Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Teske operacije creva...
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 11:02 am
Postovi: 3
Pozdrav svima,
Naime, imao sam saobracajku pre 2 godine prilikom koje mi je izvadjena slezina i ispirana creva od krvi i unutrasnjeg krvarenja.
Sve je bilo dobro do 14.05 kada sam dobio Ileus i morao na operaciju. Operacija je bila 18.05. i tada su mi kao sredili to iako posle operscije su se nastavili bolovi i opet sam morao na operaciju 7 dana posle. Razlog su velike izraslice na crevima. Prilikom te druge operacije odseceno mi je 80cm tankog creva i izvedena je bipolarna jejunostoma 70cm od pocetka tankog creva dakle vrlo visoko dok donji deo creva nije stavljan u funkciju. Tako je stajalo sve do 12.09 kada mi je zatvorena stoma i preslagana creva i spojena dva kraja creva. Sada posle 13 dana creva mi jos ne rade odnosno onaj deo gde je sav pa dole. Stomak mi je tvrd, primam hranu preko infuzije i imam sondu.
Da li ce ta creva proraditi i kada? 13 dana je proslo od zatvaranja stome a ja jos nemam gasove niti stolicu.
Imam 23 godine i nisam imao nikada problema sa crevima do ovih izraslica. Jako se brinem.
Da li neko zna o cemu se ovde radi zapravo.
U bolnici sam skoro 5 meseci i mislio sam da je ovo krajnja operacija. Daju mi prostigmin 3x dnevno ali nista se ne desava. Stomak mi je tvrd na dodir.

Hvala na pomoci unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teske operacije creva...
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Teško je da ti se ovako da savet pošto si u bolnici pod nadzorom čitavog tima koji je upućen u sve, a prošao si kroz dosta toga...treb vremena da se oporaviš.

Jedini savet koji ti mogu dati u ovim okolnosima, je savet fizijatara koji sam čuo da daju pacijentima nakon operacija kada treba creva da prorade jeste da se diše duboko. Dubokim disanjem dijafragma više ide dole i time može da potpomogne crevima da prorade. Tako da ako ti nisu rekli razmišljaj o tome kako dišeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teske operacije creva...
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 11:02 am
Postovi: 3
Hvala vam puno na savetu....
Ja se samo bojim da cu morati na jos operacija a t ne bi mogao podneti....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teske operacije creva...
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Жив човек свашта може да поднесе. Само гурај. Рано си се за*ебао па ћеш сада имати цео живот проблеме. Због тога ћеш морати да водиш изузетно здрав и правилан живот. Шта је ту је.

Да ли би могао да једеш кувани кукуруз?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teske operacije creva...
PostPoslato: Pon Sep 26, 2016 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 11:02 am
Postovi: 3
Ne mogu nista jesti jer imam sondu kroz nos u zeludac da ne bi povracao... Sve se nazad vraca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Teske operacije creva...
PostPoslato: Pon Sep 26, 2016 10:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онда је нормално што ти је столица поремећена. Без хране нема ни столице. Веровано се нагомилава оно мало столице па се стврдла.

Вероватно би морао да "једеш" храну која садржи влакна и пуно течности. А како течност ако не можеш да пијеш?

Па то ваљда треба да знају лекари са којима си. Мораш да им кажеш да ти је стомак тврд и да немаш столицу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: