Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Čet Maj 16, 2013 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:49 pm
Postovi: 6
Zdravo svima.
Pre 2 godine sam davao rezultate i jedino mi je bilirubin total bio povecan na 31 umol/L a pre mesec dana sam ponovo davao rezultate i opet je samo bilirubin povecan na 28 umol/L (inace su mi ALT i AST u normalnim vrednostima). Citajuci po netu verovatno se radi o Zilbertovom sindromu. Ja sam pitao (privatnog) gastroentrologa da uradimo test i mislio sam da je to nesto jednostavno ali on mi je na brzinu rekao da se to radi otprilike ovako nesto:
1. U ponedeljak mi izvade krv i onda ne jedem ceo dan (samo na vodi)
2. U utorak mi ponovo izvade krv zatim tri dana pijem neke lekove koje mi on da
3. I u petak mi izvade krv i na osnovu toga se utvrdi da li imam Zilbertov sindrom ili ne.

Jel postoji neki jednostavniji test? I da li treba da budem zabrinut za ovaj bilirubin posto moj doktor opste prakse uopste nije ni obracao paznju na to vec sam ja posle guglao na netu da vidim o cemu se radi. Inace ovde u laboratorijskom nalazu mi pise da su referentne vrednosti 0-18 umol/L dok sam na internetu vidjao da normalne vrednosti idu i do 30, ali uglavnom od 0 do 20.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли можда неком храном утичеш на висок билирубин? Много беланчевина или неки "здрави" напитци?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:49 pm
Postovi: 6
"Zdrave" napitke izbegavam u sirokom luku, ako sok nema nacrtanu vocku na ambalazi (kao minimum 50% voca) onda to ne stavljam u usta a koka kolu i ostale "zasecerene vode" ne pijem vec 6-7 godina.
A sto se tice hrane preferiram samo srpsku kuhinju. Bez mesa ne mogu nikako, ne jedem mnogo i ne volim da jedem meso u vecim kolicinama ali uglavnom obavezno za dorucak, rucak, veceru mora meso mada se trudim da to promenim. Ova 2 puta sto sam radio laboratorijske analize je bas bilo na kraju zime kada se mnogo ne krecem i kada se jede "zimska" trpeza (na pocetku zime se obavezno obavi svinjokolj).

Najvise me je interesovalo da li postoji neki jednostavniji test za Zilbertov sindrom ili mora ovako 5 dana? Tesko da mogu da izdrzim da ne jedem ceo dan pa cu verovatno ovaj bilirubin da ignorisem, posto sam citao na netu da i nije neka alarmantna vrednost a i ako su mi AST i ALT u normali da onda i nema nekih razloga za brigu.

Inace imam idealan BMI (183cm, 80kg). Vodim ja racuna o zdravlju i zdravim navikama mada nisam neki fanatik, pre 2 meseca sam bas dosta citao o tome i na tvom sajtu.
P.S. Kolega :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Извини. Заборавио сам. Изгледа да превише времена проводим на форуму па једноставно заборавим шта сам се са ким дописивао и ко је ко.

Батали све сокове. Нека пише и 134% воћа. :lol: Стављају разно смеће.

Месу ништа не фали. То је само маркетинг. Људи узму да једу разно зрневље па онда покупе којекакве гљивице и токсине. Плус што не уносе адекватне аминокиселине и протеине. После се питају зашто су жути. Код меса проблеме представљају хормони и антибиотици којима их кљукају. Ако имаш некога од поверења да гаји прасиће, пилиће и тако даље, само навали. Наравно, са кромпиром и у рерну. 8)

Узми једно месец-два да од течности пијеш само Пролом воду, па онда провери билирубин. Наравно, супер би било када би пио домаћи кефир. А тек оно за циркулацију што сам описао на сајту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:49 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
Батали све сокове. Нека пише и 134% воћа. :lol: Стављају разно смеће.

Ma znam i ja to, nego sok gde pise min50% voca je sigurno bolji od koka kole ciji je sastav: voda, secer, ugljen dioksid min 2g/L, obojeno karamelom. Ne pijem sokove tako cesto nego kad vec pijem onda gledam da pijem ove kvalitetnije, ili njih ili nikakve.

Nego da iskoristim priliku da te pitam sta znaci ono kad kazu da treba izbegavati gazirane sokove? Da li zato sto su gazirani sokovi vestacki i puni secera ili zato sto je gaziran pa ne valja zbog ugljen dioksida ili zbog oba? Sta je npr sa kiselom vodom koja ima neke minerale ali je gazirana? Ja npr leti cesce pijem kiselu vodu pa zato pitam da li je stetna po zdravlje posto mi nije nikakav problem da je eliminisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zilbertov sindrom - test?
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Газирано не ваља због угљендиоксида који ремети крвну слику. Чаша киселе воде дневно је максимум. Газирани сокови не ваљају ни због вештачких заслађивача, вештачких укуса, вештачких боја и вештачких мириса који су у већем броју случајева канцерогени. Они који нису канцерогени "само" оптерећују јетру.

Минерали из минералних вода су корисни онолико колико и сисање и глођање гвоздене кашике ако имаш мањак гвожђа у крви.

Проучи мало оно што сам о води писао на мом сајту.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: