Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
..... novipazar .... svaka ti cast sto si se javio kad si koristio medik8 i izlijecio se, ja se nadam da cu i ja uskoro dobiti, samo mi reci da li ti se opet ponekad pojavi kad si u vrucem prostoru mislim gdje je toplo, ja kad negdje sjedim odma planem iako nisam nista imala trenutno po licu, znaci smeta mi toplina i guzva u tom prostoru, evo sad trenutno dok pisem nemam nista na licu



I kod mene je isti problem, lice reaguje na sve sto je ekstremno. toplo ili hladno odmah izazove reakcije. Sta vi radite u tim trenutcima? Jer zimi smo u kucama,stanovima gdje je vruce, a ljeti sunce bas upekne pa opet problemi sa crvenilom.

@rigoleto ti IPL tretmani su tebi izgleda najvise pomogli, rekla si da je kod tebe bilo nesto slicno kao kod mene, a kako izgleda sad ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
.... fole13..... sad kad bi me vido rekao bi da nemam nista na licu - sta pricam uopšte o rosacei, a da si me vido prije sat kad sam oprala kosu i osusila lice mi se zacrvenilo - popustilo me,i opet danima nemam, a kad se nanerviram katastrofa, tako da izbjegavam to nerviranje, vruc prostor, ishranu sam promjenila totalno, i tad mi je lakse. laser IPL mnogo mi je pomogao i sad u martu cu da uradim jos jednom tj. šesti put, moram svakako do dr. na kontrolu pa cu vidjeti sta ce mi on reci, prosle godine u martu pa nadalje lice mi je bilo katastrofa pitas me sta sam radila u tim trenucima, hladila sam lice hladnim oblogama od caja kamilice ili hladnom vodom, krema za lice jedino mi je odgovarala nivea za bebe, a sad trenutno koristim kremu AFRODITA koja ima sastav kamilice i zelenog caja dobro mi odgovara, i da ti iskreno kazem koristim urinoterapiju za lice ujtru i navece, prijatelj mi je javio danas da cu dobiti medik8 sledecu sedmicu , javi mi da li si ti radio laserom suzbijanje crvenila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
.... fole13..... sad kad bi me vido rekao bi da nemam nista na licu - sta pricam uopšte o rosacei, a da si me vido prije sat kad sam oprala kosu i osusila lice mi se zacrvenilo - popustilo me,i opet danima nemam, a kad se nanerviram katastrofa, tako da izbjegavam to nerviranje, vruc prostor, ishranu sam promjenila totalno, i tad mi je lakse. laser IPL mnogo mi je pomogao i sad u martu cu da uradim jos jednom tj. šesti put, moram svakako do dr. na kontrolu pa cu vidjeti sta ce mi on reci, prosle godine u martu pa nadalje lice mi je bilo katastrofa pitas me sta sam radila u tim trenucima, hladila sam lice hladnim oblogama od caja kamilice ili hladnom vodom, krema za lice jedino mi je odgovarala nivea za bebe, a sad trenutno koristim kremu AFRODITA koja ima sastav kamilice i zelenog caja dobro mi odgovara, i da ti iskreno kazem koristim urinoterapiju za lice ujtru i navece, prijatelj mi je javio danas da cu dobiti medik8 sledecu sedmicu , javi mi da li si ti radio laserom suzbijanje crvenila



Da jesam imao par tretmana. Vec sam malo pisao o tome, ali evo ponovit cu opet. Radio sam 2 ipl tretmana + jedan tretman sa nekim nd yag laserom koji mi je odmogao, a ne pomogao. Sa ipl je bilo ok ali nisam vidio neka znacajna poboljsanja, a ni pogorsanja. Mozda je ljekar bio niskusan sa ovim tipom koznih problema, pa cu vjerovatno uskoro pokusati kod drugog. A da li si ti imala difuzno stalno prisutno crvenilo, ili je to bilo u naletima kad je vruce ili hladno? Ja ovako blago crvenilo kao na slici imam stalno, ali se pogorsa jos vise kad je toplo ili hladno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
kad sam tek dobila crvenilo imala sam stalno, mislim da sam u maju prvi put uradila laserom, i dr. mi je rekao da moram najmanje 5-6 puta i onda jednom godisnje ako je potrebno, imala sam tako kao i ti , ali kad mi se upali lice onda je kao i nateklo malo , samo da ti kazem radi sve na vrijeme da se ne bi vremneom zapustio i da ne bi dobio ono najgore i ja sam se tog najvise bojala kad sam vidjela slike kako izgleda ta napast rosacea jer nikad prije za nju nisam ni cula, zaboravila sam ti reci da trenutno koristim suhe smokve u maslinovu ulju, one ubijaju bakteriju u zelucu - helikobakta - ja mislim da sam crvenilo dobila od te bakterije, da li si u mogucnosti naruciti medik8 serum, ja cu i to da probam i nadam se da cu se rijesiti tog crvenila kako kaze - novipazar - njemu je dobro pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
Rigoleto te smokve u maslinovom ulju je neki bakin recept il si to negde kupila.Koja kolicina je
dovoljna???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 12:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
kad sam tek dobila crvenilo imala sam stalno, mislim da sam u maju prvi put uradila laserom, i dr. mi je rekao da moram najmanje 5-6 puta i onda jednom godisnje ako je potrebno, imala sam tako kao i ti , ali kad mi se upali lice onda je kao i nateklo malo , samo da ti kazem radi sve na vrijeme da se ne bi vremneom zapustio i da ne bi dobio ono najgore i ja sam se tog najvise bojala kad sam vidjela slike kako izgleda ta napast rosacea jer nikad prije za nju nisam ni cula, zaboravila sam ti reci da trenutno koristim suhe smokve u maslinovu ulju, one ubijaju bakteriju u zelucu - helikobakta - ja mislim da sam crvenilo dobila od te bakterije, da li si u mogucnosti naruciti medik8 serum, ja cu i to da probam i nadam se da cu se rijesiti tog crvenila kako kaze - novipazar - njemu je dobro pomoglo



Vrlo je moguce da je ta bakterija problem, jer ja zaista i imam slab zeludac. Mozes li malo opisati to sa smokvama i maslinovim uljem, kako se pripravlja i koristi? Sto se tice Medik8 seruma, planirao sam ga uzeti iduci mjesec, a tebe molim kada ga dobijes da izvjestavas da li ti je pomogao. I ja mislim da je problem negdje unutra, nesto se poremetilo. Da li je uzrok hrana, neka alergija ko ce mu ga znati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 8:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...fole13.... obavezno napravi ovo sa smokvama.... 40 suhi smokava i litar maslinovog ulja pokiseliti u staklenu teglu i dobro zatvoriti, ne mora tu biti litar ulja toliko da pokrije smokve , drzati 40 dana u tamnom prostoru, nakon cetrdeset dana uzimati svako jutro na taste jednu smokvu i kasiku maslinovog ulja u kojem su bile smokve, i tako 40 dana. ja to koristim vec sedam dana , lakse mi je i na zeludac vjeruj mi, pila sam 3x trojnu terapiju za helikobakta i nista iako sam cula da se ona ne moze izlijeciti bez antibiotika, a ovo je provjeren recept za taj lijek i za cir na zelucu i inace za sve je dobro, ..... sto se tice medik8 serum, javicu svakako , volila bi kad bi nam ...noviparaz... napisao jos o tom serumu da nema kakvih nus pojava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:52 am
Postovi: 15
Ljudi ne bacajte pare na neke tretmane ili ne znam ti sta....probajte medik 8 serum red alert kad je meni pomogao pomoci ce i vama....sve sto pokusate ostalo lose vam je ovo je najnoviji proizvod za crvenilo.....ja sam u Turskoj isao kod doktora i to kod privatnih oni ne preporucuju da se rade tretmani uopste...jer to ubija kozu,rekli su mi samo da se cisti organizam i da se koriste serumi....a laser nikako...medik 8 nema nus pojava.Cisti kozu licu u potpunosti...ne sme da se koristi u velikim kolicinama samo jedna kap,mozete zamisliti koliko je jak..Sto prestanem da koristim ovaj serum crvenilo se pojavi.A inace kad ga koristim nema uopste crvenila ni kad je hladno ni toplo.Takodje sam doktore pitao da li ova bolest moze da se otkloni zauvek Rekli su mi da je moguce samo ako se izvrsi plasticna operacija lica,koja kosta negde oko 5000 eura...cak su mi pokazivali i slike pre i posle operacije...i kako se operacija izvodi.....ne mozete da poznate sami sebe....savovi od operacije su vam iza uva i ne vide se oni u kozi ubacuju nesto ni sam ne znam kako se zove tako da imate fenomenalnu kozu.....sto se tice lekara u srbiju sve sam probao ali samo gledaju da vam uzmu pare...Ja licno nemam te pare pa koristim ovaj serum ali sam vec poceo da skupljam.....eto tako ako imate jos nesto da pitate izvolite..... :wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
.... novipazar..... mene samo zanima to kad ne koristis serum opet se pojavi crvenilo jel tako ......... mislil sam da ga bas unisti... d ali moras svaki dan da ga koristis ujutru i navece samo na mjestima gdje je crvenilo, a organizam treba ocistiti iznutra to je normalno i jasno svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:52 am
Postovi: 15
serum koristim na celom licu........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
... novipazar.... jos jedno pitanje nije mi jasno kad se prestane koristiti taj serum znaci opet se dobije crvenilo jek tako, da li znas kakavje sastav tog seruma sta je unutra pa tako otkloni crvenilo , mislim da ga samo pod kozu otkloni ako se odma pojavi opet kad se prestane koristiti, ja sam mislila da je to nesto pravo lijek za to da unisti skroz crvenilo, da li ti imas po cijelom licu crvenilo pa mazes citavo lice, izvini ja te opitam zato sto ti to vec koristis j ase bojim kad prestanem koristiti da ne bi dobila jos gore crvenilo nego sto imama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 9:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
Znaci ovaj Medik 8 serum djeluje na dnevnoj bazi, i cim se prestane koristiti crvenilo se vraca. Pa da nije ovaj serum kortikosteroid ?? Jer kao sto je poznato kortikosteroidi djeluju dok se koriste, a cim se prestanu koristit koza burno odreaguje i stanje bude jos gore.

@novipazar da li imas neke nuspojave kada pretanes serum koristiti, i sta b se desilo ako serum prestanes koristiti tri do pet dana? Da li se crvenilo ponovo vraca kao sto je bilo prije koristenja??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
...fole13.... obavezno napravi ovo sa smokvama.... 40 suhi smokava i litar maslinovog ulja pokiseliti u staklenu teglu i dobro zatvoriti, ne mora tu biti litar ulja toliko da pokrije smokve , drzati 40 dana u tamnom prostoru, nakon cetrdeset dana uzimati svako jutro na taste jednu smokvu i kasiku maslinovog ulja u kojem su bile smokve, i tako 40 dana. ja to koristim vec sedam dana , lakse mi je i na zeludac vjeruj mi, pila sam 3x trojnu terapiju za helikobakta i nista iako sam cula da se ona ne moze izlijeciti bez antibiotika, a ovo je provjeren recept za taj lijek i za cir na zelucu i inace za sve je dobro, ..... sto se tice medik8 serum, javicu svakako , volila bi kad bi nam ...noviparaz... napisao jos o tom serumu da nema kakvih nus pojava



Hvala, pokusat cu i ja sa ovim pa cemo vidjeti rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...... fole13 i mene zanima da li ovaj serum ima kortikosteroid, da li kad se prestane koristiti par dana lice postane opet kakvo je bilo ili i gore , joj ja narucila dva sta cu s anjih ako je to tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Feb 28, 2012 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:52 am
Postovi: 15
Meni se desi da ga ponekad ne koristim i po mesec dana....jer dok ga porucim i dok mi stigne prodje vreme....Do sad nema nikakve negativne pojave....kad ga ne koristim koza se vrati kao i sto je bila.....Jedino pocrvenim mnogo kad sam sa devojkom :) a sto se tice sastava pojma nemam od cega je napravljen....a iskreno me ne zanima....bitno da pomaze....vama zenama je lakse vi crvenilo prekrivate puderom ili vec sa cim....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 183 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: