Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: rosacea i zastitni faktor
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
Tek sam vas veceras pronasla i jako mi se doapda ovaj forum. pohvale za vas.
ovako, ustanovljena mi je rosacea pre god dana, inace sam pre toga jos jednu god provela po bg i po lekarima trazeci pravog, i lekara i lecenje. Inace imam 29 god. Prosle godine sam pronasla jednu ordinaciju u bg gde sam imala 5 tretmana (ni malo jeftinih) i cini mi se da su mi donekle ublazili kapilare na licu. inace su me pre toga neki i folirali pa sam bila tretitana i soft laserom koji nije dao nikakvih rezultata. Ovi laseri kojima sam bila tretitana zadnji put su navodno namenjeni za rosaceu specijalno. Preporucili su mi danstavim tkz odrzavanje, takod a nameravam cim malo stane ovaj sneg da opet odem za bg i da''odrzavam'' to. Sta vi mislite o tome? I dokle ce to da se odrzava? meni lice ujutro i bude relativno bledo, ima kapilara, ali sto promenim temperaturu ja buknem. Mail mi je prilicno obiman i izvinjavam se zbog toga ali moram vas zamoliti za komentar. Svaki euro koji zaradim ja skuplam za te tretmane laserom ali me zanima hoce li to imati trajnijeg efekta il je to samo trenutno. Poslednji tretman sam imala u novembru 2004 mada su mi jos neki kapialri od tada popucali. I jso jedano pitanje:ostala sam bez zastite za sunce pa vas molim da mi preporucite neki brand sa pretpostavljam visokim faktorom. koristila sam do pre neki dan FADE OUT 60 ali sam saznala da su ga povukli iz prodaje. inace stavljam redovno faktro i puder obicno u kamenu max factor ili tecni lancome. molim vas da mi preprorucite odgovarajucu kremu sa faktrom i da mid ate neki savet. starh me je da se ova rosace ne siri i padne mi na pamet da cu , s obzirom da imam 29 god za koju god biti uzasna od orosacee.
hval;a unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 8:19 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Veoma je vazno da naucite masazu po pravcima limfne drenaze koju cete sami primenjivati bar 2 puta dnevno. Sto se tice antisolarne zastite Sebamedovo mleko sa spf 20 ili cak 16 je dovoljna zastita , a nije masno, komedogeno i moze da bude podloga za sminku. Ja licno volim i fondations brenda RVB jer ih imaju za razne tipove koze, vlaze, stite od sunca i kamufliraju. IPL laseri ili tkzv. laseri su dobra opcija za pocetnu rozaceu, a ako su kapilari izrazeniji treba probati sa ND Yag-om. Postoje i preparati za kucnu negu kao sto su Roseliane brend Uriage i Vanish brend Coverderm-Farmeco

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea i zastita od sunca
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 8:50 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Uriage ima dobre preparate za zastitu od sunca.
Vichy, uskoro dobija paletu preparata za suncanje i odlicni su.
Nadjite jedan text od ranije vezano za faktor zastite od sunca. Sustina je i novina, od skoro, da ne treba upotrebljavati veci faktor zastite od 30, jer svi ostali, veci, stite kozu samo 5% jace od ovih do 30. Brend Murad ima odlican antisolarni krem sa SPF 15 i ekstraktom nara, koji je bogat vitaminom C, sto Vama izmedju ostalog i treba za kapilare. Konsultujte dr Goranu da li je taj faktor zastite dovoljan za Vasu kozu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
zaboravila sam vas pitati da li je lancome tecni puder sa faktrom 12 i max factro u kamenu sa faktorom 15 ok za kozu od rosacee.? i kako da se ponasam kad naidju visoke temperature? Uksoro cu da zivim u pg a tamo akos to znate je celo leto jako visoka temp. da li uospte smem da se pojavljujem na sunce bez sesira? I koliko je IPL tretmana dovo;ljno godisnje? DA li ej ur edu da imam 1 tretman u 3-4 meseca?

ria iz cg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nega koze sa rosaceom
PostPoslato: Uto Mar 08, 2005 11:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
I Lancom i Max faktor su dobri brendovi, i ako Vam nesto od tih preparata prija, a Vi to osetite na i po koži, nastavite i dalje da ih koristite.
Leti obavezno stitite kožu, i preparatima i šeširom i klonite se sunca, koliko je to moguće. Sa dr Goranom se konsultujte oko terapije laserom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
--


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 2:23 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 11:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Metronidazol je odlican za papuloznu rozaceu, ako ima bubuljica papula na ljubicasto crvenoj kozi lica.
Grimase su takodje korisne ali je limfna drenaza najvaznuija i naravno zastita od sunca

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 12:34 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Vrlo je vazno kod rosacee koristiti kvalitetan krem sa UV faktorom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: limfna drenaza
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
Da li bi dr Gorana pokusla da mi objasni sta je limfna drenaza? i da li bih trebala da koristim tu Rozex kremu koaj sadrzi metronidazol ? Kakva je to supstanca? Ja nemam bubuljice po obrazima.Imam prosirene kapialre koji su se malo ublazili cini mi se psole IPL tretmana ali naarvno reagujem an proemnu temperature i onda pocrvenim i kapilari se ukazu jos vise. Ali stalno imam neke pufice na celu pa i na bradi nesto malo koje nikako da prodju. Jel zbog toga pozeljno da koristim tu kremu Rozex i gde da je nadjem? I da li bsite mi rekli koje to apoteke u bg imaju te proizvode sa boljim kremama pa da narucim ili kupim kad odem tamo?
NAmeravam da uskoro opet idem u bg na IPL tretmane ali su prilicno skupi pa me zanima koliko ej sada njih dovojlno i ukojem intervalu s obzirom da sad idem na tkz odrzavanje ? Sta msilite o NIVEI 35 za decu i da li ste upoznati sa kozemtikom AVON ? sta msilite o njoj? I utesite me molim vas jel ikakko moguce da se rosacea znatno ublazi ili ej sa godinama samo gore?

zabrinuta sam i jako opterecena
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: laseri rosacea
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
Dr Gorana da li msilite da treba da probam sa ND yag laserima ili da nstavim ipl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kreme
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
mogu li vam psolati sastav kreme AVON koju koristim da mi akzete vase msiljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 8:46 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ako imate papule- cvorice pozeljna je krema sa metronidazolom jer ona deluje protivzapaljenjski a ne ostecuje kapilare za razliku od kortizonskih masti. Limfnom drenazom lica istiskujemo vensku zaostalu krv i limfu i ponovo uspostavljamo razliku u pritiscima na arterijskom i venskom polu kapilara. Ako postoji razlika krv se krece , donosi hranljive materije i kiseonik a odnosi stetne materije i ugljen dioksid. Kod rozacee venski kapilari su se rasirili, napravilo se vensko jezero pritisci su se izjednacili i nema priticanja sveze krvi. Zato sta god da mazete nece delovati bez masaze kojom certe ponovo uspostaviti razliku u pritiscima. Nivea i Avon mogu biti O.K. za zdravu kozu ali nisu dobar izbor za bolesnu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 8:50 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Nd Yag je dobar ako su jako vidljivi kapilari, IPL je za blaze crvrnilo i nezne kapilare

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rosacea
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 10:06 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Pravilnom terapijom i negom, rosacea moze sasvim dobro da se stavi pod kontrolu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovarajuce kreme
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:49 am
Postovi: 22
Dr Gorana , danas sam dosla do informacije da se u Podgorici sto mi i odgovara moze kupiti URIAGE emulzija za suncanje, antikomedogena i faktor je 90? Da li je ok da koristim ovu kremu kao zastitu od sunca? I posto avonovu kremu koristim vec god dana sad vec vise ne znam sta cu. Mozete li mi preporuciti kremu za negu koju bih mogla koristiti? Procitaal sam u nekim vasim prethodnim mailovima sa drugima koji imaju isti problem da preporucujete Roseliana kremu i mleko? Jel mogu i ja to da koristim i je li to iskljucivo za kozu sa rosaceoom? Da li bih u tom slucaju to koristila za obraze a tu kremu sa metronidazolom za celo ? Sad sam malo zbunjena jer ocigledno koristim pogresne kreme.
Molim vas da mi preporucite odgovarajuce kreme i da li imate informaciju mogu li se one naci po Crnoj Gori? Ako ne onda u bg? I sta se stavlja prvo, spf krema pa onda krema za negu ili obrnuto?

hvala veliko


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: