prolactin-neplodnost

Endokrini sistem, sistem žlezda sa unutrašnjim lučenjem, sve o normalnim funkcijama ali i poremećenom radu endokrinog sistema. Podelite sa korisnicima i stručnim sadarnicima sva pitanja i dileme o hipofizi, štitnoj žlezdi, nadbubrežnim žlezdama, jajnicima ili testisima.

Moderatori: moderato, vlada99

Odgovori
marija29
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Jan 23, 2008 10:07 pm

prolactin-neplodnost

Post od marija29 »

Imam 29 godina,odlucila sam da zelim da ostanem u drugom stanju.Imam neredovne menstr.cikluse od 28-50 dana.Zbog toga sam uradila hormonske analize:hormoni jajnika su ispod gran.vrednosti,a prolactin je 2608mU/l(elecsys 2010).Ginekolog mi je javio da se javim endokrinologu.Jako me brine sta ovo moze da znaci,i da li moze da dovede do neplodnosti?Unapred hvala na odgovorima
Korisnikov avatar
severus
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1468
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm

Post od severus »

Hiperprolaktinemija per se dovodi do neplodnosti,a endokrinolog ce je najverovatnije sanirati bromokriptinom,mada uvek kada postoji hiperprolaktinemija treba ispitati i uzrok koji je doveo do nje,pa ce najverovatnije biti odredjeno da za pocetak uradite i MR baze lobanje.
Odgovori