Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
pa ne znam kakvu pripremu ces imati, nama su jedino stavili iglu u ruku sat vremena pre intervencije i nista vise od takozvane pripreme nije bilo. cak je i intervencija bila u ambulanti, a ne u op. sali. Taj dan je bilo 6 zena za intervencije, razlicite vrste, i sve su pustene isti dan. ja sam radila u opstoj anesteziji, zaspala za 5 sekundi i znam da sam nesto buncala kad sam se probudila.:) ponesi neki bade mantil, jer je jako hladno, s' obzirom da moras biti u spavacici. Srecno, ne brini, nije uopste strasno, brzo bude gotovo. drzim fige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
ne znam sta podrazumevaju pod tim "pripreme"... ne znam nista tacno, za sada...javljam vam se kad sve prodje.
hvala vam svima mnogo. divne ste. *


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
evo i mene.
kao prvo prezivela sam :) prilicno je stesno, ali u toku pripreme dobijes bensedin, pa ti onda to otkloni svaki strah. pre intervencije su mi vadili krv, davali infuziju, stavili braunilu, kroz nju klometol i jos nesto, i onda sam ja od injekcije bensedina vec bila prilicno odsutna, odvezu me u operacionu salu, u roku od 5 sekundi zaspem, budim se u svom krevetu sa infuzijom u ruci. ja sam bila prva "na programu" tako da nisam stigla posteno da se uplasim, vec su me bockali.
ceo taj dan sam prespavala, jela supicu bez testa i pire, i to je sve. sutradan kad sam se probudila bilo mi je mnogo bolje, i tada su mi rekli da mogu kuci :) sad kada pricam o tome kao da se nekom drugom desavalo, jer stvarno je sve kao kroz san proslo...imala sam divne devojke oko mene, zaista bih volela da sam ostala sa njima u kontaktu, ali u onoj opijenosti nismo razmenile telefone...
rezultati za 2 nedelje i tada je i kontrola.
hvala svima koji ste podelile iskustva, puno mi je znacilo. bebo drzim fige da sve bude ok obema :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
ehej, kaputic, bas super sto je sve proslo. ja sam svaki dan proveravala da li si se javila. Stvarno tvoja priprema i moja priprema su bile kao nebo in zemlja, ali sta je tu je, bitno je da je proslo, mada i dalje mi nije jasno zasto tako razlicito.
mene buni ovaj postoperativni tok. meni je dans 7 dana od intervencije, a i dalje mi izlazi bas vodenast sekret, da izvinete kao da sam se upiskila. Citala sam da je tako uglavnom prve sedmice, a druge bi trebalo da pocne pravo krvarenje, jer ispadaju krastice. nama to pri otpustu nije receno, e sad ja iscekujem da mi to pocne. meni su napisali da mi je kontola tek za tri meseca, ni to mi nije normalno. Valjda zavisi od tezine intervencije, otkud znam. Sta su ti rekli, koliko treba da mirujes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 4:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
i meni bas cudno sto je toliko razlicito, a u istoj bolnici operisane...ja samo da napomenem da sam imala rezultate krvi koje sam uradila tri dana pred odlazak u betaniju, a tamo su mi opet vadili krv...i jos gomilu drugih rezultata...ne razumem, ali bitno da je sve proslo ;)
e sad, meni prva dva dana nista nije curkalo, a juce i danas pocelo pomalo, cak u nekom trenutku bude maaalo rozikasto od krvi (glupo mi sto pricam, ali kako drugacije da objasnim...)
a sto se mirovanja tice, niko mi nista konkretno nije rekao. Sedmog dana od intervencije trebam da pocnem da koristim vaginalete, sto mi je pomalo strasno, ne znam da li su i tebi Bebo to reklii? Kad budem isla na kontrolu i po rezultate nadam se da cu znati vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Ehej drago mi je da je sve dobro proslo i tebi kaputicu i bebi! :) Nije mi samo jasno kako to da ti nisu nista rekli? Kad ti je kontrola? I ja sam stavljala vaginalete fitovag... Sta ti pise na otpusnoj listi? Ako ti nije problem napisi ovde ili na pp..Hvala! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
meni u otpusnoj listi ne pise ama bas nista, terapiju nemam. kad sam malo aktivnija tokom dana, u smislu da se malo vise muvam po kuci, kuvam, pa oko deteta svasta jer moram, malo me bolucka, secka, a da ne pricam o tom vodenastom iscedku koji stalno imam. ja sam planirala da pocnem neke vaginalete da koristim, neke na prirodnoj bazi, zalfija, i kantarion, one mogu stalno da se uoptrebljavaju, iako nemate nikakvih problema, ali eto ja za njih nisam znala pre. a sledece nedelje bi trebalo da idem na zimovanje, a ne znam da li smem da skijam. sta vi mislite. Moju dr nisam ni stigla nista da pitam jer je nisam posle intervencije ni videla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 9:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Najlice, sad sam zvala mamu da mi diktira sta pise na otpusnoj.
ovako:
pise da sam primljena... nakon uobicajene pripreme odradjena je operacija...
leetz loop pvu +electrocoagul. pvu +curettage endocervicis
ocekivana oskudna sekrecija, da se javi 25 radi toalete i ph nalaza
terapija cefaleksin i i poliginax
pisu jos i laboratorijski nalazi krvi, pretpostavljam, ali ne pise nista sto se tice oporavka..

i mene sad boli bas kao kad dobijem, osecam neku tezinu u stomaku...

Bebo ja ne znam sta da ti kazem za skijanje, citam po netu da se preporucuje 2 nedelje mirovanja...nisam pametna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
e da, pise i da 8 nedelja nema odnosa... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
sad bas citam na nekom hrvatskom forumu u vezi sa ovim , kaze kod njih traze citavu biografiju za pripremu, i ekg i anasteziologa, i snimak pluca, jujuu. A iskustva su opet razlicita, neko je pusten odmah, neko i posle 10 dana, valjda zavisi od tezine op.
E sad meni nesto nije jasno. Citala sam da je moguce da na biopsiji bude jedan rezultat, a kada se odradi ph nalaz konusa, moze se naici i na drugi re. Tipa, meni je na biopsiji pokazano cin 2, a moguce je ne daj Boze da ph konizacije bude i losiji. bas sam zbunjena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
i ja sam radila i ekg i krvnu grupu i briseve i sekret i jos nesto...ah da, mokracu, anesteziologa...infuzija pre operacije, infuzija posle...

ne bih da te plasim, niti da moje misljenje uzmes kao merodavno,a li da.. mislim da je moguce. tim pre sto sam ja upoznala zenicu koja ima, ako se dobro secam 44 godine, i papa joj je bila 2 grupa, uradjena joj je konizacija i ph nalaz jako los, pa je dosla na jos jednu operaciju u betaniju....
ja kada sam je upoznala, par dana pred operaciju, bila sam obamrla od soka, i jako sam se uplasila..onda shvatim da je svaki organizam drugaciji, i da drugacije reaguje. lagala bih kada bih rekla da se ne plasim, ali necemo unapred da mislimo o losim stvarima, vazi? :)
bice sve u redu, vidis kako nasa draga Najlica sve lepo prosla. Tako cemo i nas dve :) cmok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
beba02 je napisao:
papa joj je bila 2 grupa

izvinjavam se greska papa III grupa a cin 2 ... znam da je manji od mog... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
ma da, znam da je moguce, jer oni ne znaju sta je dublje u grlicu. Joj, ne znam, bas bezveze, ma, bice ok:) ja jos uvek ne mogu normalno da funkcionisem, malo me bolucka, a evo tacno kako sam i procitala na netu, druge nedelje pocinje krvarenje. Danas, tj, sinoc mi je pocelo.
Kaputic, kako je tvoja mam podnela celu situaciju oko ovoga? Ja mojoj nisam smela ni da kazem. uzasno se osecam zbog toga sto lazem ali bolje mi je tako, jer ona bas nije nekog zdravlja, a pored toga panicar je veliki.
Nadam se da ce rezultati ph biti na vreme, kao sto su rekli, da bar to ne cekam dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Bebo kojeg intenziteta je krvarenje?
Ja isto lezim, odmaram i bolucka me, onako stalno i neprijatno. I veceras bih trebala da stavim vaginalete, a taaako se boojim posle svega da ih stavim :-?
ja mami nisam rekla kada je papa prvi put bila losa, ni drugi put, nisam joj ni rekla kada sam radila biopsiju..tek kada su stigli rezultati biopsije, sacekala dan, dva da dodjemsebi posle soka (ne secam se tacno vise koliko dana) i onda joj rekla kada je vec bilo izvesno da cu morati na konizaciju. Posto su meni prvo govorili da cu morati na klasicnu..to vec ne bih mogla da sakrijem od nje. Ovo joj nisam govorila, jer mi u sustini nije mogla pomoci, a nisam htela da je nerviram...
Meni je kad sam izlazila iz bolnice med. sestra rekla da mozda i nece biti rezultati gotovi do datuma koji pise na otpusnoj, ali sve je moguce...tim recima...tesko mi pada ovo cekanje i razmisljanje o rezultatima.. u poslednje vreme od ginekologa sam samo lose vesti slusala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
nije obilno krvarenje, mozda kao slaba menstruacija, za sada, nadam se da nece biti jace. bas cudno kako razliciti doktori uvek imaju razlicite dijagnoze i terapije. eto opet citam negde kako neki dr nikako ne preporucuju da se stavljaju vaginalete do prve kontrole.
jao samo da prodje ovo da mogu malo da se mrdnem, nisam izasla cestito iz kuce 10 dana, atrofirala sam.:(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 245 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: