Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Ja sam razmisljala o Proactiv-u ali malo sam pricala sa nekim korisnicima i nisu bas nesto posebno zadovoljni. Dok koristis i daje neke rezultate ali cim se prestane sve se vraca na staro sto ce reci daje trenutne rezultate ali ne leci.


Ja sam pre cetiri meseca odlucila da pocnem da pijem kontraceptivne pilule i svom ginekologu sam naglasila da bih kada vec pijem zelela da mi prepise neke koje imaju i tzv. kozmeticko dejstvo. Dala mi je Jeanine i mogu vam reci da sam zadovoljna. Lice mi je bolje, a imala sam( kako dobro zvuci kada posle velikog broja godinu mogu da upotrebim proslo vreme) problem i sa bubuljicama na ledjima i dekolteu i kao sto proslo vreme vec govori tamo ih vise nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
I ja sam cuo da Proactiv daje trenutne rezultate,ali........
E pa ti si zensko i mozes da pijes pilule za kontracepciju,a sta ja da radim??????????????????

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
Znam da si musko i da ti informacija vezana za pilulule nista ne znaci, ali... :D
Ako probas Proactiv ti nam javi rezultate.

A sta koristis za umivanje? Ja vec dugo koristim cleanser iz kolekcije M&M koji sadrzi 20% glikolne kiseline. Super je, uopste ne isusuje kozu niti izaziva perutanje. Malo je skuplji, oko 50 eura ali jedna bocica traje oko 7 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Da li Mycogel ima da se kupi u svim apotekama??????????????

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Narucio sam Proactiv,pa kako bude!Do danas sam koristio Sebamed,a od danas Eucerin sapun!!!Hvala ti puno,Viki,extra si :lol: A gde si kupila tu bocicu od 50E,da i nju kupum!!!Stvarno polako postajem umoran,ali ne smen da odustanem!!!Pozzz

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Pa nemoj bas sve sad da "trpas". :( Koristi proactiv,pa ces videti rezultate. Totalno ces sluditi kozu ako je tako izbombardujes sa svim preparatima odjednom. Koza ne voli stalno da se "glanca",time unistavas njenu prirodnu odbrambenu barijeru. Srecno sa proactiv-om! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Hvala i tebi Dannnina!Video sam i reklamu za dr.Milojevic akne preparat i to narucio po drugi put,i koristicu Proactiv,Eucerin!!!I ako mi sve ovo ne pomogne,onda stvarno za mene nema pomoci!!!Mada mislim da su ova tri zvucna imena dobitna kombinacija(tesim se :( )Javljam vam rezultate,ako ih uopste bude bilo,mislim na dobre rezultate!!!Mislim da ce me moj dermatolog ubiti,ali od nje nema pomoci,morao sam da uzmem stvar u svoje ruke!!!Toliko..............

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 12:18 am
Postovi: 38
I ja mislim da ne treba da preterujes. Ako si narucio proactiv drzi se samo njega, ne treba ti ni sapun jer u okviru paketa postoji nesto i za umivanje.Mislim da paket sadrzi 4 preparata. Obavezno javlja sta se desava.
Srecno i veliki pozdrav.
Cujemo se nadam se sa pozitivni vestima i osmehom na licu bez akni. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Viki ,nadam se da ce biti tako,mada.........Ali hvala ti,nadam se da cu imati razloga za smeh!!!!Samo da ovo prodje!Javljam sve,iz dana u dan!Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: POMOZITE MI
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Viki,molim te pomozi mi!!!Sve se iskomplikovalo:juce popodne na suncanju dobio sam upalu lica pa sam jutros(posle neprospavane noci)morao da idem kod dermatologa.Ona mi je dala:Airol,Eucerin sapun,Neki apotekarski losion,i u petak da pocnem sa elektroforezom!Medjutim meni je stigai i set dr.Milojevica!Pa sada ne znam sta da koristim!Nacuo sam da je dr.Milojevic jedan od nasih najboljih koznih lekara>U velikoj sam dilemi................... :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Pa koristi to shto si kupio sa Teleshopa, vidi jesu li preparati na bazi benzoil peroksida ili salicijum acida, lice kad peresh sapunom nemoj da struzesh kao ruke kad peresh, vec ruke nasapunjaj i samo prenesi sapunicu na celo lice, a onda isperi, budi jako nezan, lice ne brishi peshkirom, vec natapaj nezno, isto i peshkir treba da je mek, i da bude za lice poseban, bar 2x nedeljno menjaj peshkir za lice. Ja recimo lice ne perem rukama uopshte, vec jako blagim mlazom tusha, sa mlakom vodom. I opishi malo svoje bubuljice, jesu potkozne, krupne, sitne, sa zutom gnojnicom itd.

I znam da ti je teshko, ali se trudi da ne zapadash u ocaj, uvek na kraju imash Roakutan kao zadnju soluciju (procitaj topic o njemu na ovom forumu), koji mozesh od septembra poceti da koristish, ali prvo treba da isprobash sve, i prati sam situaciju i da li ti i shta pomaze, jer dermatolozi te vide na 2min. i prepishu ti od oka preparatae, pa shta ti bog da, ja od kad sam poceo sam da isprobavam preparate, sam doshao do reshenja (sapun+krema za lice). Ako ti sve to ne pomogne, poshto vidim da ce ti i Proactiv stici, mogu ti ja reci shta je meni pomoglo, ali prvo probaj ovo shto si debelo platio. I nece ti se problem reshiti preko noci, morash biti nazalost strpljiv i jako uporan, i dobro prati kako se odvija situacija, da li ti neshto pomaze ili ne, sam ceni i doci cesh do reshenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Joj hvala ti puno,bas si mi vratio volju za dalju borbu!!!Meni je trenutno najgore ova upala sto me je juce zakacila!!!Lice perem upravo tako,blago i nezno ga brishem,peshkir menjam svaki drugi dan!Imam gnojanice,bele,pa mi je zbog toga dala elektroforezu,ali ne znam zasto 4 nedelje,2x nedeljno???????Znam da nece proci preko noci!Ja u principu imam najvishe crvenila,pa jer znash koju kremu da koristim za to???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Pa crvenilo ti se javlja zbog bubuljica, i svih agresivnih preparata koje probash, probaj tu kremu shto si dobio u setu prof. Milojevica, isprobaj to shto si vec kupio, ja ne znam shta ima u tom pakovanju ali pretpostavljam da ima sapun i krema koja se nanosi na lice posle pranja sapunom?

Ja sam recimo proshlog leta koristio obloge od zalfije i to mi je preporodilo lice, shto se tice crvenila, opisivao sam na forumu ovde, koristi search, nacicesh topic. Zalfija ce ti pomoci u svakom slucaju, narocito sad leti, ohladi i smiri lice fenomenalno. Ali opet ti kazem probaj to shto si kupio, nemoj da si platio 40tak evra a da ne isprobash, mozda ti pomogne ili bar u mnogome umanji problem.

I preporucujem ti posle brijanja Peer lotion, koshta svega 70tak dinara, a super je. Ako se sa gillete-om brijash, menjaj na nedelju dana najvishe ona seciva, i pre brijanja stavi ih u sapunicu malo da se dezinfikuju, prvo brijaj niz dlaku pa podbrijaj, ne odmah na podbrijavanje, da smanjish iritaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Procitao sam ovo za Roakutan i stanju sam i to da probam!Ona je danas htela da mi da neki antibiotik,ali me pitala za godine,pa nije smela!U setu dr.Milojevica ima samo losion i krema od 20gr.Losion koji mi je ona dala je sa klindamicinom kao i elektroforeza!Sto se tice brijanja koristim Gillete blue 2 excel i to samo jedanputa,zatim Nivea sensitive penu,a do losiona nista,nisam smeo da rizikujem!Da li da pocnem da uzimam Roakutan?????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Koliko godina imash? Roakutan je ozbiljan lek, i to imaj u vidu samo ako ti nishta ne pomogne, u shta sumnjam, poshto su ti bubuljice gnojanice, a ne ogromni cirevi, akne, koje ti zatrpaju lice, klindamicin losion je super za gnojnice, posle brijanja mozesh taj losion, morash posle brijanja neshto shto ima alkohol u sebi kao recimo klindamicin losion ili peer losion, jer alkohol dezinfikuje kozu najbolje, nanesesh vatom losion nakon brijanja, i posle 2h isperesh mlakom vodom, taman kad pocne lice da se masti od losiona.

Kreni prema uputstvu taj set shto si kupio, i prati situaciju. Elektroforeza stvarno ne znam shta je, koristi search, mozda je neko objasnio na forumu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: