Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akromegalija i depresija
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 2:32 am
Postovi: 2
Molio bih ako može neko da mi odgovori na neka pitanja koja me zbunjuju već dosta dugo.Ja sam operisan od tumora hipofize pre 9 god.Imam sve siptome akromegalije,visok sam 205 cm.Posle operacije sam primio terapiju zračenjem i počeo da pijem bromokriptin i testosteron depo na 21 dan.Svake godine sam išao na kontrolu(magnetna rezonanca,hormoni) i sve je bilo dobro.Pre dve i po godine doktorka je predložila da prestanem da pijem bromokriptin na određeno vreme,da bi videla kako ću da reagujem bez njega.Ja sam prestao da pijem bromokriptin i nisam odlazio na kontrole 2 god.Ja sam bolest(akromegaliju) dobio kao tinejdžer(sa oko 13 god.),kad su i počeli moji problemi sa depresijom.Ja sam sa tim živeo sve do svoje 19 god kad sam i operisan od tumora.U tom periodu sam bio jako povučen i nesiguran u sebe.Bukvalno nisam smeo da izađem iz kuće.Imao sam promene raspoloženja,plašio sam se ljudi,znojio sam se jako,u stresnim situacijama su mi se tresle noge.Posle operacije tumora,tj. kada sam počeo da pijem bromokriptin depresija je nestala.Posle toliko godina konačno sam počeo da živim.Ali to nije trajalo dugo(nekih 6 meseci) i depresija se vratila,ali ne onom intenziteu kao pre operacije.Prošle godine negde u septembru ja sam počeo da se osećam čudno.Pošto nisam bio na kontroli više od 2 godine rešio sam da odem na kontrolu.Ja sam sve to odlagao do nove godine.I onda mi se posle nove godine desilo nešto što sam ja protumacio,čitajući ispovesti ljdi na ovom forumu kao napad panike.Tog dana pritisak mi je skočio na 170/110,osećao sam neverovatnu tugu,talase vrućine,nesvesticu(osecao sam se kao da cu da padnem u nesvest),vrtoglavice,drhtavicu,znojanje(ruke mi se znoje neverovatno).Ja sam samo ležao otprilike oko 5-6 dana,onda me je malo popustilo.Posle 20-tak dana otišao sam na klinički centar i uradio hormone,koji posle tri meseca još nisu gotovi.Bio sam i kod privatnog psihijatra i dobio ksalol 0.50mg i tritico(antidepresiv).Ksalol mi malo ublažuje siptome,tek da preguram dan,a antidpresiv,imam osećaj uopšte ne pomaže.E sad mene zanima ima li moja bolest i hormoni ikakve veze sa mojim sadašnjim stanjem ima li tumor hipofize ikakve veze sa depresijom ili da tražim pomoć psihijatara..Hvala unapred MARJAN


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: