Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Okt 17, 2012 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Dulee je napisao:
.

Zanima me gde i kako kupujete Roakutan, koliko plaćate? Bio sam do Poliklinike danas sa namerom da mi izabrani lekar napiše recept i da tako kupim lek međutim na šalteru mi rekoše da je taj lek skinut sa liste i da ga oni ne daju na recept. Posle sam se raspitao u državnoj apoteci oko prodaje tog leka na recept i rekoše mi da ga ja moguće tako uzeti uz učešće (200 din) ali samo za decu do 19 godina. Ja imam 2 godine više pa sad ne znam da li da pokušam na nekom drugom mestu da mi lekar napiše taj recept. Roakutan sam platio 1165 dinara ali to će mi biti dovoljno samo za 10 dana.


Lek kupujem u apoteci, imam istu dozu kao ti. Znaci jedna kutija ce ti biti dovoljna za 10 dana. Lek se ne izdaje vise na recept, pre je za starije od 19 godina bilo neko ucesce, odnosno nije se placala puna cena... sada su cak i to ukinuli..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 18, 2012 2:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
dana85 je napisao:
bassivity91 je napisao:
Izasle su mi dve cudne bubuljice na bradi...i njih izlazi kao neki gnoj, neka providna tecnost, deluje mi bas masno, ne secam se da mi je nekad ovakva izasla, cak mi kazu da mozda i nije bubuljica, bas bzvz ...se desavalo nekome? Majku mu, kao da su me izmalerisali svi redom sa hvaljenjem lica :) Pocecu da nosim crveni koncic oko ruke hahah :)


Meni se upravo to desilo, zestoko pogorsanje na bradi i oko usta.. znaci ogromne bubuljice a iz njih kao neka voda da izlazi.. verovatno je deo terapije..

p.s. ja bi najpre nosila koncic oko glave, ipak je blize licu, ha ha

Dano koji je tebi mesec bese? Covece ja polako guram peti, jos 2 meseca otprilike imam da pijem, umesto da se sredjuje, meni sada ovo, bas se iznervirah :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 18, 2012 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Meni je skoro bio drugi mesec tek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Okt 20, 2012 9:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
gde ste ljudi desava li se sta novo?ja evo zavrsila 2.mesec danas.od nuspojava imam samo herpes na usnama i pucanje usana,peckanje ociju i mozda najveci problem je ekcem.trenutno mi je cela leva ruka od prstiju preko saka do lakta u ekcemu.u svakom slucaju ne brine me nista,navikla sam se na lek pa i ne razmisljam o njemu uopste.nuspojave koje sam navela ce proci,to su sasvim normalne,eventualno ovakav ekcem i nije bas,ali ja se sa ekcemom mucim vec 15 godina,i imam jako osetljivu kozu tako da neka to ne brine one koji pocinju s lekom.sve u svemu ja sam zadovoljna. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2012 8:53 pm
Postovi: 7
E ljudi zavrsio sam terapiju prije mesec dana i dalje sam cist. Samo me zanima u slucaju da trebaju da se vrate bubuljice kad bi se to trebalo desiti, da li se to uopste moze znati ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Nikolica86 je napisao:
E ljudi zavrsio sam terapiju prije mesec dana i dalje sam cist. Samo me zanima u slucaju da trebaju da se vrate bubuljice kad bi se to trebalo desiti, da li se to uopste moze znati ?


To se ne moze znati,mogu da se vrate kad bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Meni izlaze stalno nove bubuljice a koliko vidim i bas tesko prolaze... od nuspojava moram da kazem da ne osecam nista, ha ha... idem u teretanu redovno, malo su mi suva usta ali ne preterano.. kako je kod vas stanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
dana85 je napisao:
Meni izlaze stalno nove bubuljice a koliko vidim i bas tesko prolaze... od nuspojava moram da kazem da ne osecam nista, ha ha... idem u teretanu redovno, malo su mi suva usta ali ne preterano.. kako je kod vas stanje?


Koliko vec pijes i na kojoj si dozi?

P.S Danas je tacno 5 mjesci od kraja moje terapije,bilo je to davnog 23 Maja iako imam 16 god. bubuljica nema sto je za mene izgledalo nemoguce ali eto,samo da ovako nastavii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
pijem vec 2 ipo meseca, 30mg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
dana85 je napisao:
pijem vec 2 ipo meseca, 30mg



To je nista,na maloj si dozi,bice bolje,ja sam pio 60 mg i tek posle 2 ipo mjeseca se vidio napredak...koliko imas kg? :) ...moja drugarica koja je pocela prije mjesec dana sa Roakutanom (isto ima 16 god.) pije 60 mg,a ima oko 60 kg...ne znam zasto neko daje tako male doze (mislim na to 20,30 mg) ,mislim isti ce biti efekat samo sto ce terapija trajati bespotrebno duze,ovako se mnogo prije to sredi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 7:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
imam 60kg... doktorka nije htela previse da reskira pa mi je dala tu pocetnu dozu po jednom kg.. zato verovatno ide sve sporije..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 8:00 pm
Postovi: 15
Meni je danas sedmi dan. Posle 3 dana počela su usta da mi se malo suše i bila mi je koža dosta masnija nego inače. Sada su mi usta vrlo malo suva, skoro i da ne moram da stavljam labelo. Koža je suvlja nego inače i akne sa površine su počele da spadaju.

p.s Bolje je ako se krene sa manjom dozom da se bi se organizam postepeno privikavao na lek. I ja sam počeo sa 30mg.

p.s 2 Nakon završetka terapije Roakutanom akne ne bi smele da se vrate nikada. Tako su mi rekle obe doktorke kod koje sam bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 8:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Dulee je napisao:
Meni je danas sedmi dan. Posle 3 dana počela su usta da mi se malo suše i bila mi je koža dosta masnija nego inače. Sada su mi usta vrlo malo suva, skoro i da ne moram da stavljam labelo. Koža je suvlja nego inače i akne sa površine su počele da spadaju.

p.s Bolje je ako se krene sa manjom dozom da se bi se organizam postepeno privikavao na lek. I ja sam počeo sa 30mg.

p.s 2 Nakon završetka terapije Roakutanom akne ne bi smele da se vrate nikada. Tako su mi rekle obe doktorke kod koje sam bio.


Pa dobro,mozda je sigurnije poceti sa manjom dozom,ali to opet zavisi od doktora,neke doktore nije da kazem strah da pocnu sa velikim dozama,neki pocinju sa manjim itd.Ja sam uglavnom poceo sa 60 mg i zavrsio sa 20 mg (6 mjeseci sam pio,60,40,20 mg po 2 mjeseca)

Naravno da ne bi smjele da se vrate i ne vracu se u preko 90% slucajeva ali kazem da niko ne moze da garantuje 100% da se nece vratiti jer to niko ne zna ali eto u 9 od 10 slucajeva se ne vracaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
otprilike koliko mg po kg treba popiti da bi krenulo na bolje i to znatno poboljsanje da bude?posto vidim da vecina pije razlicite doze i imamo razlicite kilograme ali pretpostavljam da otprilike vecini se poboljsanje desi kad se ispije neka odredjena doza po kg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 8:00 pm
Postovi: 15
kuki :) je napisao:
otprilike koliko mg po kg treba popiti da bi krenulo na bolje i to znatno poboljsanje da bude?posto vidim da vecina pije razlicite doze i imamo razlicite kilograme ali pretpostavljam da otprilike vecini se poboljsanje desi kad se ispije neka odredjena doza po kg?



Mesec dana sa full dozom (1mg/kg), do dva meseca sa manjom. Posle tog vremena bi trebalo da spadne većina akni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 138 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: