Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Predstavljanje
PostPoslato: Uto Jul 26, 2005 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2005 12:57 pm
Postovi: 4
Za svoju bolest sam saznala pre godinu i po dana (diabetes tip I), naravno, terapija je pocela s cetiri doze inslina, da bih posle mesec dana presla na Insulatard ujutro i uvece. Sada, vec skoro godinu dana primam samo jutarnju dozu od 12j. :P Samoinicijativno i u svojoj licnoj reziji prikupljam informacije o bolesti s obzirom da sam posle lecenja ostala uskracena za osnovne informacije o terapiji, ishrani... Ipak, na moju srecu, tu je biblioteka, kao i moje prethodno obrazovanje (Srednja medicinska skola, apsolventski staz na Fakultetu pilitickih nauka)! Pitam se samo sta rade oni ljudi koji mozda nemaju mogucnost pristupu informacijama.
Sto se tice ostalog, zelim da pohvalim lekare i sestre koji su me lecili, ali izuzimam jednu med. sestru koja se prema pacijentima ponasa kao da su na odsluzenju zatvorske kazne (naravno, trebalo bi da se sama prepozna)!!!
Volela bihda saznam i ostala iskustva. Srdacan pozdrav i najlepse zelje,
Gobi[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
U mnogim gradovima postoje DRUSTVA ZA BORBU PROTIV SECERNE BOLESTI, mnogobrojne su njihove aktivnosti, ali edukacija dijabeticara primarni je cilj svih drustava.I to:stampanje sopstvenog biltena, snabdevanje knjigama i ostalim pisanim materijalom, organizovanje predavanja...samo su mali deo edukacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 8:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Upravo zbog nedostataka informacija i nemogucnosti da se mlad covek edukuje, nastao je prvi i jedini domaci sajt o dijabetesu. Poseti www.diabeta.net i saznaces jos vise! :D Za sve dodatne informacije stojim ti na raspolaganju, a K.Sladjana i ja imamo preko 60 godina iskustva! :D
Ja se licno na sajtu nisam zahvalila ni lekarima i sestrama, jer sve sto mi je pomagalo naucila sam sama! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2005 12:57 pm
Postovi: 4
Dobro vece,
hvala na informacijama, ipak, sajt o dijabetesu sam posetila vrlo brzo po izlasku iz bolnice( trebalo mi je malo vremena da prihvatim bolest i nastavim sa redovnim aktivnostima - posao, fakultet...) i dalje ga cesto posecujem, u svakom slucaju, veliko hvala! :P Moja namera je bila , pre svega, da se malo skrene paznja na eticki kodeks koji postoji i mora da postoji u zdravstvu :roll: ( sa njim sam upoznata ), ali se, kao i ostalo u ovoj zemlji, i on nalazi samo na papiru!!!
Jer, ipak, ne moze se ocekivati od pacijenta da odmah po otpustu iz bolnice pocne da istrazuje, pronalazi literaturu, sedi na Internetu... Na moju srecu, sada mi NE nedostaju mi informacije!!! Ali, opet ponavljam, sta rade ljudi koji namaju pristup Internetu ili bibliotekama???
Mislim da nasem drustvu nedostaje humanost i saosecanje. S obzirom da cu se, kada diplomiram, baviti socijalnim radom i socijalnom politikom, trudicu se da se to na neki nacin izmeni :) I trenutno pruzam psihosocijalnu pomoc veoma teskim bolesnicima u okviru jedne humanitarne organizacije :P Svima srdacan pozdrav!!![/i][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 10:24 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Onda mi se pridruzi u Drustvu za borbu protiv secerne bolesti grada Beograda! :D Nas cilj i jeste da sto vise usmeravamo i pomazemo ljudima, a koliko je ko voljan da uci - to je potpuno druga prica. Ti si dobrodosla, a meni je pomoc neophodna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2005 12:57 pm
Postovi: 4
Veliko hvala na pozivu! Vec dugo razmisljam o uclanjenju u Drustvo za borbu protiv secerne bolesti, ali, s obzirom na veliki broj dnevnih obaveza, nekako mi je najlakse da to odlozim :oops: Nadam se da ce se i to promeniti! Pozdravljam Vas![/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 01, 2005 10:43 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Diabeta je napisao:
Onda mi se pridruzi u Drustvu za borbu protiv secerne bolesti grada Beograda! :D Nas cilj i jeste da sto vise usmeravamo i pomazemo ljudima, a koliko je ko voljan da uci - to je potpuno druga prica. Ti si dobrodosla, a meni je pomoc neophodna :D


Ja sam student Geoekonomije na MEGATRENDU,dakle-nemam veze sa medicinom-nisam clan Drustva za bpsb,ali bih vam se rado pridruzila i pomogla...
Gde se Drustvo nalazi?
Pozz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Da nesto i ja kazem.Mislim da bi trebalo pojasniti da Dijabetes ne treba stalno nazivati SECERNA BOLEST.Bolest je ako sam dobro razumeo,odsustvo fizickog,psihickog i socijalnog blagostanja sto ne bi trebalo poistovetiti sa ljudima koji imaju dijabetes.Ljude koji nose naocari,niko ne smatra bolesnim,vec ih smatra osobama koji jedan svoj nedostatak nadoknadjuju nosenjem naocara ili sociva.I dijabeticari imaju jedan nedostatak koji nadoknadjuju unosom insulina ili oralnih antidijabetika ili sl.U cemu su uskraceni dijabeticari pa se smatraju bolesnim?!Sta vise,smatram da kontrolisan dijabetes omogucava daleko zdraviji zivot nego kod ljudi koji nemaju taj nedostatak(Eureka,he he).Dijabeticar sam sa stazom od svega 17 godina ali sam u startu imao lekara(dr.Ivka na Institutu za majku i dete) koja nikad nije govorila da smo bolesni.Nisam napisao nista sto se vec ne zna ali zbog novih dijabeticara,mislim da treba imati ovakav pristup.
Na ovom forumu sam primetio dosta stvari i podataka do kojih '88.godine nisam mogao da dodjem a mogu da zamislim kako je i ljudima koji su dosta stariji pa cak i nemaju mogucnost ni znanje da preko interneta dodju do ovoga.

Nikola


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 30, 2005 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Koliko ja znam dijabetičari su zakonski regulisani ne kao bolesni već kao "uslovno zdravi". Jasno vam je zašto.
To da novootkriveni ne dobijaju dovoljno informacija je tačno - i ja sam kroz to prošla relativno skoro. Ipak imam nadu da nisu svi lekari isti i da postoje oni koji se informišu i te informacije prosleđuju. Ipak, oni teško prihvataju nekonvecionalne načine i metode i drže se previše svojih definicija iz udžbenika :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: