Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
Vec desetak dana imam blage mucnine nevezano za hranu skoro stalno od kad se probudim, bez povracanja, kod lekara mi preepisali conroloc i klometol ali ne pomaze, u aprilu prosle godine sam bio na gastroskopiji kada mi je dijagnostifikovan hronicni gastritis, do sada sam od terapije pre ovoga pio famotidin, molim nekoga za savet, sta bi moglo biti u pitanju, poslednju kontrolu krvne slike sam imao u maju mesecu i sve je bilo ok, kao i ultrazvuk abdomena( to je bio neki sisitematski pregled), da napomenem da vec dve godine pijem terapiju zbog anksioznosti (zoloft+lorazepam), imam 29 god.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
Da dodam samo da mi je apetit normalan i da ne gubim na tezini, e da kad mi je radjena gastroskopija nadjena mi je i mala hernija a test na helikobakter iseckom je bio negativan. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sre Nov 03, 2010 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
Trudan? :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mozda uopste nije gastroenteroloski problem. Mozda je nesto neuroloski,alergoloski,endokrinoloski.Jel se javlja samo ujutru ili po ceo dan?Pre ili posle jela,manje ,vise? Imas li jos neke simptome? Mozda je i od tih lekova. Da li bi smeo da ih smanjis? Bar ovaj prvi koji si naveo?
Sta su ti rekli na gastroskopiji za dvanaestopalacno?
Da li si radio skoro UZ abdomena? Ako nisi,uradi ga da se vidi da nije u pitanju zucna kesa,pankreas,a na sve vise sajtova mozes pronaci da jedan od simptoma postojanja nekih mikroorganizama u crevima,moze biti i mucnina.
Da li se mucnina smanji kad pojedes nesto? Popijes caj od nane?Ili je bas konstantna ceo dan? Kakvo ti je varenje? Stolica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
Na ultrazvuku sam bio pre par meseci i sve je ok, ranije sam imao cistu na pankreasu ali pre 6 mesece sam radeo kiontrolni skener i sve je bilo ok, ciste vise nema, kada su je prvi put videli prosao sam sva gastroenteroloska ispitivanja i sve je bilo ok, za tu cistu nisu imali objasnjenje, mislili upala pankreasa poslali me na VMA tamo ispitivali (gastroskopija, kolonoskopija ) i rekli nista to nije verovatno si tako rodjen i kao sto kazem na zadnjoj kontroli se nije ni videla, tada su mi dali dijagnozu iritabilnog kolona, to je bilo pre godinu i po dana, jedino da se u medjuvremenu nesto nije desilo, inace mucnina je konstantna celi dan i nema veze sa uzimanjem hrane, dvanaestopalacno je bilo bo., stolice su mi redovne ali vecinom kasaste, neformirane ponekad ima sluzi, krvi ne, evo popio sa klometol pre sat vremena i sad a mucnine posle duzeg vremena nem, videcu sta ce biti dalje. Hvala i ako jos neko ima neko misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Ned Nov 07, 2010 9:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Cim su ti stolice kasaste to onda nije bas sve u redu.Jesi li davao stolicu na analizu? Da nisi pre mesec,dva uzimao neke antibiotike,kortikosteroide? Ja sam te simptome mucnine imala kad mi se povecala Kandida u crevima.Na VMA odlicno rade analizu stolice,pa obavezno kod njih uradi,ako vec nisi stolicu na Kandidu.Oni jedini broje kolonije.I mene su slali na sve moguce analize,kao da imam rak creva i sve je bilo OK,osim Kandide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Ned Nov 07, 2010 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
E imao sam kandidu, ali je pisalo samo "masa", dali su mi nistatin nedelju dana i posle toga vise nisam kontrolisao, to sam radeo ovde u Zajecaru, oni sve pripisuju iritabilnom kolonu tako da me nisu slali na ponovnu analizu stolice, hvala, trazicu sam negde privatno da to odradim! A cime si ti lecila kandidu i koliko dugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Pon Nov 08, 2010 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Eto,tacno sam sam znala!
Ovi nasi lekari pojma nemaju.Cim si rekao da imas mucnine,odmah sam posumnjala na Candidu,jer ona daje te simptome.Ja sam operisala zucnu kesu zbog tih mucnina i bolova sa desne strane.,a samo sam je dzabe operisala,iako sam imala kamen od 1 cm,ali mi nije bas tolike probleme pravio.
Veruj mi,Kandida se mnogo dugo leci,cak dve do tri godine je neki lece,a neki ne uspeju da je suzbiju ni za ceo zivot.
Vec sam otvorila poseban post na tu temu,slobodno procitaj,jer nas je sve vise koji se borimo protiv nje,a nasi gastroenterolozi su laici po tom pitanju,jer je ona prirodni stavnovnik nasih creva,pa je olako shvataju.
Kada se ona namnozi,gadna je ,tesko se suzbija i gora je od svake bakterije.Stvara kolonije po crevima,ali nastanjuje i usnu duplju,tako da moras da proveris da je nemas i u ustima.Ne vredi da lecis creva,ako se posle ponovo spusti pljuvackom iz grla.
Cim si imao masu Kandide,znaci da je mnogo ima,a nedelju dana Nistatina je smejurija.Trebalo je da pijes Nistatin bar mesec dana i to cak 3x2 drazeje.Ponovi ponovo nalaz stolice i ako ti je ponovo pronadju,bolje idi odmah na radikalnije lekove,jer je ja lecim godinu dana i mene su plasili da je Diflukan tosican,ali ako se pije jedna tableta dnevno 2-3 nedelje,mnogi tvrde da uspesno leci.
Ja sam prvo pila Nistatin,ali mi se vratila,pa Diflukan od 150 mg,tri tablete na svaka tri dana ,ali su mi opet nasli i to u ogromnom broju,pa sam na kraju pila Mikoseb tablete 20 dana po jednu.
Kad budes poceo sa ma kojom terapijom,imaces sigurno grceve u crevima,mucnine,mozda i bol u zelucu ,ali izdrzi,jer ona kad odumire,odupire se kao da je u pitanju neka zivotinja,a ne neki majusni mikroorganizam.
Ona je kvasnica,tako da bar 3 meseca NE SMES da uzimas secer ni u kakvom obliku (beli,smedji,vestacki zasladjivac,fruktoza itd.),mlecne proizvode sem sojinog mleka i proizvoda od nje (eventualno biljni sir),kvasac i belo brasno.Dozvoljeno je integralno brasno,heljdino,razano,ali takodje bez kvasca.Nek ti neko mesi hlebcice sa sodom bikarbonom i malo vode,soli i ulja.
Molim te,shvati ovo ozbiljno,ako hoces da vratis crevnu floru u normalu i svaki dan uzmi probiotik.Ja ih pijem vec 9 meseci svaki dan.
Smrsala sam 24 kg,imala sam po 7-8 stolica dnevno,ali je kod mene i dodatni problem operacija zuci + stitna zlezda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
E hvala ti, dacu opet na analizu pa cu videti, pozzz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
E bilo mi je bolje neko vreme, onda sam na utakmici povredio ruku, bio na operaciji nakon koje sam morao da pijem antibiotike i sve sa posle 3 dana vratilo i evo mucnine opet vec 2 nedelje, iako sam im rekao da ne smem da pijem lekove oni probali pa tek kad mi je bilo muka i kad sam dobio dijareju presli na injekcije i sad opet mucenje.... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Pa DA! Ne smes nikako oralno da uzimas antibiotike,vec samo injekcije,mada i one deluju na ceo organizam.Trebao si odmah uz antibiotike da uzimas Nistatin i probiotike.
Jel su samo obicni prolivi ili si imao i grceve u crevima?
Koje si lekove pio,a koje injekcije primao? Ja sam posle Penicilina odmah sutradan dobila proliv.On je cista gljivica,tako da ako bas moras da primas nesto,primaj Gentamicin ili nesto drugo.
Ali uvek moras da pijes Nistatin i probiotike uz antibiotike,pa i bar 2 nedelje posle njih.
Sad odmah na Nistatin,4x1 i Probiotik Forte,bar mesec dana.
Zar je toliko veliki prelom bio,da su morali da ukljuce antibiotike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
Pio sam Ciprocinal i palitrex, a injekcije garamicin, samo je proliv bio u pitanju i blagi bolovi ali mene najvise nervira mucnina, morao sam da uzimam antibiotike jel je rez bio veliki pa da ne bi doslo do infekcije a koliko sam prometio to je standardna procedura u bolnici odmah posle operacije antibiotici!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Jao,Ciprocinal! On je i mene unistio,kad sam izbacivala kamen iz bubrega.Nisam ga izdrzala duze od dva dana,bas je jako delovao na mene.Budila sam se nocu sa morama zbog njega.Mislim i da pise u uputstvu da izaziva takve reakcije.Posle sam i ja presla na Palitrex.
To je najgore,to menjanje antibiotika.Ja tada jos nisam imala Candidu,cak ni bakterije u urinu,ali su mi urolozi na Urgentnom rekli da pijem nesto,jer kad mi je krenuo kamen (dosta sam i krvarila urinarno ),ostetio je kanale i lako bi doslo do infekcije.
Posle toga sam jos jedan Gentamicin primala,pa opet,valjda,Amoxicilin i posle 2 meseca radioaktivni tehnicijum u venu (kao kontrast za scintigrafiju stitne zl.) i eto Candide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2011 4:08 pm
Postovi: 23
Lokacija: Jagodina
ja sam izgubila apetit,stalno mi je muka, suse mi se usta,pijem dosta vode.. :cry: ...nisam do sad imala bilo kakvih slicnih problema .....da li mi mozete reci sta bi moglo biti,,....pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mucnina, pomoc
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 10:46 pm
Postovi: 22
Anita.dok je napisao:
ja sam izgubila apetit,stalno mi je muka, suse mi se usta,pijem dosta vode.. :cry: ...nisam do sad imala bilo kakvih slicnih problema .....da li mi mozete reci sta bi moglo biti,,....pozz


Anita, najbolje bi bilo da se javite doktoru opste prakse i uradite osnovne analize za pocetak (krv, urin), u zavisnosti koliko dugo imate simptome moze se desiti da je samo neki virus ili malaksalost/premor organizma. Poboljsajte ishranu vitaminima, odmarajte se, pijte biljne cajeve i sacekajte rezultate, ali nikako nemojte piti lekove na svoju ruku i traziti dijagnoze po forumu... Sa jednom postavljenom dijagnozom ili rezultatima ovde mozete pronaci korisne savete.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: