Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Stitna Zlezda
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 1:06 pm
Kupicu selen pa cu da pijem..nadam se da ce tokom vremena da prodje ovaj umor, kao sto kazes..

Hvala Jelisej na odgovorima Slika

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 2:06 pm 
Купио сам шумеће таблете са селеном и на њима пише да се узима једна таблета дневно која садржи 75 микрограма селена, 138% дневне потребе за селеном.
Колико сам копао по нету, 200 микрограма селена се препоручује ко има Хашимота.

Могу 2 дневно онда таблете да узимам? :)

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Nisi trebao uzeti sumece, vec obicne tablete ili kapsule. Mozes uzeti 2 tablete, posle predji na druge. 200 mcg jeste uobicajena doza seleniuma, nema potrebe za vise od toga. Sto se tice "dnevnih potreba", to je u sustini proracun koliko coveku treba odredjenih vitamina/minerala da se izbegnu zdravstveni problemi- npr ako uzimas potrebnu dnevnu dozu vitamina c neces dobiti skorbut, ali to ne znaci da zapravo imas dovoljno vitamina c, npr preporucena dnevna doza vit D jeste 400-500 IU, a recimo ljudi koji nemaju dovoljno sunca uglavnom trebaju preko 5000 IU vit d.
Tako da se ne moras brinuti da je 200 mcg selenijuma preterana doza.

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 7:01 pm 
Novi nalaz : TSH 2.85 (0.27 - 4.64)

Isto se osecam , tegobe nisu prosle, pa mi je endokrinolog prepisao 25µg Euthyroxa.

Koliko treba vremena da prodje da bih osetio neko poboljsanje?

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Efekti eurotiroxa (T4) se obicno pocinju osecati nakon 4 nedelje, mada tvoja doza je poprilicno mala, a takodje je pitanje stanje nekih drugih hormona- uglavnom sacekaj jedno 4-5 nedelja vidi kako se osecas i ako nije bolje treba odraditi malo opsirnije krvne nalaze, ukljucujuci hormone stitnu zlezdu (ne samo TSH, takodje hormone nadbubrezne zlezde, a i sex hormone (testosteron, E2).

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 11:04 pm 
Uh, pa vadjenje tih svih hormona kosta jedno 50 evra, rado bih ja, ali sto je mnogo, mnogo je.

Svi nivoi hormona stitne su mi u redu, a i TSH je sam pao na 2,85 otuda i mala doza leka..imam za 6 nedelja kontrolu sa nalazima hormona stitne, pa ako mi ne prodju tegobe, verovatno ce da mi poveca dozu...

Vrh

PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 4:07 pm 
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 4:01 pm
Pozdrav, molim Vas, ocajna sam, moje stanje je sve gore i gore.

Bolujem od hipotireoze i za godinu dana sam dosla do kolica.
Od 2010. se lijecim od hipotireoze Letrox-om 75 mcgr. Od novembra 2013 sam u teskoj menopauzi sa nesnosljivim vrucinama.

U julu 2014. počinje moja bolest sa titranjem trbusnih i ledjnih misica. Titranje prelazi na noge i pojavljuje se grcenje i istezanje misica, zatim nemogucnost stajanja na pete i prste da bi na kraju oba stopala pala. Misici su poceli atrofirati i slabiti. U januaru sam primljena na kliniku i kretala se uz pomoc stapa. Uradjen MR koji ne pokazuje specificnosti da bi uzorokovale ovakvo stanje. Uspostavljena mi je dijagnoza polineuropatija udruzena sa hipotireozom jer sam imala manjak D vitamina (20 nmol/L, Rv: 75-250) i visoka antitijela stitne: FT3: 5,0; FT4: 18,7; TSH: 3,4; TgAT: 2000; TPAT>2000. Korišten Pronizon 40 mg na drugo jutro, Miligamma 100 2x1, banjsko liječenje, 5 tretmana plazmafereza, fizikalne terapije na klinici, Imuran 25 mg. Nista nije pomoglo nego se stanje stanje pogoršalo te sam od stapa presla na hodalicu a sada sam u kolicima.

Prilikom pogorsanja nisam imala nikakvo trnjenje nego osjecaj da mi misicima prolaze mjehurici ili vibracije. Sada slabost imam i u rukama i trupu, te mi je tesko kihati i nakasljati se. Kontrola nad stolicom i mokrenjem uredna.

Molim da mi se neko javi i pomogne.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata