Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 11:31 pm
Postovi: 6
@ganco Imam sličan problem kao Nikola1994, samo što bih rekao da mi nokat urasta nešto bliže korenu...
To traje već 7-8 godina i uglavnom se završavalo tako što bih ja, koliko god pažljivo mogu, tankim makazama sa špicom sekao uzduž i nakon 10-15 min. čupanja pincetom uklonio urasli deo i nakon toga sterilisao alkoholom, hidrogenom i stavio povidon jod. To bi me držalo 2-3 meseca i onda opet ponovo...
Samo što ovog puta nisam lepo to uradio i ostao mi je komad kome ne mogu nikako da priđem blizu korena što dovodi do jačih bolova i crvenila, pa me interesuje da li pedikir može i u takvom stanju to da reši (nakon mog čeprkanja) ili da istrpim nedelju-dve da koliko toliko izraste nokat, pa da odem onda...

Isto tako, ako Vam nije problem da mi pošaljete neki kontakt na [email protected]. Unapred zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 7:10 pm
Postovi: 1
imam problema sa palcem na levoj nozi, ako moze neko da mi posalje boj Ganca na mejl [email protected] ili na pp bila bih mu zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2011 4:05 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima na forumu.
Registrovao sam se iskljucivo da podelim svoje iskustvo u resavanju problema uraslih noktiju kod Pedikira Ganeta.
Naime na levom noznom palcu nokat mi je urastao sa spoljne strane i to me je mucilo vise od 7 meseci rekao bih, pokusao sam sam da resim problem ali obicnim makazama malim nisam bio u stanju da isecem do kraja pa se to zagnojilo, inficiralo, pa otok, peckanje, nesnosan bol, nocna mora...
Isti takav problem krenuo je i na palcu desne noge, posto je pocelo pre 20-ak dana sveza je rana i jaci bol bio, bukvalno nisam smeo carsav da pipnem, prst da pomerim koliko je to bolelo...
Vec sam poceo da se nerviram misleci da cu morati pod noz, hirurg, secenje nokta, mesa....jer poucen iskustvom sa vec jednim zahvatom nikako nisam mogao da se odlucim na taj korak jer previse je bolno, i sam zahvat, i postoperativni tok, i 20 dana mirovanja...znaci nema sanse ljudi da ne boli, ko kaze da ne boli laze verujte mi :wink:
Elem, kako me muka naterala ne znajuci vise ni sta cu ni gde cu probao sam na netu da potrazim savete, kucajuci termine "urasli nokti. problemi uraslih noktiju" itd itd i tako naletim na ovu stranicu i price o Ganetu i njegovoj metodi, o nekima koji su skepticni itd itd...
Elem, odlucim se da pozovem i da zakazem, moram priznati malo skeptican ali verujem ocima i onome sto sam ovde video i procitao.
Naravno brzo smo se dogovorili i imao sam zakazano za juce u 19h. Lepo sam otisao i mogu vam reci da sam odusevljen, prvo pristupom koji Gane ima, drugo paznjom sa kojom pristupa problemu, smirenoscu i sigurnoscu i poslednje ja vise nemam problem :)
Sve je bilo gotovo vrlo brzo i pazljivo skoro bezbolno, kazem skoro jer me je na desnom prstu ipak malo bolelo ali sam sam kriv jer sam pokusavao da isecem nokat i tako skratio ganetu radnu povrsinu :lol: u svakom slucaju i to je resio uspesno i ja posle bas bas dugooo vremena hodam najnormalnije, mogu da obujem sta hocu i mirno da spavam.
Savetovao bih svima koji imaju problem sa urastanjem noktiju da ne diraju nista sami, cim osete bol da se jave Ganetu i on ce to strucno da obradi i naravno sterilno.
Sa zadovoljstvom cu ga preporuciti svakome, znaci bez secenja, bez kasapljenja, bez krvi, ja sam odusevljen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2012 2:03 am
Postovi: 1
Zamolio bih nekoga sa foruma, ako je u mogucnosti da mi posalje kontakte g-dina Ganca (adresu, telefon ili e-mail) na PP. Potencijalnim posiljaocima unapred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Evo kao sto sam obecao,nokat pacijenta kada pre i posle cetvrtog pedikira,znaci od prvog pa do cetvrtog pedikira je vremenski razmak od oko 3 meseca,ove slike postavljam da bi se videlo koliko tezak i neresiv problem bio moze da se uradi i pravilnim odrzavanjem dovede u normalno stanje,kao da nikad problem niste imali!
slike stavljam ponovo radi lakseg pregleda i uporedjenja,pre i posle.

ovako je pocelo-pre
Slika

i ovako-pre bilo koje intervencije

Slika

jos jedna slika posle cetvrtog pedikira

Slika


i posle cetvrtog pedikira- ovako to izgleda

Slika

tako izgleda i redovnim odrzavanjem nokti treba da budu kao u bebe!

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mister no skalper
PostPoslato: Sre Jan 25, 2012 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:51 am
Postovi: 1
Zdravooo :) imam isti problem sa urastanjem noktiju,nekoliko puta sam to sama sredila,isjekla nokat do korijena (iz straha da odem na operaciju) i bilo mi super posle toga, ali ovaj put kad sam to uradila, valjda mi se inficiralo,sada mi se pojavilo crvenilo,gnoj,i uzasan bol pri dodiru.....Koga god pitam (a poznajem dosta njih sa istim problemom) svi to rjesavaju kod hirurga,sto meni ne zvuci kao najbolja solucija.....Posto zivim u CG htjela sam da vas pitam,eto,SLUCAJNO,dali zna iko ima li kojeg iskusnog medicinskog pedikira ovamo,jer ne znam vise koga da pitam :-?
Unaprijed Hvalaaaa :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pet Jan 27, 2012 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:34 am
Postovi: 2
Procitao sam ovu temu nasavsi je preko neta, tragajuci za terminom urasli nokti.....
Ja licno imam - cini mi se pocetni problem sa urastanjem nokta na noznom palcu. jos nema crvenila, upale, gnojenja - ali prisutna je bol koja jos uvek nije velika, ali je ima. Spoljna bocna ivica nokta na palcu noge kao da raste pod pravim uglom ka mesu (cirilicno slovo G). Na tom mestu pojavila se bol.
Citajuci postove i videvsi slike u ovoj temi, shvatam da bi trebalo sto pre da potrazim strucnu pomoc, a iz slika i komentara, saznah i kod koga :) ...

Molim clana Ganco (ili nekog sa ovog foruma) da mi na PP ili na e-mail dostavi njegov kontakt (mail ili tel.) - radi zakazivanja termina za resavanje mog problema.
Obzirom da mislim da je problem jos u pocetnoj fazi, molim kontakt sto pre.
Pozz,
AcaDorcol


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2012 7:43 pm
Postovi: 1
Ljudi ma kakve operacije, pedikiri, to su gluposti to je trosenje vremena!Ja sam operisao nokat na oba palca, na jednom sam 2 puta a na drugom sam tri.Nisam znao sta da radim uvek iznova uraste nokat posle operacije i bolovi su bili nesnosni.Preporucujem ako nokat jos uvek nije jako upaljen da nabavite malo parce savitljivog papira ili plastike (ja sam konkretno koristio paus papir koji nije previse debeo i savitljiv je) i da isecete toliko da odvoji mrtvo meso od nokta i preporucio bi celu stranu nokta koja vas boli.Navucite je od gore prema dole.Ako vam otpadne, nakon nekog vremena, samo navucite novi papiric.Trebalo bi takodjer da redovno vodite racuna o higijeni i da secete ravno nokte i samo sa strane da malo zaoblite ne previse...Nadam se da ce vam ovaj savet biti koristan :) meni je ovo mnogo pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 6:02 pm
Postovi: 74
Lokacija: Novi Beograd
Svaki nokaa je prica za sebe a dva prsta a dve noge tu nema slicnosti,da ponovim opet,kod ozbiljnih "krivina" i urastanja ne moze ni dlaka da se stavi izmedju nokta i tkiva a tek da se podigne ploca nokta i stavi nesto ispod je nemoguca misija!Kod malih urastanja se nokat isece bukvalno za sekundu a znam dosta ljudi da je operisano zbog malog urastanja,pa oporavak, pa tako dalje,kao sto pise u prethodnom postu choox@ vise operacija na oba palca a sad kad ima problem stavlja papir ispod nokta,tu je nepotrebno bilo sta stavljati jedino pravilno iseci nokat(ne moze ravno ako urasta,sece se sa strane koliko treba a onda ravno sta je ostalo),opet, ko ima problem zna o cemu pricam,to pusti operaciju i pedikira,moram da kazem da za operaciju nikad nije kasno ali prvo treba strucan pedikir da to odradi,u praksi za 15 godina poslao sam samo 49cetiri)pacijenta kod hirurga jer su bili jako veliki problemi,ovo pisem da bi objasno ma koliko problem bio veliki u 99% slucajeva moze da se uradi bez operacije.

_________________
Pedikir sam i radim uglavnom na problemima, urastanja noktiju i drugim problemima vezanih za pedikir.Radim deci (najmladji 9meseci,ispravka najmladji 67 dana) i odraslima BEZ SKALPELA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 11:34 am
Postovi: 2
AcaDorcol je napisao:
Procitao sam ovu temu nasavsi je preko neta, tragajuci za terminom urasli nokti.....
Citajuci postove i videvsi slike u ovoj temi, shvatam da bi trebalo sto pre da potrazim strucnu pomoc, a iz slika i komentara, saznah i kod koga :) ...

Molim clana Ganco (ili nekog sa ovog foruma) da mi na PP ili na e-mail dostavi njegov kontakt (mail ili tel.) - radi zakazivanja termina za resavanje mog problema.
Obzirom da mislim da je problem jos u pocetnoj fazi, molim kontakt sto pre.
Pozz,
AcaDorcol


Samo da izvestim, bio kod Ganeta, problem resen za 1.5 sekundi potpuno bezbolno.
Sve preporuke!!!!!
Pozz
Aca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2012 1:20 pm
Postovi: 1
Nakon iscitavanje svih slicnih tema na forumu molila bih clana Ganco (ili nekog sa ovog foruma) da mi na PP ili na e-mail dostavi njegov kontakt (mail ili tel.).
Moj brat ima vec duze vreme probleme sa noktima na oba palca,ranije su radjene analize ,gde navodno nije bilo nista u nativnim preparatima,a stanje nikako da se poboljsa.U svakom slucaju neophodna mu je dobra obrada oba nokta.Stoga bih molila Ganco za kontakt.
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pon Jul 02, 2012 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 8:51 pm
Postovi: 1
molio bih nekog sa ovog foruma da mi posalje pp sa brojem telefona,adresom ili sta god clana Ganco ..... hvala.. : :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2012 1:38 pm
Postovi: 16
Moj drug je prošle godine takođe imao problema sa uraslim noktom na nozi. Delovalo je bezazleno, ali je morao na operaciju i lezao mesec dana dok nije sve prošlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 4:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2012 4:49 am
Postovi: 1
maalimiki je napisao:
molio bih nekog sa ovog foruma da mi posalje pp sa brojem telefona,adresom ili sta god clana Ganco ..... hvala.. : :-?


Ako moze ista usluga potreban mi je kontakt telefon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urasli nokti
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 6:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 10:02 pm
Postovi: 1
Coldplay je napisao:
maalimiki je napisao:
molio bih nekog sa ovog foruma da mi posalje pp sa brojem telefona,adresom ili sta god clana Ganco ..... hvala.. : :-?


Ako moze ista usluga potreban mi je kontakt telefon


Stajem u red, ako neko moze da prosledi kontakt, bio bih zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: