Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu,ne znam koliko ce i kome da pomogne ali meni pomaze.
Posto sam otiso trbuhom za kruhom u svet, ishrana mi se svela na pizzu, Mac,kineze i u krug.Ne kuvam i to mi je bila najlaksa varijanta.A stresu promene zemlje,posla,drustva,odsustva od porodice da ne pricam.Posle nekog vremena sam poceo da imam probleme sa stolicom uz to naravno i suljevima.
Zvuci poznato? Nekima da a neki bi pomislili ma nema sanse meni da se desi.
Kafa i cigareta koje su mi bile jutarnji uvod u neke stvari su prestale da imaju taj efekat.
Nocne smene su jos vise poremetile bioritam.
Muke.
Strejt sam tako da kad mi je kum predlozio da probam gore navedeno popio je taku prozivku da nije teo da prica sa mnom nedelju dana, al posle nekog vremena i raznih eksperimentisanja probao sam i mogu vam reci da ima nesto u tome, ala ono zvuci smesno al me xxxx vise ne bole.Stvarno.I ne samo to krstareci netom sam nasao da poboljsava mnogo vise od samo redovnog praznjenja creva.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:43 pm
Postovi: 3
E ja sam to radila u Parizu i fenomenalno je! Da li imas mozda tel od te ordinacije ili gde se nalazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 2
Sad sam bio drugi put ovi su na Vracaru, Branicevska 6, EKOLIFE, 011 2456133, vrhunska usluga,visoko preporucena.
Imaju dve mongolke koje se bave tradicionalnom mongolskim masazama za sve zivo od celulita do stressa, akupunktura, cajevi po njihovim tradicionalnim receptima.
Koliko sam skapirao imaju taj holisticki pristup zdravlju.
Za mene cini cuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:43 pm
Postovi: 3
E hvala ti puno! Zvacu vec sutra, pa ti pisem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 1:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
pazite se vi
poremecaja crevne flore (koje moze voditi bujanju cl. difficile koji je nekada i smrtonosan), dizbalansa elektrolita (pre svega K+), poremecaja sfinktera i poremecaja peristaltike.

ne bih vam preporucio hidrokolon, bez obzira sto olaksava tegobe sa opstipacijom

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:43 pm
Postovi: 3
Sadržaj kolona se, usled dejstva velikog protoka rastvora, razmekšava i eliminiše, zajedno sa svemogucim mikroorganizmima i parazitima.


MASIRAJU SE MIŠICNA VLAKNA.

Masiranje ubrzava peristaltiku i poboljšava tonus mišicnog sloja, pa se postiže krace zadržavanje sadržaja u kolonu.


VRACA SE PRVOBITNI IZGLED KOLONA.

Tokom godina su ga velika kolicina naslaga, puni "džepovi" i sakupljanje gasova proširili i rastegli. Kad se iz njega ispere 2-3 kilograma nataložene mase, ono ponovo dobija svoje prirodne dimenzije.


POSTIŽE SE IMUNOSTIMULIŠUCI EFEKAT.

Utvrdeno je da se u kolonu nalazi do 80% imunokompetentnih tkiva, cija se funkcija bitno narušava u slucajevima hronicnih opstipacija. HKT dovodi do normalizacije njihovih funkcija.


STIMULIŠU SE ZAVRŠETCI VEGETATIVNOG NERVNOG SISTEMA.

Prakticno svi organi i sistemi u organizmu povezani su sa kolonom veoma osetljivim završetcima vegetativnog nervnog sistema. Ispiranje kolona stimuliše te završetke, što blagotvorno deluje na ceo organizam.


NORMALIZUJE SE VODENI BALANS U ORGANIZMU.

Za vreme HKT cista voda rastvara i smanjuje koncentraciju cak i onih toksina koji se vec nalaze u mišicnom tkivu, tako da se organizam ocisti i na celijskom nivou.


POBOLJŠAVA SE SNABDEVANJE UNUTRAŠNJIH ORGANA KRVLJU.

ulsirajuce dejstvo strujanja tople vode pozitivno utice na mikrocirkulaciju krvi u prostati, uterusu, bubrezima i ostalim unutrašnjim organima.

ZAR NIJE NORMALNA POJAVA DA U KOLONU IMA TOKSINA?

Jeste, ali oni se ne zadržavaju samo u njemu, vec se mogu naci i u masnom tkivu, arterijama, mišicima, jetri, u žucnoj kesi, plucima, bubrezima, koži. HKT efiksano ocisti ceo organizam od toksicnih materija.


ZAŠTO RADITI HKT KAD POSTOJE LAKSANTIVI I KLISTIRANJE?

Klistiranje je, takode, korisno, ali HKT ocisti kolon celom dužinom od 2 m, a klistir samo prvih 20-30 cm, a laksantivi nisu za dužu upotrebu, jer se organizam navikava, pa se njihov efekat drasticno smanjuje.


DA LI JE POTREBNA KONSULTACIJA S DOKTOROM?

Konsultacija s doktorom je obavezna i zato, pre prvog tretmana, doktor uzima anamnezu i pregleda sve nalaze i otpusne liste ako postoje, što mu omogucava da formira kompletnu sliku o zdravstvenom stanju pacijenta. Ovo je neophodno da bi se iskljucili simptomi odredenih bolesti koje su kontraindikacija za ovu vrstu tretmana (ulcerozni kolitis, Kronova bolest, tumor i druge) kod kojih se ova metoda ne može primeniti.


DA LI MOGU DA SE ZARAZIM?

Specijalna oprema koja se koristi u HKT cini ovaj metod maksimalno efikasnim, bezbolnim i estetski prihvatljivim. U toku jednog tretmana od 45 min iskoristi se i do 60 litara, trostruko (mehanicki, hemijski i biološki) isfiltrirane vode, a sonde koje se rektalno aplikuju su sterilne i ne postoji mogucnost prenošenja bilo kakvih infekcija.


KAKO NASLAGE UGROŽAVAJU MOJE ZDRAVLJE?

Naslage koje se godinama sakupljaju u kolonu izazivaju slabost organizma na više nacina. Toksini iz naslaga dospevaju u krvotok i pri tom izazivaju umor, slabost, hronicne bolesti. Gomila naslaga smanjuje sposobnost kolona da apsorbuje mineralne materije i vitamine koje proizvode crevne bakterije. Na kraju, svojim prilepljivanjem uz zid kolona te naslage oslabljuju pokrete mišicnog tkiva i dovode do usporenog izbacivanja sadržaja i opstipacije.


DA LI JE PROCEDURA BOLNA ILI NEPRIJATNA?

Potpuno je bezbolna, a svakako nije ni neprijatna. Za vreme terapije pacijent se nalazi u odvojenoj prostoriji sa lekarom, kome je jasna delikatnost procedure, a i sam tretman je organizovan tako da se osecaj neprijatnosti svodi na najmanju mogucu meru (nema neprijatnih mirisa, a koriste se i specijalni šortsevi za jednokratnu upotrebu). U toku tretmana lekar specijalista razgovara s pacijentom, što dovodi do opuštanja pacijenta i potpunog osecaja sigurnosti.


KAKAV JE OSECAJ POSLE TRETMANA?

U koliko je cilj izlecenje od prehlade, trenutne jake glavobolje, akutnog trovanja hranom, alkoholom ili lekovima ? dovoljno je uraditi 1-2 tretmana. A ko je cilj rešiti se opstipacije i uraditi kompletnu detoksikaciju organizma, onda je neophodna serija od 5 tretmana koji se rade na svaka 2-3 dana, jer se na taj nacin kolon oslobada opterecenja i omogucuje mu se nesmetano obavljanje osnovnih funkcija i brži rad. Logicno je da ce se naslage posle cišcenja mnogo sporije formirati, ali ce se ipak formirati. Zato se preporucuje ili održavanje ovakve cistoce creva samo jednim tretmanom mesecno, što sprecava formiranje naslaga i omogucava nesmetano funkcionisanje svih ostalih organa ili ponavljanje celog ciklusa kroz pola godine.


DA LI SE STICE ZAVISNOST OD OVE TERAPIJE?

NE! Ova terapija se zaista može uporediti sa cišcenjem stana - ako ga jednom generalno ocistite, ne znaci da to morate raditi i dalje... osim ako vam nered ne smeta!


DA LI JE POTREBNO LECENJE CREVNE FLORE POSLE HKT?

Kao i posle upotrebe antibiotika, sasvim je dovoljna jedna caša jogurta posle tretmana HKT za obnavljanje crevne flore.

a za kalijum je dovljan sok od paradaiza, to svaka baka zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 11:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Jel praktikovao ovo neko? Vidim da se i ne prica previse o tome a i ova tema je stara.

Imam kostatna osecaj tezine u stomaku i posle nuzde. Moze bolje prvo kod gastroenterologa da odem. Kod njega se ide preko uputa lekara opste prakse?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Сваки дан поједи бар по шољу куване пшенице и видећеш како ти црева лепо раде. Пшеницу треба да куваш бар два сата и не треба да је мељеш. Стави мушкатног орашчића или цимета (по укусу) и евентуално малко меда или шећера. И тако сваки дан.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 10:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Zvuci zanimljivo. Jel moze jos neki tako jednostavnu namirnicu koja ce dati dobre rezultate? Vise da imam da bi kombinovao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi nasao sam Kolon terapiju!!!!!
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пшеницу сам једино пробао и користим. Верујем да може и нељуштени пиринач (интегрални) и слично нељуштено зрневље. Важно је да се добро скува како би што више воде у себе повукло и никако да се меље.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: