Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 3:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Hvala na odgovoru, ali nije mi bas sve najjasnije - nisam siguran sta je od ovih preparata za kosmati deo glave, a sta za lice, posto mi je i celo uzasno masno i puno bubuljica. Takodje me zanima i gde mogu nabaviti sve te preparate ( iz Subotice sam).
Dosta sam vremena proveo na netu tragajuci za necim sto ce zaustaviti dalje opadanje kose i podstaci novi rast i pored minoksidila (lokalno) koji je opste prihvacen, od medikamenata koji se oralno uzimaju najveci utisak na menee su ostavili advecia (180 dana garancije) i procerin (90 dana garancije).
Interesuje me vase strucno misljenje o njima, kao i da li neko ima iskustva sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 7:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Za Buki- ako imate bubuljice po glavi to bi mogao da bude Cincila folikulitis bilo bi lepo da se fotografisete. za cincila foliculitis ipak je najbolji lek Roaccutan

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Ja imam jos par pitanja za dr Goranu ili mr Silvia:
- negde na netu sam pronasao podatak da minoksidil deluje samo na deo kose oko temena, a ne i na onu napred interesuje me koliko je to tacno
- da li ste culi nesto za one super hair sumece tablete koje prodaje bioklinika
- posto nemam perut, znaci sampon mi je potreban samo za SD sta je bolje da uzmem: Squaphane S ili Sebophane?
Unapred sam vam zahvalan
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 11:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Minoxidil deluje tako da stimulise mitozu u celijama matriksa dlake a vezuje se za druge receptore a ne one za koje se vezuju androgeni hormoni koji usporavaju deobu matriksnih celija dlake.
Za SD najbolje uzeti Mykogel ili D-S krem

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SD, perut
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 9:08 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
1) Ja ne bih bacao novac za Bioclinikine tablete
2) Minoxydil ce delovati na citavoj poglavini, ali treba vremena
3) Za seboroicni dermatitis, ako nema peruti, najbolji je Mycogel kojim se umiva lice
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:02 pm
Postovi: 36
Ja imam povremeno perut, a i SD, nekad dosta, nekad skoro uopste ne (mislim na perut), pa me zanima da li se moze kombinovati mycoseb ili mycogel ili sta Vi vec savetujete sa minox-om?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opadanje kose i perut
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 1:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mycoseb ne deluje na sve sojeve gljivice koja izaziva perut. Bolje Vam je da uzmete Sqaphan sampon ili Vichy sa selen sulfidom. Za lice, Mycogel za umivanje, protiv SD. Minox, ako imate problem sa opadanjem kose.
Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Hvala na odgovorima, interesuje me jos ako hocu da napravim krvnu sliku, sta treba da trazim da mi analiziraju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kutolozi ??
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2005 2:24 pm
Postovi: 11
u poslednje vreme se srecem sa terminom kutolozi - po gradu se radi neka promocija preparata protiv opadanja kose koja su totalno nova, pa me interesuje koliko mogu da verujem nekome ko je KUTOLOG -specijalista za kosu, opadanje kose i sve sto je vezano za to. Njima nije potrebno da zavrse medicinu, vec neke kurseve itd...

Da li je neko cuo za te proizvode, KUTH ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 6:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
ja sam cuo, te preparate promovisu tako sto naprave saradnju sa nekim friz. salonom i tamo besplatno vrse pregled glave mikrokamerom, iscupaju ti par dlaka ( pre toga ne smes prati kosu min 2 dana) i onda ti kazu da li postoje sanse...pa ako postoje ponude ti te svoje preparate, znaci to nije jedan preparat nego citava kolekcija i moras se redovno pridrzavati uputstva da bi imao uspeha.....ji uzasno su skupi, cini mi se da ta kolekcija nije ispod 5-6000 din


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bane 24
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 7:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Zdravo Bane,
krvna slika je jedno, biohemija krvi drugo. Sta Vi hocete da ispitate?
Ako ste i dalje u nedoumici, javite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2005 12:48 am
Postovi: 69
Pozdrav....pa hteo bih da vidim da li uzrok opadanja kose ( a i SD) lezi u neadekvatnoj ishrani i nedovoljnoj kolicini nekih vitamina i minerala u organizmu...a sta mu to dodje biohemija?
I ako mozete da mi kazete jos nesto vise o ovim testovima sto vi radite ( pull test i trihogram)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Biohemija krvi ukljucuje mnogo parametara koji nam govore o stanju organa i organizma, npr. ureja i kreatinin (stanje bubrega), jetrine probe za jetru, hormoni i mnogo drugih.
To sto Vi trazite da bi nasli uzrok SD ili opadanju kose, tesko cete naci i otkriti analizom krvi.
Za pull test i trihogram, pitajte dr Goranu, ona je ekspert za to.
Za kutologe ja nisam čuo, tako da ne znam sta rade i sta preporucuju. Svakako ako se odlucite da odete njima u ruke, razmislite. :o
Nadam se da ste dobili odgovor na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 1:17 pm
Postovi: 43
goranai je napisao:
Za Buki- ako imate bubuljice po glavi to bi mogao da bude Cincila folikulitis bilo bi lepo da se fotografisete. za cincila foliculitis ipak je najbolji lek Roaccutan


ma bubuljica ko bubuljica, kao sto izxlaze po licu takve iste su i na glavi, samo sto su vece i duze stoje, inace sam radio snimak mikrokamerom i ti likovi su mi utrpale par proizvoda, koji nisu u palili inace su mi rekli da mi je teme glave zamasceno i da mi je celavost nasledna sa oceve strane.

Trebam da idem na kozno da vidim da li nesto da koristim !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opadanje kose
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 8:16 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Zakazite besplatan pregled u apoteci "SB Trade" tel. 557-553. Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 200 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 116 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: