Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 24, 2007 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 7:30 pm
Postovi: 6
Ljubitelj Tolkina je napisao:
Moje dete ima sedam godina i vec cetiri meseca muku mucimo sa opadanjem kose. Dijagnoza je alopecia areata. Mazemo neki nemacki lek po preporuci doktora, ali nikakvih rezultata nema. Naprotiv, kosa i dalje opada, cak se i obrvica proredjuje.
Volela bih da mogu nekako da joj pomognem, ali doktor je decidno rekao da nista, ni laserska stimulacija, ni razni samponi, ni narodni lekovi tipa beli luk, komova rakija, kopriva...NE POMAZU.
Ima li neko iskustva sa ovom bolescu i da je uspeo da je izleci?
Zahvaljujem se na svakom komentaru.

ej tolkinova sta se desava sa tvojom devojcicom? jeste li nasli neko resenje? bas me je potresao ovaj tvoj post. to je ipak dete koje ocekuje borba, i to tako rano. javi kako je. molicu se za njeno zdravlje i njenu kosicu da joj se vrati. pozdrav. gabriella.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 1:56 am
Postovi: 7
gabriella je napisao:
Ljubitelj Tolkina je napisao:
Moje dete ima sedam godina i vec cetiri meseca muku mucimo sa opadanjem kose. Dijagnoza je alopecia areata. Mazemo neki nemacki lek po preporuci doktora, ali nikakvih rezultata nema. Naprotiv, kosa i dalje opada, cak se i obrvica proredjuje.
Volela bih da mogu nekako da joj pomognem, ali doktor je decidno rekao da nista, ni laserska stimulacija, ni razni samponi, ni narodni lekovi tipa beli luk, komova rakija, kopriva...NE POMAZU.
Ima li neko iskustva sa ovom bolescu i da je uspeo da je izleci?
Zahvaljujem se na svakom komentaru.

ej tolkinova sta se desava sa tvojom devojcicom? jeste li nasli neko resenje? bas me je potresao ovaj tvoj post. to je ipak dete koje ocekuje borba, i to tako rano. javi kako je. molicu se za njeno zdravlje i njenu kosicu da joj se vrati. pozdrav. gabriella.


Moj mladji brat je isto kao dete tamo oko 8/9 godina imao problema sa opadanjem kose,isto mu nista pomagalo nije. nego jednostavno sto je stariji isao sve manje mu je kosa opadala,ali mu je pre par godina kosa definitivno prestala opadati,za sada nema nikakvih problema.inace sto se tvoje devojcice tice,nadam se da cete uspeti da joj zaustavite opadanje kose,drzim joj fige!

ps - meni se kosa bila proredila od raznih dijeta a najverovatnije najvise od gela,posle mi se progustila ali opet nije kao pre.sad se opet malo proredila da li je zbog stresa iliti od ovog depresivnog vremena,ne znam!
ja verujem da kosu mogu da povratim ako sam je proredio gelom i sl. niko mi u familiji celav nije,ni sa mamine ni sa tatine strane tako da nikakva naslednost u genima nije u pitanju.poceo sam da koristim fitoval sampon ali je jos rano pricati o nekim rezultatima.i pored svega toga mene kosa psihicki ubija,stalno pitam jesam li celav jel mi kosa retka i sl gluposti,prosto me hvata strah i ubija me psihicki to, ako pocnem stvarno da celavim i gubim kosu i ako dodje do toga da moram da se sisam na celavo (koje mi grozno stoji) crknucu od muke.premalo mi je godina ( 18 ) da bi se pomirio s tim!
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 6:29 pm
Postovi: 14
Vec dve godine mi opada kosa,i dosta se proredila,pogotovu u prednjem delu.
Probala sam sve preparate,kapsule,sampone,tablete,i nista mi nije pomoglo.
Uz to, boli me i koza glave,kao da me neko cupa,taj osecaj. I masti mi se kosa brzo. Lekari koje sam posecivala,na kraju mi,svi kazu jedno-stres!
I zaista se mnogo sekiram oko fakulteta,ali to ne mogu izbeci. Ali,da li mogu izbeci da postanem celava?! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
sloncici je napisao:
Vec dve godine mi opada kosa,i dosta se proredila,pogotovu u prednjem delu.
Probala sam sve preparate,kapsule,sampone,tablete,i nista mi nije pomoglo.
Uz to, boli me i koza glave,kao da me neko cupa,taj osecaj. I masti mi se kosa brzo. Lekari koje sam posecivala,na kraju mi,svi kazu jedno-stres!
I zaista se mnogo sekiram oko fakulteta,ali to ne mogu izbeci. Ali,da li mogu izbeci da postanem celava?! :(


Proveri hormone. Danas dosta zena ima probleme opadanja zbog povisenog testosterona ili osetljivosti folicula na DHT sto se zove AGA androgon alopecia. Tretman su obicno lekovi sto blokiraju DHT plus birth control pill.
AGA je cesto pracena i seborejom, koza glave boli, svrbi, ima peruti, masni se cesto, ponekad i ima odor.

Evo jedan clanak na eng kako tretiraju ovaj problem u USA.
What Causes Hair Loss in Women?

Common or "hereditary" baldness in women appears to be related to the same major factors that cause hair loss in men:

Genes
Hormones
Age

As is men, the genes that cause hair loss can be inherited from either your mother or father. The expression of these genes is dependent on hormones called androgens, so common hair loss in women is called "Androgenetic Alopecia" (the same term is used for common balding in men). There are a number of reasons to explain why hair loss in women presents differently than in men (although all of the factors are still not completely understood). Probably the most important reason is that men have a much higher level of the androgen testosterone. This is the hormone that is responsible for male sexual characteristics and, when the body converts it to DHT, it becomes the main culprit in causing baldness. Fortunately, the much lower levels of testosterone in women spare them from the extensive hair loss that is often seen in men.

Testosterone is converted to DHT by the enzyme 5-alpha reductase that is present in higher concentrations in the balding areas of the scalp. Women have only ½ the amount of this enzyme overall as men and have even less in the crown. In addition, women have higher levels of an enzyme called aromatase in all areas of the scalp that may block the formation of DHT. This enzyme is present in especially high concentration in the frontal hairline in women, possibly explaining why this area is fortunately resistant to balding in most females.

With age some normal degree of hair loss occurs in everyone so that total hair volume will decrease over time in both sexes. The hair loss associated with genetic balding is also dependent upon time to express itself. Hair loss tends to occur at different rates at different periods in one's life with increased loss often occurring during periods of hormonal change, such as pregnancy and menopause.

Other Causes of Diffuse Hair Loss in Women

A number of "non-androgenetic" factors may be responsible for hair loss in women. Women's hair seems to be particularly sensitive to underlying medical conditions. Since "systemic" problems often cause a diffuse type of hair loss pattern that can be confused with genetic balding, it is important that women with undiagnosed hair loss, especially of the diffuse or "un-patterned" type, be properly evaluated.

Among the many medical conditions that can cause hair loss, the most common ones are:

anemia
thyroid disease
other endocrine problems (especially those that produce excess androgens)
gynecological conditions
connective tissue disease (such as Lupus)
surgical procedures and general anesthesia
rapid weight loss or crash diets that are not nutritionally balanced
severe emotional stress

It is also important to review the use of medications that can cause hair loss. The more common ones are:

oral contraceptives
thyroid medication
blood pressure medication (such as beta-blockers or water pills)
"mood" medication such as lithium, Prozac, or tri-cyclic antidepressants
blood thinners such as heparin or coumadin
cholesterol lowering medication
medication for gout, such as Zyloprim
anti-inflammatory drugs such as cortisone
vitamin A or tryptophan in high doses
street drugs (such as cocaine)

Laboratory Evaluation in Women:

The decision of when to perform a laboratory evaluation in women experiencing hair loss must be made on an individual basis by your physician. In this section we briefly describe some of the situations where your doctor may order lab tests and what they might be. It is important to stress that this is just an overview for your general information. When a physician orders laboratory tests he/she bases it upon specific clinical information and this can only be determined by the doctor who evaluates you.

The following signs and symptoms suggest that specific blood tests might be appropriate to rule out underlying sources of excess androgen:

Irregular periods - for an extended period of time
Cystic acne - severe acne which usually leaves scars
Hirsuitism - increased body hair that doesn't normally run in your family
Virilization - appearance of secondary male sex characteristics such as a deepened voice
Infertility - inability to become pregnant
Galactorrahea - breast secretions when not pregnant (this is due to prolactin which is not actually an androgen)

Some of the tests that your doctor might order in these situations include the following:

Total and Free Testosterone - the hormone that is mainly responsible for male secondary sex characteristics
DHEA-Sulfate - a precursor to testosterone
Prolactin - the hormone that enables the breast to secrete milk

Other test that are commonly ordered for underlying medical conditions include:
CBC (complete blood count) - for Anemia
Serum iron (and TIBC) - for Anemia
T3, T4, TSH - for Thyroid disease
ANA - for Lupus
STS - for Syphilis
Skin and hair scrapings - for microscopy and culture looking for bacteria and fungi.
Skin biopsy - will help identify lupus erythematosus, psoriasis, alopecia areata.

To determine the cause of your hair loss, your health professional should ask you about:

Characteristics of your hair loss. Is your hair thinning, with your scalp becoming more visible, but your hair is not noticeably falling out? Or is your hair shedding, with lots of hair falling out?

How long your hair loss has been occurring. How long has it been since you had your normal amount of hair?

Your family history of hair loss. Does your mother or father, brother or sister, or any other relative have hair loss? If so, what caused their hair loss?

Your hairstyling habits. Has your hair become fragile from pulling it too tight or from other hairstyling habits? Have you had any chemical treatments to your hair, such as perms or bleaching? Do you use a blow-dryer that may be too hot? Is a curling iron damaging your hair?

Any recent illness. Have you had any skin rashes, such as ringworm, recently?

Medications you are taking. Are you taking blood thinners (anticoagulants) or medications for arthritis, depression, or heart problems? Have you had any cancer treatment?

Your diet. Are you getting enough protein and iron in your diet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 5
Ah, dosta ste toga rekli, ali izvinite što ću da iznesem svoj konkretan slučaj i u skladu sa tim "tražiti" po neki savet..

Imam 27 leta, i na temenu mi je kosa sve ređa i ređa, uz sve veće zaliske. Zalisci trenutno i nisu toliki problem, da nema ovog problema na temenu, ne bi mi smetalo toliko, i ne bi bilo tako strašno, ali de facto, kosa mi je sve ređa i ređa, pogotovu u tom predelu. Nešto ne volim da zagledam, ali mislim da je u pitanju slučaj "krugova", kada se šiti sve više i više..

Vidim da su potencijalni uzroci pre svih stres, slaba shrana, neko je spomenuo i probleme sa zubima.. Ja sam jako živčan, lako se iznerviram i impulsivan sam mnogo, i ništa ne ostavljam u sebi. Pored toga, nemam ali nikakvih većih problema u životu, tačnije, sve ide kako bi trebalo.. Sa zubima
sam svašta sebi dozvolio, ali već par meseci sređujem situaciju, 2 sam izvadio, ostalo je sve sređeno.. I ishrana mi nije jača strana (lele, ovo deluje mnogo ozbiljno, kada ovako pišem sve đuture :) ), majkina kuhinja mi je toliko monotona da sam skoro pa razvio animozitet prema toj hrani. I voće sve manje jedem, mada, svugde van kuće, apetit fje besprekorno..

Inače, ne pijem, ne pušim, ne duvam, što se tiče toga, organizam mi je jedan od čistijih u državi, ama ništa od toga, niti sam ikad konzumirao.

Navodim sve ovo da bi neko stekao što bolju sliku i eventualno mogao da mi da što konkretniji savet.. Koje korake da preduzmem kako bih se malo ozbiljnije pozabavio sa ovim, pa da spasim šta se spasti može? Da krenem od šampona nekih, ili da se obratim kompetentnim licima?

Hvala svima unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ako ti se kosa proredjuje postepeno onda nije stres. Stres moze biti uzrok opadanja, zove se TE (telogen efluvium) ali tada kosa opada u velikom intenzitetu i maltene sva opadne u kratkom periodu da bi se posle povratila. To je npr kad dozivis neki veliki shok, stres (smrt najblizih, tezu operaciju) ili moze biti indukovano lekovima (hemoterapija npr).
Sve ostalo nije stres nego najcesce hormoni sto je i u tvom slucaju.
Sto se ishrane tice ja jos nisam cula da je neko ishranom sprecio opadanje ukoliko nije anemija i nedostatak gvozdja.

Savetovala bi ti odlazak dermatologu da pregleda te pecate da nije alopecia areata ili gljivicna infekcija. Ako nije onda ce ti mozda pomoci Rogain.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 6:29 pm
Postovi: 14
Hvala!
Evo vec sutra idem da zakazem za to. Inace,vec sam proveravala hormone stitne zlezde,i oni su u redu,ali nisam polne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opadanje kose
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 4
cao ,vec mesecima posecujem dermatologe i koristim alpecin sampon c1 kao i alpecin after shampoo liquid.Koristio sam i pilfud losion ali opadanje kose proredjivanje kose je sve uocljivije!!!

HELPPP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Koliko dugo koristis alpecin proizvode?

Je si li probao minoxidil?
Postoje takodje oralni lekovi kojima blokiras DHT, npr Finasterid. Najbolje je koristiti kombinovanu terapiju, znaci lekove koji blokiraju DHT oralno plus one sa vanjsku upotrebu kao sto su samponi i losioni.



Evo jedna ohrabrujuca prica za alpecin

http://www.hairlosshelp.com/forums/mess ... adid=57914


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 4
Koristiosam alpecin sampon i alpecin losion oko 2 meseca,ali posle prvih rezultata dermatolog mi je prepisao pilfud losion i merz spezial tablete.
Sada je,posle par meseci pauze,sve jos gore.
Dermatolog mi je ponovo pre neki dan prepisao alpecin , ali ja vise nisam siguran u dejstvo tih preparata.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Da bi bilo koji preparat delovao na kosu treba najmanje cetiri meseca redovnog koriscenja a ponekad i do godine.

Znam da kod Rogaina posle nekoliko nedelja koristenja cesto dodje do pojacanog opadanja pa se ljudi cesto obeshrabre. Treba biti uporan i strpljiv i drzi se jednog tretmana duzi period.
2 meseca je nedovoljno da znas da li nesto deluje ili ne.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 4
O.K.
Videcemo za koji mesec.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
zdravo svima

imam 30 godina i kosa mi je uvek opadala ali se i regenerisala. medjutim poslednjih par godina opadanje je pojacano,a poslednjih 6 meseci i alrmantno. opada po ceo dan, a kada je operm dodje mi placem. kosa mi je duza pa to mogu da kamufliram, ali su mi zalisci prilicno veliki i napred mi je kosa dosta proredjena. koristila sam Pilovit, preparate RougjHair i nista. Sampon Sulfare mi dobro otklanja perut, medjutim presla sam na Nirel jer vidim da ga mnogi od vas hvale ali pocela glava da me svrbi po malo i da mi se pojavljuje perut. Pa me zanima da li je neko imao slicna iskustva i da li ce to vremenom proci ili da se vratim na Sulfare.
Vidim da mnogi od vas hvale i Vichy ampule pa sam razmisljala da i njih uzmem. Inace kosa mi izgleda savrseno zdravo. Niti je procvetala, niti se krza, ima super sjaj, ali opada puno.

Imali li neko neki savet.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao svima
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 9:04 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Cao

Imam isti problem jednom sam se pre 6 god ofarbala i od tada mi kosa opada,malo je zaustavim pa ponovo... Nema sta nisam probala,slazem se sa strucnjacima da svi mi imamo razlicite razloge zasto opada. Ja sam probala i pilovit i nirel i kapi od koprive,caj od koprive i taj recept sa kosilijem pantenolom ad kapima..Sve zivo. Isla sam kod dermatologa i zena mi je preporucila sampon Alpecin sa kofeinom,moze se naci u apotekama ali i u prodavnbicama Lili-je i Spilovit(sprej)
Koristila sam alpecin i spilovit i prestala da opada,sada sam opet pocela da koristim alpecin ali ne pomaze,verovatno zato sto se vec teme naviklo na njega. Sada cu krenuti da unosim gvodzdje u organizam i da pijem kapi od koprive. Pa cu se javiti ako bude rezultata.


ps.Cula sam da je dobro i orahovo ulje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 5
Pošto mi je frizerka rekla da je drugar od nekog njenog brata postigao sjajne rezultate sa regeneracijom kose sa fitoval šamponom + tablete, rekoh, da probam.

Pošto nisam znao da ima više varijanti, poslao sam mamu u apoteku po šampon i tablete, i ona je uzela, ali braon varijantu.

Posle kraće studije po netu, čini mi se da je "Žuta" varijanta kompetentnija za moj slučaj (opadanje na temenu, tj proređivanje + blagi ali konstantan rast zalizaka)

Kakva su vaša iskustva, neke preporuke, da pređem na žuti odmah, ili kad potrošim ove zalihe?

p.s. Ima par tema oko opadanja kose, bilo bi lepo da ih moderatori merguju tj spoje, ako je moguće.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 128 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: