Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Feb 29, 2016 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Ma Flogocid sam mazao ne pomaze mi. Koliko sam citao pisu o IHTIOL-KAMFOR masti . Veterinar je mazao i jedno i drugo. Pa me interesu je ima li ko jos rezultate sa tom mascu vezano za fisuru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
rale01 je napisao:
Ma Flogocid sam mazao ne pomaze mi. Koliko sam citao pisu o IHTIOL-KAMFOR masti . Veterinar je mazao i jedno i drugo. Pa me interesu je ima li ko jos rezultate sa tom mascu vezano za fisuru


Ja lično koristim Flogocid mast trenutno i pomaže u kombinaciji sa Hiperol vaginaletama (što je zapravo kantarion po sastavu), tj cepicima... Msm da si ti Rale prerano odustao od Flogocida! On treba dugo da se upotrebljava (ns početku možeš i tri puta dnevno, recimo nedelju dana) i ove cepice... Sigurno će ti biti bolje! Treba samo biti uporan! Druga stvar, šetaj..sedenje pogoršava sve, kao i ležanje ili se meni čini.. Ovaj IHTIOL Msm da se koristi samo za čišćenje rane... Apotekarka mi je rekla da ga ne stavljam na fisuru jer će me peći, mada mene i ovi CEPICI kantariona peku, vrlo malo doduše... neko je rekao u prethodnom postu da je lečio fisuru 6 meseci! Tako da brzog rešenja nema. Operacija je suviše veliki rizik i ne garantuje uspeh, po meni.tako da je bolje učiniti sve da do toga ne dodje... Takođe pomaže da svesno opustis mišiće kada god skapiras da ih stiskas u toj regiji (zbog bolova), barem sam ja to primetila... Plivanje takođe pomaže :-) Bilo bi super da neko ko je koristio ovaj IHTIOL kaže da li peče, koliko dana i koliko dnevno koristiti?? Pozdrav :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узгред, Флогоцид се не маже него мора дебео слој да се нанесе и да се покрије газом и залепи. Кажем - дебео слој.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
Узгред, Флогоцид се не маже него мора дебео слој да се нанесе и да се покрије газом и залепи. Кажем - дебео слој.


A ovaj IHTIOL??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За Ихтиол-камфор нисам сигуран, али се сећам неких који су њиме лечили чиреве наношењем дебелог слоја и покривали газом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Znam da je fisura jako bolna bar za mene i da se dugo leci da bi zarasla ali sam ovde procitao od veterinara i jos nekih da su im bolovi prolazili za 3-4 dana od ihtil kamfora. Ja bih je mazao ali me je strah da ce me strasno peci i onako me posle stolice pece i boli satima . Inace hirurg mi je dao terapiju fisuran ung i 2× po pola nifelata mesec dana pa ako nema pomaka onda operacija.. Zasto mi je nifelat dao pojma nemam ja ga ne pijem. Nemam visok pritisak. Sto se fisurana tice posle 5 min. od mazanja pocinje jaka glavobolja bar kod mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
rale01 je napisao:
Znam da je fisura jako bolna bar za mene i da se dugo leci da bi zarasla ali sam ovde procitao od veterinara i jos nekih da su im bolovi prolazili za 3-4 dana od ihtil kamfora. Ja bih je mazao ali me je strah da ce me strasno peci i onako me posle stolice pece i boli satima . Inace hirurg mi je dao terapiju fisuran ung i 2× po pola nifelata mesec dana pa ako nema pomaka onda operacija.. Zasto mi je nifelat dao pojma nemam ja ga ne pijem. Nemam visok pritisak. Sto se fisurana tice posle 5 min. od mazanja pocinje jaka glavobolja bar kod mene.



Nifelat verovatno da bi ti snizio pritisak koji izaziva pritisak i u venama, i dodatnu napetost, odnosno spazam mišića...
Pa, obzirom da imas tolike bolove sada, ja bih ti predlozila da obavezno uzmes hiperol (odnosno kantarion vaginalete) odnosno čepiće! Ja se mučim mesec dana već i u kombinaciji sa flogocidom, meni je lakše i nemam tolike bolove kao ranije... Odnosno traju samo dok i stolica i to je kraj..
Jedino što od kantariona imam gasove i nagon za stolicom, pa ću stati sa njima za sada (koristila sam par dana ujutru i uveče).
A obzirom da si u tolikim bolovima, ako će taj ihtiol kamfor da pomogne, onda pretrpi bol. I ovako te boli satima posle.. Taman ćeš videti da li lek radi (pa javi :D ).Ihtiol se koristi da bi iščistio ranu, pretpostavljam, tako da bi to svakako bio plus!
Javi šta si uradio...
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не сећам се да је ико рекао да га је пекло од Флогоцида или Ихтиол-камфора.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ех, не могу да изменим текст. Мислим да Флогоцид може на отворене ране јер се користи код декубитуса. За Ихтиол-камфор не знам да ли може на отворене ране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Ja sam vukao fisuru vise od tri godine. Zarasla je uz pomoc fisur-anal, flogocid i ihtiol-kamfor masti. Posle stolice , obicno pre podne, posle pranja bih nanosio fisur-anal, a posle 10-15 minuta flogocid. Uvece isto, posle pranja (koristio sam PH neutralan sapun) opet fisur-anal, a zatim posle 10-15 minuta ihtiol-kamfor. Zarasla je posle nekih 3 meseca, a ja sam nastavio da i dalje koristim flogocid i ihtiol-kamfor. Posle sam kupio i jastuk za hemoroide (sa rupom u sredini) da smanjim pritisak na regiju prilikom sedenja.
Sto se tice pitanja, da li ihtiol-kamfor mast pece prilikom nanosenja, po mom iskustvu ne pece samu fisuru ali se oseca blago peckanje cele regije koje brzo prodje.
Hirurg mi je cak, nakon izlecenja fisure, preporucio neku mast koja sadrzi riblje ulje, a kad sam mu rekao da koristim ihtiol-kamfor on mi je rekao da nastavim s njom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
todor27 je napisao:
Ja sam vukao fisuru vise od tri godine. Zarasla je uz pomoc fisur-anal, flogocid i ihtiol-kamfor masti. Posle stolice , obicno pre podne, posle pranja bih nanosio fisur-anal, a posle 10-15 minuta flogocid. Uvece isto, posle pranja (koristio sam PH neutralan sapun) opet fisur-anal, a zatim posle 10-15 minuta ihtiol-kamfor. Zarasla je posle nekih 3 meseca, a ja sam nastavio da i dalje koristim flogocid i ihtiol-kamfor. Posle sam kupio i jastuk za hemoroide (sa rupom u sredini) da smanjim pritisak na regiju prilikom sedenja.
Sto se tice pitanja, da li ihtiol-kamfor mast pece prilikom nanosenja, po mom iskustvu ne pece samu fisuru ali se oseca blago peckanje cele regije koje brzo prodje.
Hirurg mi je cak, nakon izlecenja fisure, preporucio neku mast koja sadrzi riblje ulje, a kad sam mu rekao da koristim ihtiol-kamfor on mi je rekao da nastavim s njom.



Hvala ti puno na odgovoru! :-) Apotekarka mi je izričito rekla da je ne stavljam jer je fisura otvorena rana... Koliko dugo si koristio ihtiol-kamfor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Mar 03, 2016 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 6:16 pm
Postovi: 10
Pa, ja je koristim i dalje, preventivno, samo ne svakodnevno kao kad je fisura zarastala. Znaci, 3 meseca svakodnevno uvece dok fisura nije zarasla, a posle toga sam nastavio jos 3 meseca isto svakodnevno, a posle toga je koristim nekoliko puta nedeljno posle stolice ili uvece kad se setim, a nekad koristim flogocid. I evo vec godinu i po dana nemam nikakvih problema. Jedino sto pazim da se ne napinjem prilikom stolice i kupio sam specijalnu dasku za WC solju koja ima manji otvor. Zove se PileSeat. Veoma je dobra ako imate problema sa ispadanjem hemoroida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Dragi sapatnici :-D ko se troumi oko ihtiol-kamfora nema potrebe, definitivno NE BOLI :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 29, 2016 5:21 am
Postovi: 14
Kakvi su tvoji utisci. Mislis li da je lkse od nje ili.. ima li boljitka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Mar 05, 2016 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 11:50 pm
Postovi: 18
Pa obzirom da sam tek sinoć krenula da je koristim mislim da je suviše rano za neki konkretan odgovor... Mislim da ne treba mešati masti. Čini mi se da se bol smanjio, ali ne i krvarenje tokom stolice koje imam i dalje. Prlja veš (i jedna sapatnica ovde mi je rekla da se mast ne skida sa veša, pa u tom smislu koristi nešto)... Nije valjda da se još premisljas da li da počneš je koristiš?? Mislim da je sigurno najbolji izbor (sudeći po kometarima ostalih članova!). Mada je meni flogocid stvarno puno pomogao!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: