Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Mar 13, 2016 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Uh ja sam mislio da se ja namucih. Ali ti ......E sad mi reci koliko dugo si koristio ihtiol kamfor flogocid i faktu j kako si ih mazao kojim redosledom. Meni se bol smiri da sam ko nov i opet stolica i opet bol. Sad imam vise odecaj da me boli ovaj hemoroid cuvar ilo sta je vec. Meni je on malo ulevo od fisure i poceo je da se povlaci inace je bio skroz vani. Ali imam osecaj da me on bi i probada. Sto se tice lekara nisu bre normalni sa tim pregledom. Dok sam kod privatnika bio dva puta na pregledu nisam osetio pregled zena je bila tako operzna i nezna da nemam reci. Sto bi se reklo plati pa klati. Odem u bolnicu kod nadrdanih hirurga koji me vise povrede nego sto me pregledaju i tolio su nadmeni da be mozes nista ni da ih pitas. Ko da rade za dzabe u toj bolnici. Zena kod koje sam bio privatno na pregledu mi je odvojila jos pola sata za pitanja i razgovor i to sve za samo 2500 din. A da bi dosao do pregleda hirurga u bolnici ili da vucem vezu ili da odvojim nedelju dana da dodjem na red. Nazalost tuzna smo zemlja. Najvece kontrole bih uveo zdravstvu. Umesto sto inspeltori terorisu kafane bolje bi bilo da se pozabave lekarima koji niti znaju sta niti postuju bilo koga. A o medicinskim sestrama da ne pricamo kao da rade u beloj kuci u Vasingtonu se ponasaju. Strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Mar 13, 2016 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
neznam tacko, ali ako imas vremena vrati se nekoliko stranica nazad ovde i videces post veterinara kada ga je objavio, ja sam odma kupio prvo ihtiol pa kasnije kada je bilo malo prepucavanja oko toga sto je za sta - uzeoa sam i flogocid...redosled, nisam bas imao neki...kada je bio abces forsirao sam ihtiol, kasnije samo povremeno i to obicno pre spavanja, dok preko dana prvo koliko se moze prstom a da ne boli faktu, pa odma preko njega flogocid koji valjda zbog klizavosti omoguci bolji prolaz a onako izmasiram dokle mogu da doprem a da mugu izdrzati bol.. u uputstvu pise flogocid u debljim slojem ali ne moze se unutra tako, pa samo izmasiram sa dve tri kapi flogocida unutra.
ha, doktori, nemoze se bez nih ali sa njima tesko..kada su mi radili kolonoskopiju i videli tog polipa uzeli su primerak iz njegove "glave" izstipavanjem, malo je bolelo i to, pa na patofizu i oni kazu HPV, vracam se kod doktora koji je radio kolonoskopiju i on me pita jesam li peder...strasno. Onda preko veze i preporuke posaljem snimku kolonoskopije jednoj doktorki (kozno-venericno) i kaze kakav HPV - klasican polip na malo ne klasicno mesto.. i tako..nakon operacije ispade da je polip benignog tipa ali citajuci po netu ici cu da ponovim kolonoskopiju sigurno, samo da ovakva sitiacija ostane, mozda pri kraju ove godine ili pocetkom sledece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Mar 13, 2016 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
A uuu pa on je to objavio u decemb 2014. God. Ako ovo treba da mi zaraste za godinu dana onda bolje da operisem odmah.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2016 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Peoni, pa dobro si živ čoveče!!! Auuuuuuuuuuuu Sunce ti poljubim kakve si ti Tantalove muke prošao nemam reči :-( :-o
Drago mi je da si bolje sada... Bas je Rale pričao da trebam na pregled da idem, ali mi je ta ideja toliko odbojna da nemam reci! Upravo što mislim to što i Peoni da su to obični manijaci, koji džaraju i boli ih uvo za nas bol!!!
Mada, lečiti se na neviđeno jeste rizik. Prosto ne znam. Mozak me boli od ovoga. Sva sreća trenutno mi je bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Mar 14, 2016 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2014 4:57 pm
Postovi: 14
Rale.. verovatno znas sta pretstavlja operacija??? fisura nastaje zbog spazama misica unutrasnjeg sfinktera na koji mi nemamo svesnu moc da upravljamo, upravljamo voljom samo na spoljasni misic sfinktera, bol ili nesto drugo jos vise stezu unutrasnji sfinkter pa kod fisure je zacarani krug, veca bol veci spazam a ono iznutra mora van e sve dok ima nesto sto treba izaci vam bice i bola i svega drugog...meni je fisura prosla brzo zbog relativno strogog gladovanja i biranje sto da se jede a sto ne i mastima koje spominjemo,, ono sto su me sredili operacijom tog polipa to je nesto drugo.
Inace operacija fisure nije ustvari operacija fisure vec zasjecanje onog unutrasnjeg misica sfinktera tako da posle normalno opet sledi bol zarastanje rane itd ali brze sve to prodje jer nema vise nevoljnih spazma i masa se propusta voljom spoljnog misica sfinktera.. e sad citam po literaturi da je puno verovatno nakon desetak i vise godina moguce se desiti "ukakavanje"...
operaciju prave samo kog hronicne fisure koja ne zarasta, ovu drugu treba izdrzati i promeniti navike u ishrani sto i nile lose pogotovo kada imamo jaaaak motiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Mar 18, 2016 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2015 11:02 am
Postovi: 16
Pre 10 dana mi je dijagnostikovana analna fisura. Preduzela sam mere lecenja i imam bolje i losije dane, nekad boli toliko da ne mpgu da funkcionisem a nekad osecam samo blago pecenje i nelagodu. Htela sam samo da pitam kako ona i na koji nacin boli, gde se bol oseca najvise i da li je moguce da se prenosi (u losijim danima) i na trticu i prema butinama, inace kad boli.boli bas, cela zadnjica i to jako...Da li fisura, iz vaseg iskustva, moze da boli tako i toliko. Kao terapija mi je prepisana mast flogocid i cepici na bazi hijaluronske kiseline cicatridina. Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Mar 18, 2016 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Svim sapatnicima :) pre dve godine sam imala fisuru (i sada od januara ponovo).Tada sam je izlečila sa Seka melemom (u isto vreme sam koristila i neki homeopatski lek, za koji sam mislila da mi je pomogao, ali ipak nije, jer sam ga ove godine ponovo koristila i ništa!)
Sada sam koristila flogocid, koji je donekle pomogao, kao i ihtiol-kamfor, koji je pomogao oko bolova.. Ali, kako fisura nikako nije prolazila, ja sam ponovo uzela seka Melem i posle već nekih pet dana osećam kao da je fisura zarasla (kada apliciram melem, ne osećam ranu, niti bolove) i KONAČNO mi je prestalo krvarenje tokom stolice! :D presrećna sam !!!
Melem Seka sam kupila u Knez Mihailovoj (robna kuća Beograd) kod fontane... Unutra prodaju sve i svašta, naćiće te tezgu, pitajte nekoga.. Broj sa njihovog flajera za naručivanje je 063 7497040... Na flajeru piše takodje da ih ima na:
Kalenić pijaci, tezga broj 3,Zdrava hrana "Maja plus", Djordja Jovanovića2... Svakako je najbolje pozvati na broj gore naveden!
Srećno svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Mar 18, 2016 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2015 11:02 am
Postovi: 16
MazaTufnica, kad si vec tu, molim te reci mi kakav bol si ti osecala od fisure
jel trajalo ceo dan, jesi li morala da popijes nesto protiv bolova? Ima li jos nekoga da podeli svoje iskustvo.sa bolom od fisure?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 19, 2016 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Meni su bolovi bili katastrofa. Pocinjali su posle stolice sat ipo dva i trajali po 5-6 sati intenzivno da nisam mogao ni da stojim ni da sedim ni da lezim. I trajalo je bar 2 nedelje. Sto se tice bola bar kod mene je bilo jako zarenje, probadanje, i bolno pulsiranje. Mislim da mi je najvise pomogao ihtiol kamfor nisam siguran jer sam probao svasta ali sa njim sam usao u period blazih bolova. Kupio sam i ovaj melem sto maza tufnica kaze pa cu probati i sa njim da iszlecim ovu dosadnu bolest do kraja. I da se razumememo sve sto se maze mora dobro da se aplicira na ranu jer ako mazete povrsinski nista niste uradili. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 19, 2016 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2015 11:02 am
Postovi: 16
Hvala, Rale01...Ja bih, takodje, podelila svoje dobro iskustvo i prvi pomak u lecenju fisure zahvaljujuci cepicima Cicatridina, cena je nesto veca (1.400 din_10. kom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 22, 2016 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
brankaj je napisao:
MazaTufnica, kad si vec tu, molim te reci mi kakav bol si ti osecala od fisure
jel trajalo ceo dan, jesi li morala da popijes nesto protiv bolova? Ima li jos nekoga da podeli svoje iskustvo.sa bolom od fisure?


Samo par dana sam imala tako jake bolove o kojima pričaš.. Počinjali su tokom stolice ili odmah potom i trajali satima. Uhhhhh.užas kad se setim... Pre dve godine sam koristila Seka melem i neki homeopatski lek (koji sam pila i ove godine i znam zasigurno sada da mi nije on pomogao nego melem). Zato i ne koristim sada više lekova jer posle ne znaš šta ti je zapravo pomoglo!!! Trenutno sam totalno ok :-) Doduše, onaj hemoroid stražar što sam imala se nije povukao skroz, ali se smanjio za 50% recimo... Obzirom da je melem ja mackam puno i nanosim po dva puta, jer je nezgodno za aplikaciju... Laknulo mi je jer su mi krvarenja tokom stolice konačno prestala.. doduše sada imam tvrdju stolicu i manje obimnu, ali to je verovatno posledica moje neredovne i loše ishrane ovih dana jer sam imala neke probleme.. Ako neko bude koristio melem primetiće zuckastu skramu na stolici, to je normalno. Zarasta tkivo i čisti se... Fisuru vise ne osećam dok apliciram melem, ali neću još prekinuti sa aplikacijom jer mi se ovaj hemoroid stražar nije u potpunosti povukao, a iskreno i strah me je da se fisura ne vrati.. Obzirom da je melem ništa mi nece biti da mackam dok ne prodje i taj hemoroid stražar... Nadam se da će i vama pomoći! :-) sve najbolje :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Ja sam imao iskustvo sa fisurom pre 5 godina kada sam je zalecio mastima relativno brzo. Medjutim pre dva meseca ponovo sam osetio bol uz probleme sa henoroidima. Hemoroide sam brzo zalecio ali je ostala fisura. Posle odlaska kod privatnog dr preporucena je operacija,ali u fazonu nije strasno, oporavak posle par dana tra la la. Operisao sam fisuru u drzavnoj bolnici i svi vi koji se odlucite na operaciju nemojte da vas lazu da je to smesna stvar. Mozda sa njih jeste. Ja sam posle operacije imao nesnosne bolove nekih 24 sata sa sve lekovima protiv bolova i lekovima za smirenje. A bolovi posle prve dve stolice su nesto sto je tesko opisati. Spremite se psihicki za to. Sada posle tri nedelje iskreno ima jako malog poboljsanja sa tim ato dr kaze da njemu fisura izgleda bolje ali i da je i dalje tu. Mazem sta stignem i fisuranal,i flogocim i neki prirodni melem od majcine dusice i perem se i molim Boga da sve ovo prestane. Ulazim u treci mesec sa bolovima i polako gubim nadu da cu jednom sici sa solje bez bolova. Probacu sad i taj mama krem ili kako se vec zove sto su gore napisali. Ono sto je sustina to je gladovanje. Caj od suvih sljiva, puno tecnosti, bez mleka i mlecnih preradjevina,bez slatkisa,alkohola. Samo supice cajevi i voda. Dobro je za liniju. Za dva meseca skinuo sam skoro 10 kila. Naravno preporucena mi je i setnja . Dr mi je cak dozvolio i rekreaciju. I nema spustanja garda. Cim se stolica stvrdne sve ponovo. Ne zelim da vas plasim samo da napisem kako sam ja prosao i da moja borba jos traje. A vi koji ste trpeli bolove po vise meseci skidam vam kapu. Jer ja za ova dva kao da ne postojim. Ne radim,ne idem nigde. I jos nesto . Dr mi kaze da bi trebalo sto pre da udjem u svoj ritam i kolotecinu i da sto manje mislim o tome. Takodje znam da nije za pohvalu ali u najtezim trenutcima blagorodno dejstvo su imali lekovi za smirenje. Opusta misice i sprecava spazam. Svoj oporavak merim danima kada ne uzimam lekove za smirenje. U tri nedelje od operacije uspeo sam tri dana da ih ne pijem.pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Moja preporuka ti je da probas Ihtiol Kamfor. Ja sam imao strasne bolove odprilike 2 nedelje i takodje sam skinuo 10ak kila samo za te dve nedelje. Fisuranal sam mazao i ihtiol kamfor. Jos malo pa je dva meseca od pocetka problema i sada imam bolove posle stolice ali mogu da funkcionisem. Mislim da ce za bar dve nedelje i ti bolovi prestati. Naravno nacin zivota se menja zauvek i ishrana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Gde mogu to da nadjen? Ja sam teenutno u fazi da mislim da nikada svoj problem necu resiti i da cu zauvek ziveti sa bolom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:59 pm
Postovi: 11
Nasao. Hvala pokusacu i sa tin.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 150 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: