Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Pet Feb 05, 2016 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 3:20 am
Postovi: 17
Bolove najvise imam u desnoj strani ledja,ali u poslednje vreme poceo je i bol u desnoj strani stomak,tacnije tacno ispod rebarnog luka...Odalzim kod dr opste praskse gde vadim krvnu sliku 29.12.2015. i zatim 2.2.2016. na predlog gastroenterologa kod kog sam otisao nakon pocetka bolova ispod DRL
29.12.2015. 02.02.2016.
WBC 6.5 7.8 3.4-9.7
RBC 4.92 5.03 4.34-5.72
HGB 150 145 138-175
HCT 44.4% 43% 41.5-53
MCV 90.3 85 83-97
MCH 30.5 29 27.4-33.9

GOT 41.6 21 10-37
GPT 44.3 32 10-41
BIL.DIR. 16.84 8.8 0-4.5
BIL.UK. 46.6 24.4 0-19.5

takodje 29.12.2015. holesterol mi je iznosio 5.4!!
02.02.2016. sam uradio i leukocitarnu formulu u kojoj je sve u normalanim vrednostima,i
C-REAKTIVNI PROTEIN/CRP 0.6MG/L
GAMA GT 19 12-64
PANKREASNA AMILAZA 23 <53
Odradjen je i ultrazvuk abdomena,u kojem su rekli da je sve u redu!Od prvog vadjenja krvi smanjio sam unos alkoholnih i gaziranih pica...
Gastoenetrolog mi je preporucio da regulisem nacin ishrane,i dao mi flobian i stabax posto imam nadut stomak i mnogo gasova...Inace posle svakog jela moram da podrignem,a stolica mi je redovna 1,2dnevno(homogene strukture,ali nije kompozitna:) )!!
Sto se tice kilaze mozda sam izgubio 1kg,max 2kg mada sam i drzao neku dijetu...Nisam malaksao i imam dobar apetit....
Sta mi je ciniti,gastoenterolog mi je rekao ako se nastave tegobe da bi trebali odraditi gastroskopiju..Isao sam kod privatnog gastroenterologa,ali ovih dana sam zakazan i kod drzavnog pa cu i tamo otici...
Zahvalan unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 3:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 3:13 am
Postovi: 5
Postovani
Ja imam slican problem sa bolom u desnom donjem delu stomaka od 2011g i niko ne zna sta mi je.
Pocelo je po malo da boli uglavnom u jutarnjim satima pa pri mokrenju kao da je malo bolje ali kako je vreme prolazilo dan po dan bol je bio sve jaci i cesci.nije to bol od kojeg se prenemazem ali je takav da sam nesposoban funkcionisati normalno.nema pravila kad boli i koliko dugo boli ali kad u toku bola pritisnem u delu gde bih trebalo da je slepo crevo boli jos vise sto nije slucaj da boli kad pritisnem u periodu kad nemam bol.bol prolazi kad lezim dignem desnu nogu,kad se savijem na levu stranu i poturim nesto izmedju nogu i kad pijem caj za ZUC ali samo od apoteke BGD,svi ostali ne pomazu.
Radio sam UZ abdomena i sve ok samo je zucna kesa savijena i ispunjena
Radio sam kolonoskopiju,isto sve ok
Radio sam rengen,ok
Radio sve analize krvi i mokrace gde su samo parametri oko jetre i masnoca poviseni
Neki od doktora kazu da oce blaga upala slepog creva da boli tako i to traje godinama,neki kazu da mozda imam pojacane gasove,neki da sve ide iz glave pa me napravise idiotom sto sam dolazio u pola noci sa posla u hitnu itd
Sve u svemu zdrav sam ko dren a ja i sad dok pisem ne spavam jer imam bolove pa cu opet kastuk medju noge.ostalo je jos magnetnu i gasttoskopiju da radim pa sta bude.
Ako neko nesto zna vise o ovome bio bih vam zahvalan da mi pomognete.
Sve naj bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
passeport, нејвероватније проблем са јетром.

lenjivac82, чуди ме тај ефекат са јастуком. То је типично код проблема са куком да ти бол пролази када ставиш јастук међу ноге. Остали симптоми личе на проблем са јетром али не мора да буде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 3:13 am
Postovi: 5
Trigleciridi 6.3
Holesterol 11
Sve ostalo je ok a sto se UZ tice od tri odlaska u kratkom rasponu samo je jednom jetra bila masna i zuta pa se to popravilo posle.
Buni me to sto je bol na istom mestu tacnije bas gde je slepo crevo.kad sam bio u hitnoj pre dve god onako sa posla u pola noci onda su mi radili analize i uz i dosli do zakljucka da nisam ja za njih i da je sve ok.na pipanju stomaka kad me zaboli kazu na tom mestu je sl.crevo,bubreg al rezultati pokazuju da je sve uredno,posle injekcije bolovi prosli.nisam pametan sta da radim sem da se bacim na dijetu i dovedem jetru u normalu a sto se tice kuka,nikad nisam imao nikakvu povredu niti slicno.
Bas me ubija psihicki sve obo i ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Изгледа да ћеш морати сам да нађеш узрок. Прати телесну температуру и крвну слику у оном делу која говори о упалама. Покушај што више да закључиш какви покрети провоцирају бол.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Sub Feb 20, 2016 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 3:13 am
Postovi: 5
radio sam analize krvi i mokrace i sve je u normali sem ovih oje cu navesti

holesterol 6.7
hdl holesterol 0.87
ldl holesterol 4.66
trigliciridi 3.5
index ateroskleroze 5.36
faktor rizika 7.7

vidim da ovo ide van normale bas dosta ali ne znam dal je to razlog mom problemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да због тога можеш да добијеш тромб, инфаркт, итд. али не знам како може да има везе са болом у препонама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 3:13 am
Postovi: 5
Tacno na mestu slepog creva a kad lezim onda malo iznad skoro do rebara,tu boli i nigde vise.u poslednje vreme me boli i glava,povisen je pritisak na 140-170/90-115 i otkucajima preko 100,grudi kao da probadaju vise na desnoj strani itd
Kako god,sve se ceka i zakazuje a za privatno se nema sredstava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јеси ли сигуран да није од кичме?

Шта и колико пијеш од течности у току дана? Пијеш ли какве витамине?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 3:13 am
Postovi: 5
Imam problem sa krstima svremena na vreme,bavim se stolarijom pa stizu godine ali nisam nikad radio nista po pitanju pregleda kicme.jednom u 2god kad me malo stegne ja odem kod coveka da nesto tu cacne i sve ok sl dve god.radio sam krvnu sliku ponovo i bolji su rezultati.pijem neki cas iz zdrave apoteke na meru za jetru i sojin lacetin.cetvrti dan bez bolova.moguce da je jerta od masnoca pa tako manifestuje bol ali opet zasto kod sl.creva a i da je mesto ozbinjije videli bi na uz abdomena.zaista nisam pametan.kad bi imao pare vadio bi i sl crevo i tako iskljucio tu mogucnost je svi parametri ukazuju na ok stanje sem masnoca koje opet nisu bas tolike da bi sve to tako bolelo i zezalo.pod szresom jesam,jedem sve ali ne posle 20h pijem tecnosti oko 2-3l dnevno uglavnom cajeve,slabo i retko gazirano.cudno al eto.problemi samo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u desnom delu stomaka
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ех, бре, купујеш чај за јетру на меру?! Купи неки сигуран чај у Институту Јосиф Панчић. Батали те "здраве" хране. Тамо је бар пола ствари штетно. А шта ће ти лецитин па још сојин?

Крста и кичма могу свугде да севају и на њих ми указује оно твоје олакшање бола када између ногу ставиш јастук. Ако имаш пара, саветујем ти да купиш Истеки; цена му је била 60 евра. Користим га ево већ 10 година. Свакодневно њиме истежем кичму и могу да ти кажем да ми је кичма у бољем стању сада него пре 20 година са 30кг мање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: