Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Veliki problemi bez resenja
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2015 1:40 pm
Postovi: 18
Sve je pocelo prosle godine u avgustu mesecu,neke cudne smetnje u predelu zeludca.Odem kod lekara opste prakse zalim se na boleve u abdomenu i na osecaj prisutnosti upale ili otekline koja kako sebe poznajem nije nikad bila tu??! Lekar mi da za uput UZ,laboratoriju,ispipa me,kaze sumnja na zuc i gastritis,onako od oka dijagnoza(na prvu).Dobijem nalaze laboratorije krvna slika super,nadjen heliko bakter p.,stolica nadjena kandida u vecem broju,UZ sve super jedino zuc presavijena,sve ove nalaze sam uradio negde u septembru mesecu prosle god.Dobijem terapiju nikako za H bakter nisam mogao da je popijem jer sam se cetvrte noci probudio sa strasnim aritmijama sav znojav :o .Prekinem terapiju i odem privatno kod lekara opste prakse.On mi uradi dodatne analize ,i nadje mi jos da mi pankreas ne proizvodi dovoljan broj enzima i prepise mi mezym 10000,dao mi je drugu kombinaciju lekova za heliko koji sam uzeo do kraja sto me je malo podiglo iz mrtvih,onda mi je prepisao za kandidu nistatin,probiotik,i jednu tabletu dnevno soda bikarbone.terapija trajala mesec dana.U medjuvremenu meni se stanje ponovo pogorsava ta kila koju sam imao nikako da se makne,pored zeludca u desnom delu gde se zavrsavaju zucni kanali i tu je negde i dvanaestopalacno crevo,osecam otok,bol se javlja u ledjima ispod desne lopatice..odem ja ponovo kod njega zalim se da sam los ,nemam apetim,mucnina mi je skoro stalna,nisam povracao ali mi dodje,slabo jedem,stolice su totalno poremecene,imam zatvore nemam prolive,cesto se redovno formirane stolice u nastavku zavrsavaju kasasto...ma totalni haos mi se desava sa zivotom.Hocu da uradim kolonoskopiju on kaze nema potrebe za tim po njemu 0,01% da ce mi naci nesto ozbiljno,ipak ja odem negde u decembru odradim kolonoskopiju,jedino ozbiljno je(ako se moze reci da je ozbiljno) to da su nasli hemoroide nista drugo.Neka njegova dijagnoza je bila da imam psihosomadsku bolest i kolon iriti?Samo jos ovo da napisem da nisam plasljiv niti hipohondar jer sam to i njemu rekao da zadnjih dvadeset godina nisam otisao kod lekara je za time nije bilo potrebe,sad sam u 37god. Vidim ja da mi nije bas ni sa njime dobro a i citam u ovome forumu svi skoro su prosli kao i ja izmenjali tuce lekara da bi dosli do nekih rezultata.Kazem ja njemu da cu ici na gastroskopiju a on ce na to meni ni tamo ti nece naci nista! odem odradim gastro. Blagi gastritis ,HBP negativan,pregledali sve do dvanaestopalacnog creva. I evo me ovde pisem ovaj tekst sav ocajan ,spao sam na jedva dva jadna obroka dnevno zivot mi je nocna mora,kila u stomaku i dalje stoji stim sto mislim da je sve veca ne boli na dodir al je prisutan stalni neki tup podmukli dubinski bol...Hteo sam da odradim jos pregled tankog creva sa barijumom al mi je rekao da tamo bi on poslao mnogo tezi slucaj nego sto sam ja i da za time nema potrebe??? Eto me odustao sam od svega sedim kod kuce mucim se jedva da funkcionisem ,ako neko moze da proceni moj hao od zivota slobodno neka pise bicu tu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problemi bez resenja
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2015 1:40 pm
Postovi: 18
Samo jos da dodam da sam pre svih ovih problema u toku prosle godine radio na alkalizaciji organizma tako sto sam uzimao svakoga dana sodu bikarbonu (bez aluminijuma) jednu ravnu kasiku na dva dl vode ujutro i ponovio isto uvece,s`tim da sam to gledao da ne uzimaam na prazan stomak , tako tri nedelje pa pauza mesec dana pa ponovo tri nedelje,uz to unosio sam dosta povrca iz svoje baste koje nije ama bas sa nicime prskano,inace sam fizicki radnik aktivan tokom cele sezone sto je isto tako bitno za organizam da covek radi i da se dosta krece i eto me danas sam jedva ziv...samo par meseci kasnije snasla me katastrofa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problemi bez resenja
PostPoslato: Sre Apr 08, 2015 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2015 1:40 pm
Postovi: 18
LEUKOCITI ,WBC-5.2
LIMFOCITI-1.9
MID-0.4
GRANULOCITI-2.9
LIMFOCITI%-37.0
MID%-7.9
GRANULOCITI%-55.1
ERITROCITI,RBC-4.63
HEMOGLOBIN,HGB-135
HCT-0.416
MCV-89.8
MCH-29.2
MCHC-234
RDW-14.1
TROMBOCITI,PLT-171
MPV-8.1
PDW-12.6
SEDIMENTACIJA ERIT. Z,M-9
P-FIBRINOGEN-1.8

BIOHEMIJA:
S-UKUPNI PROTEINI-81
S-ALBUMINI-49
S-UREA-6.3
S-KREATININ ,M-82
S-MOKRACNA KISELINA ,M-127
S-GLUKOZA-5.7
S-HOLESTEROL UKUPNI-3.8
S-TRIGLICERIDI-1.75
S-HDL HOLESTEROL-1.16
S-LDL HOLESTEROL-1.85S-AST-38
S-ALT-65
S-ALKALNA FOSFATAZA-96
S-GAMA GT ,M-25
S-UKUPNI BILIRUBIN-5.3
S-DIREKTNI BILIRUBIN-1.4
S-LDH-167
S-AMYLAZA-82

Posto vidim da ima ljudi koji citaju moj problem al ne dobijam savete ili odgovore eto moje krvne slike i bio bih zahvalan ako neko moze da mi je protumaci,inace po lekarima sam ja savrseno zdrav sto se tice ovog nalaza,al me interesuje jos neka stvar ,posto zivimo u zlim vremenima covek se uvek plasi onog najgoreg:pa me interesuje da li se moze kroz ove nalaze provuci tumor benigni,maligni...? Bio bih zahvalan ako bi neko ostavio bilo kakav komentar!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problemi bez resenja
PostPoslato: Sub Maj 21, 2016 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2016 11:34 pm
Postovi: 1
Svako jutro jedno vreme uzmi uz dorucak bensedin od 5 mg i bices ok. jedi ispocetka ribu piletinu kuvanu.pecenu na vodi.. pirinac dobro kuvan.. alkalizaciju godinama radim tako sto naseckam kupus u veliku ciniju (mislim da je od 2l)..sipam do vrha vode.. stavim dve kasike supene secera i sedam kasika sirceta.. hleb jedem integralni..naseckan na kriske i ostavljen da se dobro issusi pa onda uz pojedine obroke umacem tako tvrd hleb u sok od sirceta..kupus ne jedem.. sve jako sitno naseckam.. izbaci ispocetka sve mlecno nekoliko meseci a onda uvodi u ishranu pomalo. Da ti ne bi opao imunitet uzimaj od firme nemacke Sunlife multivitamin A-Z .. jedi ako nadjes originalni keks posni Gustav i po malo cokolade za kuvanje od kraša 300g pakovanje.. po komadic posle jela uz keks. Inace imao sam sve jako slicno i jeste na nervnoj bazi ali ne tako kako ljudi misle vec adrenalin koji ti se luci u mozgu utice nesvesno na rad unutrasnjih organa.. tako da moze se reci da tebi kao i meni svako uzbudjenje ili uznemirenost uopste ne prija. Sreca je sto stvarno nije nista ozbiljno sto ces primetiti odmah po pocetku uzimanja bensedina..znaci samo jedna tabletica od 5mg ujutro uz dorucak kad mozes da uzmes i multivitamin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problemi bez resenja
PostPoslato: Pon Maj 23, 2016 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2015 1:40 pm
Postovi: 18
Hvala za savete...Nisam bio ovde odavno,sada malopre vidim da mi je stigao mejl u vezi ove teme sto sam postavio. Kako pisem odavno ovde nisam bio pa sa tim u medjuvremenu se svasta izdesavalo u vezi mog zdravlja ni danas na gastro... nisam bolji mozda sam jos I gore nego od zadnjeg pisanja ovde...Detektovan mi je HCV (hepatitis c hronican virusni) prosle godine krajem avgusta meseca sam lezao na bolnicko ispitivanje gde je I uspostavljena dijagnoza...Sada sam stalni kontrolni clan u KCV na infekt. ,pišem ,samo kontrole,posecujem par infektologa..radi boljeg uputstva ..sta I kako dalje...U NS-u sam stavljen na listi čekanja koja bi trebalo da istekne do početka septembra u vezi započinjanja terapije pegi-riba (pegilovani interferon+ribavirin)pegazis terapija) tada bi trebao početi lečenje.Znam sve o terapiji ,love trenutno nemam da skoknem za Mumbai po harvonija koji nema nikakve nus pojave + terapija traje samo mesec I po. dana sve zavisi od raznih faktora...dok pegazis je katastrofa ,stopa izlečivosti +50 -50,dok harvoni je jedan od boljih genetskih koji ima učinak od 80% pa naviše,sve zavisi od fibroze, ali treba svega nekih do 2 hiljade jevreja da se sve završi...Toliko od mene .pozdrav I još jednom hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: