Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ekcem kod bebe
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Kako da se spravim sa ekcemom kod 3-mesecne bebe? Mazem Mustelu-Stelatopia, kremu od nocurka i sve sto cujem da je nekome pomoglo ali dzabe, mnogo se cese cak i ne moze da spava pa se mucimo po celu noc i dan. Pedijatri ovde (Makedonija) ne preporucuju kortikosteroide samo u ekstremnim slucajevima(kad se stvori rana ili slicno)
Dali ima neko ko ima bebu sa ekcemom i dali je ona mogla da spava ili je mozda moja beba jos i nespavalica ?
Dali Mustela izaziva pecenje na ekcemu koji je iritiran zato sto se beba sva trese kad je namazem i dali mogu da mazem na tim delovima?
Molim vas ako ima neko sa slicnim problemima da pise


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Na čega je vaša beba alergična i kako izgleda ekcem i gde se nalazi po celom telu? Moja Adrijana je imala crvenilo na glavici gde joj je deo bio ćelav od ležanja. Lekar je dao Hidrokortizon mast za oči i prošlo je. Ima takođe jako veliko crvenilo kada je ujede komarac tu pomaže Jekoderm mast za crvenilo odmah se povuče za jednu noć, pomaže takođe na mestima gde joj je koža crvena od pelene. Možda da promenite kremu. Probajte sa Jekodermom. Meni je Hidrokortizon pomogao kod crvenila i teške alergije na licu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
http://www.ringeraja.rs/forum/Ekcemi_na ... 022/tm.htm

Pogledajte ovu internet stranicu ima dosta o ekcemu!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Ima ekcem po celom telu, nije samo na jedno mesto, a ne znam na sta je alergicna i koliko ja znam alergo testovi ne pokazuju na 3 mesecnu bebu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 8:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kad sam odgovarala tebi i taj isti dan se mom detetu pojavile crvene tačkice po celom telu. Dobili smo mast Afloderm, mada je ona starija od tvoje bebe, i u vodu u kojoj je kupam sipala sam čaj od kamilice jači skuvan. Od hrane nije rekao je lekar, prašak nismo menjali da li je možda više stavljen u pranje to ću obratiti pažnju. Od mazanja se povuklo za jedan dan kakvo je bilo i nadam se da će biti ok. Da li je kod tebe možda hrana u pitanju ili omekšivač za veš ako ga stavljaš mada ga ja od rođenja ne stavljam njoj u veš i od prvog dana ga perem posebno. Ko će više znati zagađenje verovatno :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Hvala puno, koristim i ja Afloderm ali samo kad se stanje pogorsa. Mala je beba i ne preporucuje se cesta upotreba. a bas me zanima koje su nus pojave???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam za crvenilo koristila kad je ujede komarac Jekoderm mast i povuklo se preko noći to mi je rekao kolega koji je to koristio za dete ( po preporuci lekara).
Mast Afloderm ne sme se upotrebljavati jako puno to je lekar naglasio. Ako hoćeš probaj na par mesta Jekoderm mast ili Jekovit dečiju pa vidi rezultate. Kad su je izujedali komarci bila je sva u ranama ja sam namazala i primetila toplotu na tim mestima kao da izvlači alergiju od ujeda napolje i sutradan se povuklo. Mast je za opekotine na bazi ribljeg ulja, jako je dobra ja sam imala jaku alergiju zbog stresa i pila sam AD perle isto na bazi ribljeg ulja i bilo je bolje tj izlečila sam ekcem na licu. Jekoderm ili dečiji Jekovit je dosta masan i hrani kožu i omekšava. Posavetuj se još sa nekim i probaj. Sretno i javi rezultate :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Hvala, pravim ja kombinaciju-miks od jekoderma, pavloviceve i ad uljane kapi pa mazem po celom telu. Nema neke spektakularne rezultate, samo da se hidrira koza.
Afloderm daje najvidljivije rezultate ali nakon prestanka upotrebe opet se vraca ekcem.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 9:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Da li si probala Sebamed kreme i kupke. Ja sam jako zadovoljna lice koje je jako suvo od jednog mazanja kreme je odlično, kupka je neutralna, još ću kupiti losion. Često kupanje izaziva ekcem, naročito u hladnim zimskim danima dovoljno je kupati svaki drugi dan, kod nas još zvanično nije usvojeno, ali u naprednijim zemljama jeste.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Pa nisam videla da ovde ima sebamed, treba da proverim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 10:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
ja sam zadovoljna pogledaj i probaj sigurno će biti dobro. Ima i krema koja kod nas košta oko 250 dinara ili + - nisam za cenu sigurna, za crvenilo i iritirana područja. Ja sam sinoć namazala lice i odma videla rezultate, hrapavost koliko je suva koža je odma bila nestala. Juče mi je prijateljica rekla da je dobro promeniti kupku kad dete ima ekcem. Uzeti uljanu ili medicinsku kao što sam ja uzela. Vidi se da je mnogo blaža od Nivea kupke.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
Ja vec koristim uljanu kupku, mozes i ti da probas Dr. Theiss kupka, balsam i intensiv balsam od nocurka, mislim da od svega sto sam probala najvise smiruje do sad. Ali sta da se radi kad se upali koza, postane jako crvena,mokra...
Jooojjjj, cak i posle AFLODERMA desio se haos. Samo sto je prosao jedan dan bez Afloderma, opet kao da nikad nije ni proslo, mislim da je cak i intenzivnija upala. Ne znam sta da radim, a strah me i da mazem opet kortiko kad se stanje pogorsava posle upotrebe a i kad citam kakve kontraindikacije postoje. :roll: Bojim se mnogo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 8:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam jako zadovoljna sa Sebamed kupkom imam utisak da joj je koža mnogo mekša posle kupanja. Ne mažem više afloderm nego sebamed kremu za lice i ima još malo ekcema. A pošto je takva situacija kod tebe možda da probaš HIDROKORTIZON 2,5 % MAST ZA OČI. Ja sam to dobila za moju malenu kad je bila mlađa imala je crvenilo u predelu gde je bila ćelava na potiljku od ležanja. Odma je prošlo rekao je lekar 10 dana najviše mi smo mazali 6 dana i više se nije javljalo. Što se tiče Afloderma neću više da mažem jer je jaka i na bazi kortikosteroida. Radije ću je odvesti dermatologu ako bude ponovo buknula. Probaj ovu mast mislim da će pomoći.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 7:44 pm
Postovi: 16
nisam sigurna da ovde ima sebamed, koja firma proizvodi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem kod bebe
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Uvoz iz Nemačke uvozi Jugofarmacija mislim ima sigurno i kod vas. A Hidrokortizon jel ima kod vas?? Ako hoćeš da ti pošaljem?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: