Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako u banju?
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 6:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Posle dve hospitalizacije,prva je bila zbog teske dijareje,tako da je morala u bolnicu na infuziju,a druga zbog prelaska na intezivirani,podnela sam molbu za Vrnjacku banju.Glatko sam odbijena,cak je i posle zalbe drugostepena komisija poslala odgovor da nema indikacija za banjsko lecenje. :cry: Ko li ima indikacije za to ako ne dete koje je cetiri godine dijabeticar? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 8:27 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Oni su to skresali maximalno. Dete dobije banju jednom, kada je novootrkriveno i verovatno nikad vise. Insistirajte da dobijete predlog za banju od svog lekara, pa ponovo.... Good luck! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 06, 2005 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Pa ja stvarno ne znam sta cete u banji?Ima te li informaciju kako se tamo ophode prema posetiocima a i prema dijabeticarima?Sve se placa i dan je oko 1500 din pri tom nema nista da se jede i sve morate da kupite sami i yo vam oduzmu kao za frizider i naravno nema vase hrane ujutru.....ako ste i malo obrazovani ne idite tamo jer su svi u fazonu da vam otmu pare da sto duze ostanete(njima u prilog) jer ne znate nista o bolesti itd....Oni nemaju ni ljudsku laboratoriju a kamoli nesto drugo......Ma nisu vredni pomena....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 07, 2005 2:01 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
O kojoj banji pricas, Bukovickoj ili Vrnjackoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 17, 2005 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Naravno o Bukovickoj.....Ali mislim da se u banjama jedino roditelji odmore jer im o deci drugi vode racuna....a to je krajnje pogresno pa valjda roditelji najbolje znaju svoju decu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 19, 2005 8:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Bukovicka je katastrofa, to se slazem, ali ovde je bilo reci o odlasku u Vrnjacku, koja je sasvim druga prica... Tu se odmore i jedni i drugi i tretman je potpuno drugaciji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
Pa ne bih se bas slozila da je u Vrnjackoj banji sjajno.
Ja sam bila prosle godine tj dobila kao novootkriveni dijabeticar i prosla sam katastrofalno! Kad se samo setim tih mesec dana su mi bili strasni.
Ja ionako nista nisam znala o tome otisla posle 2 meseca.

Ja sam tamo otisla sa terapijom Insulatard 20 samo ujutru i secer mi nije prelazio 9 a vratila se sa Insulatardom 18 ujutru i 6 uvece s tim sto mi je prosek bio negde oko 12. Uzmu ti krv na 5-6 dana ujutru a rezultati stignu oko 4 popodne a profil su mi radili za mesec dana 2 puta, posle 20 dana i kad sam posla kuci.

Hrana je katastrofalna, a kuci sam dosla sa modricama na rukama jer su mi tu davali insulin, pa ja kao pocetnik nisam napravila nijednu modricu za dva meseca.

Inace sam bila u onom stacionaru u brdu i tu sam doplatila nesecam se koliko bese a za Merkur je trebalo da se doplati jos toliko, ali da sam znala platila bih jer mislim da je dole mnogo bolje.

Sada sam naucila pa za sledeci put znam bolje plati i troduplo ali bar se vrati normalan :roll:

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 1:01 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Uh, zao mi je sto si tako prosla! :roll: Kad sam rekla da je u Vrnjackoj bolje, mislila sam na Merkur, koji je u skorije vreme renoviran i sredjen... Nisam jos bila, ali mnogi ga hvale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
Da da Merkur izgleda bogovski ali mi se ovamo svidelo u pocetku to sto je na visini i ima tisine i mira na pretek ali je izbor lekara i sestara katastrofalan.

Ali to je ono oces za dz pa nemas kud, cuti i trpi :D

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja sam čula da je Merkur odličan ali ja svoju banju nisam iskoristila jer nisam htela da se odvajam od ćerkice a nisam htela ni da je vukljam po banjama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: