Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: MUSLI DR OETKER
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Ovaj musli ima sa fruktozom i to vise vrsta i isprobala sam ga uopste ne dize secer tj moja Marija je pre uzine imala7,2 i dala sam joj 70 g muslija sa 100ml mleka a posle dva i po sata secer joj je bio 4,9 i to je izmedju merenje i uzine spavala.....pa probajte jako je ukusan!!!! :P :lol: :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: musli i fruktoza
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Verujem da je sve tako kako kazete za musli i glukozu,obzirom da su musli bili sa fruktozom. Fruktoza ne stvara glukozu svojim metabolisanjem, zato ona nije ni porasla, niti treba insulin. Donedavno svi veliki rpoizvodjaci slatkisa i narociti cokolada radili su to sa fruktozom kao zasladjivacem zbog navedenih osobina. Ja sam fruktozu koristio u velikim kolicinama,vodeci ipak racuna o kalorijama,ali je u zadnje vreme napisano mnogo clanaka , sa porukom fruktoza nije pozeljan zasladjivac,vec je vrlo stetna zbog podizanja lipida u krvi,atero i arterio skleroze i jos koje cega sto sam zaboravio, jer mi vise nije bilo potrebno posto sam prestao da je koristim.Ima dosta o tome ne netu. Zato vam preporucujem nadjite musli bez fruktoze i imacete zadovoljstvo bez posledica. Pozdrav donkihot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
koliko sam gledala ima samo musli sa secerom ili fruktozom nema sa nijednim drugim zasladjivacem mislim da je u ovom slucaju u pitanju fruktoza iz voca koje je sastojak muslija tj zitarice i voce a ne i zasladjivac fruktoza ne znam mozda gresim ali u svakom slucaju hvala svaka informacija je od velike koristi sobzirom da sam nova u svemu ovome....a i celog zivota se uci..... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: fruktoza
PostPoslato: Pet Maj 20, 2005 5:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
to sto sam napisao o fruktozi vazi za sve izvore fruktoze, jer je to isto hemijsko jedinjeje. Dakle gde god da se nadje fruktoza vazi da se metabolise bez INSULINA I DA NEDAJE GLUKOZU/ovo procitajte dva puta/. O otalom delu o stetnosti fruktoze mozete vise naci na internetu, a posebno ako se ulogujete na sajt www.mercola.com i prijavite se na postu koju oni besplatno salju. To je vrlo interesantan sajt, neko ce reci i kontravezan, jer cesto daje clanke koji mnoge `` istine`` o zdravlju dosta hrabro stavlja pod sumnju. Pozdrav i hrabro i precizno na net.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
pogledajte i sajt www.thedoctorwithin.com.....isto tako kontraverzan ali po meni sjajan i otvara nove vidike... nema mnogo veze sa vasom temom o fruktozi..ali je generalno o zdravlju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
I sama fruktoza je kontroverzna, oficijalni stavovi se i razlikuju i dosta brzo menjaju, ali kao glavna linija ostaje Don Kihotov koncept o stetnosti fruktoze.

Ja cu se ponovo zainteresovati za ovu temu krajem Septembra kada pristigne grozdje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Cime onda,Brko, da sladimo slatkise? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 8:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Ako su slatkisi i klopa stalno u nasem fokusu i glavni (jedini??) izvor satisfakcije, onda smo osudjeni na SMRT od posledica dijabetesa. Toliko o slatkisima i dijabetu.

Sa mog "Low carb" stanovista, fruktoza je ugljeni hidrat, i ulazi u dnevni limit (60 gr), a, obzirom da par drugih namirnica ima prioritet nad vocem i drugim izvorima fruktoze, nisam ni zainteresovan za njeno tacno delovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: natural adresa sajta
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
NATURAL molim Vas proverite da li ste tacno napisali sajt www.thedoctorwithin.com jer ne mogu da ga otvorim a mislim da bi bio za mene interesantan. pozdrav donkihot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Detetu od 10 godina u razvoju svakako je u "fokusu" ishrana a ne dijete.Tako da je neophodno razmisljati o svim vrstama hrane,kao i o nacinu da ne jede cokoladne kroasane i sl. u razredu gde svi za pocetak jedu beli hleb,a samo ona crni... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Eeeeeee... generalno smo kao drustvo siromasni po pitanju kulture ishrane i to ce da potraje. Ali, neke se stvari menjaju, doduse mnogo sporije nego sto bismo zeleli. Neka klinci malo uce od dsare :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Neces verovti,ali decu koja ponesu jabuku u skolu ismejavaju do besvesti! :cry: To je kazu seljacki!Kultura na nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 28, 2005 9:10 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ehhhh.. da imam (kao sto nemam) dovoljno novca u Udruzenju, odmah bi sprovela citav projekat koji mi cuci, sto bi se reklo, u fijoci. Glavna namena je edukacija ucitelja i nastavnika i sprovodjenje programa zdravog nacina zivota, sa akcentom na decu sa dijabetesom. Mozda jednog lepog dana, ako ja to uopste docekam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 29, 2005 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Ideja Vam je fenomenalna.Igrom slucaja devojcica ide u ugostiteljsku skolu za kelnera i jako cesto je u hipo jer joj ne veruju i ne daju pauzu za jelo misle da izmislja da joj nije dobro i ako je dobar djak.Ja sve i da hocu Mariju ne smem da upisem u vrtic jer ko ce da je gleda a sta cu sa zakonom koji kaze da smo obavezni da decu upisemo u vrtic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 29, 2005 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
To je fantasticna ideja! :D Ali...Kada dodjem na odmor i vidim ponasanje vecine dece,nisam sigurna u pozitivnost ishoda.Ma njih samo interesuju pizze iz trafike sumnjive higijene,pljeskavice iz kioska pored karburator servisa..Pare,pare...Sarina nastavnica je genijalna sto se tice brige o njoj.Sara drzi rezervni aparat u skoli.Jednom se desio nesporazum izmedju nje i nastavnice ,pa je nastavnica trcala oko skole plaseci se da se nije negde srusila.A mi smo dugo cekale majstora da nam zameni baterije u aparatu.Zatekli smo nastavnicu u suzama u kabinetu.Ti ljudi koji vase dete dovode u zivotno opasno situaciju,..pa ne znam kako bi ja reagovala.Samo pomozite joj,pokusajte vi da pricate sa njima.Budite ostri i kategoricni.Zivot je u pitanju,tu nema pardona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: