema na nove pretrage,medjutim ja sam zatrudnela pre 2 meseca bez klomifena a kao nemam ovulacije :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Lečila sam sterilitet 4 godine,sada imam sina od dve godine :D I meni je lekar počeo terapiju sa Klomifenom,i koliko se sećam(a u to vreme sam puno čitala)on nije hormonski lek,i daje se i kada se prati ovulacija(a ne samo kada smo sigurni da je nema).Ja sam ga pila 4-5meseci,iako su mi ovulacije bile uredne.Dr mi je objasnio da je potrebno da pijem Klomifen jer ponekad se kod svih žena desi da ovulacija izostane,i to nije ništa neuobičajeno,pa da se to ne bi desilo baš tada kada dr želi da prati ovulaciju,daje se ovaj lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
:-? nije mi taj stav vaseg dr-a ok??!!!no dobro,bitno je da ste vi ostvarili trudnocu!! pa sad da li je ok ili ne nema veze sto se vas tice,ali ostale biste mogli time zbuniti!!!

klomifen stimulise ovulaciju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 17, 2008 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
" klomifen stimulise ovulaciju!!!"
Anuška ja vrlo dobro znam koje su indikacije za davanje Klomifena,evo da znaš i ti:
Klomifen citrat je induktor ovulacije, koji se primarno koristi za lečenje steriliteta žena prouzrokovanog oligoovulatornim i anovulatornim ciklusima.
Indikacije:
1. Lečenje steriliteta izazvanog disfunkcijom ovulacije i anovulatornim ciklusima kod žena sa normalnom pituitarnom i ovarijalnom funkcijom, uključujući i fertilizaciju in vitro.
2. Indukcija ovulacije kod žena sa policističnim ovarijalnim sindromom.
3. Lečenje steriliteta muškaraca sa oligospermijom (pod uslovom da je normalna funkcija osovine hipotalamus-hipofiza-gonade i normalan nivo FSH u serumu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
luka,ne znam zasto to tako drsko???Samo sam vas pitala zasto vam je doktor davao Klomifen kad vi vec imate ovulacije? Izvinite ali ja nikako ne bih prihvatila da ga pijem da sam na vasem mestu bila!to je moje misljenje mada ne mora da bude ispravno! I vrlo dobro znam sta je klomifen,niste morali da se trudite da mi to pisete!!! Pozdrav,i sve najlepse!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 2:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Nisam želela da budem drska,izvini ako sam tako zvučala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 6:24 pm
Postovi: 121
ok :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
anuska 83 je napisao:
A ZBOG CEGA SI PILA I KLOMIFEN I UROGESTAN???kLOMIFEN ZA STIMULACIJU,A ZA STA JE UROGESTAN?


ja tek sada vidim,... nije me bilo neko vreme...
Utrogestan sam pila zato sto sam imala dugacek cikluse, oko 35 dana, i dr mi je rekla da su mi mnogo vece sanse da zatrudnim ako mi se ciklusi skrate ( ako sam je dobro razumela) tako da su oni sa utrogestanom bili tacno na 28 dana.. Drugo, on se pije i u slucaju rizicne trudnoce, sluzi da se plod odrzi, ili ako je doslo do zaceca da se sigurnije "primi" ili kako da se vec izrazim :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 255 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: