Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: GlucoWatch
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Da li je neko mozda vec nabavio GlucoWatch (aparat za kontinualno merenje glukoze u krvi, bez bockanja)? Mi smo ga dobili iz Amerike nedavno, ali ga jos nismo probali. Ima li neko bilo kakvih iskustava sa GlucoWatch-em? Mi smo ga nabavili za nasu 7-godisnju devojcicu...
Pozdrav, Danijela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Imala sam mogucnost da dobijem Gluco watch,ali su doktori iz Amerike bili protiv iz sledecih razloga:ruka se maze gelom koji je jako stetan za deciju kozu,cesto izaziva alergije,(moje dete ima 11 godina),baterije moraju biti idealno ispravne,cesto ti aparati daju rezultate posle 20min...Smatraju da je to ipak samo za odrasle,preko 21 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Ako se ne varam taj sat isto mora da se kalibrira uz pomoc krvi iz - prsta.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 07, 2006 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Da,prvo se odredi glikemija iz prsta naravno bockanjem,pa se onda taj rezultat iskoristi za dalja merenja Glucowatcha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
GlucoWatch nije ni predvidjen da zameni redovno merenje, vec da se vide trendovi rasta/opadanja glikemija u zavisnosti od odredjene vrste hrane, odnosno doza insulina, kao i da se evntualno alrmiraju opasno visoke/niske vrednosti secera. Istina je da GlucoWatch meri UNAZAD, tj vrednost koju pokaze odnosi se na vrednost glikemije od pre 10 minuta. Koza se inace ne maze gelom, i ne izaziva gel alergiju, vec se moze javiti crvenilo koze zbog propustanja slabe struje (baterija od 1,5V). Sto se tacnosti tice, ne moze se govoriti o njegovoj fiksnoj tacnosti kao kod redovnih meraca, vec ona zavisi pre svega od toga koliko su nagle promene secera. Znaci, sto su drasticnije promene secera u kratkom vremenu, to je on neprecizniji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 5:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Bolje pogledajte Guardian RT na sajtu www.minimed.com. Uskoro ce ga biti i kod nas... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Guardian RT je sigurno bolji, ali je za sada namenjen samo odraslima (preko 18 godina) i cena mu je blizu 10 puta veca (sam aparat kosta preko 2000 britanskih funti, ako sam dobro obavestena!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 10, 2006 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Rece mi ova iz MiniMed-a za ovaj Pathway kada sam dobio ovu Paradigm prije nekih godinu dana. Kao samo promijene softver u pumpi i moze da prima signale od onog odasiljaca koji se zalijepi za tijelo.

E sada, to je dobro za ljude kojima je to potrebno, znaci da se mjeri non stop, ali meni zvuci malo previse sa dvije igle zabodene u stomak :)

MM je ako se ne varam i ranije imao ovaj sistem za konstantno mjerenje, samo je od igle koja se ubode isao kabl u aparat nesto veci od inz. pumpe.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 12:23 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Jeste, ima ga jos uvek, ali je to vise za klinicke uslove. To je CGMS (Constant Glucose Monitoring System) koji se poveze kasnije sa racunarom pa se pregledaju grafikoni glikemija pracenih 3 dana. Ja sam nakon nosenja toga videla da sam 55% vremena bila u hipoglikemiji koju nisam prepoznavala! :roll:
Guardian jeste skuplji, ali je potpuno pouzdan i ne postoji trosak za senzore kao kod GlucoWatcha. A inace, oznaka "RT" na Guardianu znaci Real Time, odnosno meri u realnom vremenu.
Inace, sto se tvoje Paradigm pumpe tice, ta iz MM je potpuno u pravu. Ni mene ne odusevljava sto su napravili tako da imas dve igle u stomaku, nadam se da ce se uskoro setiti da sve to spakuju u jedan. Koliko znam, rade intenzivno na tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Kako mislis da ne postoji trosak za senzore kod ovog novog?

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Koliko ja znam i za Guardian su potrebni nekakvi senzori koji kostaju preko 500 funti (750 eura) 10 komada, znaci za 720 sati merenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 20, 2006 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 8:34 am
Postovi: 1
Upam, da vas ne bo motilo, če pišem v slovenščini.
Ker debatirate o Guardianu, bi mogoče dodala, da ga je možno pri nas v Sloveniji tudi nabaviti in kolikor mi je znano ni starostne omejitve. Več informacij dobite na strani Z&Z
[url]http://www.zaloker-zaloker.si/6-0.html[/url].
Največji problem pa so seveda stroški, ki pa so zelo veliki. S tem mislim predvsem na potrošni material. Mislim, da en senzor stane pri nas 12.700,00 SIT, vstavljenega pa imaš tri dni (če so težave tudi manj). Upoštevati je potrebno tudi, da je življenska doba baterije v oddajniku približno leto dni. Ni je pa možno zamenjati, ampak je potrebno kupiti celotni oddajnik, ki pa tudi ni tako poceni.

Meta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 22, 2006 5:01 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Meta, lep pozdrav i hvala za informaciju. Ja sam ocigledno bila u zabludi, mislila sam da i senzori ulaze u cenu Guardiana, posto i on ima rok trajanja (koliko mu traje baterija, kako kazes godinu dana)...
Super je sto mozemo sve to da nabavimo u Sloveniji, uskoro cemo moci u Srbiji, ali tek je u fazi registracije, kako saznajem od predstavnika ovde. Ukoliko neko i poruci, tesko da ce moci da uveze/ocarini regularno za sada...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: