Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 7:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:16 am
Postovi: 1
Hvala na korisnim informacijama. Već mesecima pokušavam da pronađem neko objašnjenje za te proklete bele tačkice, koje su mi se pojavile na potkolenicama otprilike zimus. Jedina razlika je što pored njih imam i VELIKU fleku iz koje mi rastu bele dlačice. Išla sam kod raznih lekara, ništa konkretno. Mazala sve i svašta, i ništa. Poslednje sam otišla na VMA, i dobila da uradim neke nalaze (krv, hormone štitne žlezde i još neke hormone). Čekam platu da uradim sve te analize, pa sa tim ponovo na VMA. Inače te flekice me malo svrbuckaju, može da se izdrži, ali estetski je grozno!!! Celo leto idem u pantalonama!!!
Nadam se da nećete zaboraviti na ovu temu. Posebno ako neko sazna za neko moguće rešenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 2:00 pm
Postovi: 2
Obavestavamo Vas o postavljanju stranice Vitiligo Serbia na Facebook-u namenjenu ljudima u Srbiji koji ne mogu da adekvatnu zdravstveno pomoc u nasim ustanovama. Stranica sadrzi najnovije trendove, iskustva ljudi itd..posetite nas..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 3:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 31, 2014 3:51 am
Postovi: 1
da li je neko nesta saznao u medjuvremenu o ovim bier tackama,tretman,bilo sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Čet Apr 24, 2014 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2014 8:38 pm
Postovi: 1
Hy, konacno sam nasla nekoga sa istim problemom i hvala na korisnim informacijama....dugo se mucim s tim bijelim pjegicama, najvise ih imam po rukama. Nakon sto masiram ruke ili nakon sto ih dignem u zrak sve prodje i ponovo pojave.
Poslali su me kod razno raznih doktora ali nema odgovora, nitko nista nezna...
Posljednji odgovor sto sam dobila bio je da treba otkriti gdje je zariste te da bi to moglo biti u ustima, stitnjaci.....vidjet cemo jos i to...
Javite se ako imate nekakvu novu informaciju! Hvala :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Uto Jul 01, 2014 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:06 pm
Postovi: 2
Imam isti problem...da li iko ima nove informacije vezane za ovu napast?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Jul 28, 2014 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 4:14 pm
Postovi: 12
Nemam ništa novo, samo flekice se šire :) Na engleskom može dosta toga na netu da se pročita. Bier spots, to je to. Pozdrav za sve srpske leoparde! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Sub Avg 09, 2014 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:06 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru...nazalost nije ono sto sam htela cuti :( citala sam sve sto se procitati moze, ostavila pusenje, kontraceptivne pilule. Nista. Da li ste probali da pijete nesto za cirkulaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Uto Sep 09, 2014 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2014 5:16 pm
Postovi: 2
Ja takodze imam isti problem sa ovim flekama i uticu zdrastveno na meni,mozda ne fizici ali na psihihicki i te kako da nezna barem neko neku foru kako se mogu prekliti ove proklete fleka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Okt 06, 2014 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 09, 2014 5:16 pm
Postovi: 2
Nesto novo o Bier Spots neko da ni je uspeo pronaci nesto?
mozda neki nacin da se pokriju sa nekim kremama pudrama i td.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 3:18 pm
Postovi: 1
E cao svima imala sam isti problem sa belim flekicama i rešila da podelim sa vama kako sam se posle 3 god traganja za rešenjem napokon rešila njih. Ja sam ih imala po butinama sve do kolena. Doktori su mi kao i mnogima do sada savetovali da se suncam da to nije ništa, ali ja nisam odustajala. Naime i ove godine početkom leta su se pojavile i otišla sam kod jednog privatnog dermatologa po preporuci prijateljice i rekao mi je sledeće : kao prvo oslabljen imunitet ih je izazvao u jednom trenutku i zato što više vitamina, onda najbitnije tablete Polivit B da pijem mesec dana svakog dana po jednu i u ishranu svakodnevno konzumirati jaja, tikvice, jogurt probiotik ili kefir, paradajz , šargarepa sveža , lubenica i breskve . I sunčanje posle 16h . Već posle 15-tak dana su bile jedva primetne a sada im nema ni traga , postepeno se tu koža izjednacila sa ostatkom. Ja i dalje koristim sve ove namirnice bas mi prijaju i super mi je . Želela sam da ovo podelim sa vama kako bih svima ostalima pomogla jer znam koje su to muke i nerviranja. Pozdrav i srećno u terapiji :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 5:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Pozdrav svima,
Zelela bih da vam kazem da mislim da sam pronasla lek za nas problem. Naime pre dva meseca sam bila ponovo kod lekara , ali zbog drugih problema ( stalan umor, dekoncentrisanost, razdrazljivost itd) On mi je uradio nekoliko analiza i pronasao da imam nedostatak vitamina D u organizmu. Normalna kolicina je 45 , minimum 30 , a ja sam imala 16. Prepisao mi je 3 meseca da pijem taj isti vitamin i da dodjem na kontrolu. Za ove bele fleke su mi rekli da su to nervni zavrsetci koji gube svoju funkciju te zbog toga nemaju dovoljno krvi u sebi i postaju beli. Vitamin D je kljucan u nasem organizmu za funkcije svih organa , a najbitnije nerava.
Fleke na nogama su se smanjile, bar imam takav utisak, na rukama ih vise nemam. Videcu sta ce biti dalje , ali mislim da je u tome stvar. Takodje bih naglasila da ovaj vitamin NE SME DA SE PIJE NA SVOJU RUKU, jer moze doci do trovanja! Podjite kod lekara i neka vam uradi analize krvi , ali zamolite da vam uradi i nivo vitamina u organizmu.
Kao sto je vec neko napisao u leto se smanjuju fleke, to je zbog uticaja sunca i proizvodnja ovog vitamina u nasem telu. Takodje sto bih volela da vam kazem jeste da sto se tice suncanja, ne trebe preterivati. Izutra suncanje i posle 3 sata popodne je sasvim dovoljno. Svaka krema protiv uv zraka i svaka zastita sprecava razvijanje ovog vitamina u organizmu. Preporuka je da koristite maslinovo ulje za umereno izlaganje suncu. Bitno je ne preterivati. Takodje da bi se vitamin d razvio u organizmu potrebno je direktno sunce. ukoliko ste u kolima ili na mestima gde sunce direktno ne dolazi do vas, nego ga sprecava staklo ili nesto drugo, vitamin se nece razviti.
Imate dosta toga na internetu o ovom vitaminu, pa nadjite malo i procitajte i obavezno kod lekara na analizu!
Nadam se da smo konacno nasli lek :) i da sam vam pomogla. Puno pozdrava svima na tufne :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bele fleke
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 5:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Za spasenu :)
Nisam probala sve ovo sto si ti napisala, jer sam tek sad videla poruku. Jedno je sigurno , a to da ej imunitet oslabljen. To je i meni rekao lekar. Jer vitamin D je takodje veoma bitan za imunitet. Takodje sto bih jos navela jeste da pored vitamina d u mom organizmu je smanjn nivo i vitamina B ( kao i kod tebe) Te sam kompleks tog vitamina uzela na svoju ruku i pijem vec dva meseca. Sada sam vec skoro ispila celu kutiju. Vazno kod svih vitamina jeste da ne treba naglo prestati da ih pijete. Na primer meni je lekar prepisao vitamin d 3 puta sedmicno 6 nedelja, zatim 2 nedelje 2 puta sedmicno. Dok vitamin b sam pila 2 meseca svaki dan, sada pijem dve sedmice po 2, i na kraju sam tempirala da bude jedna tableta sedmicno. Videcu rezultate, ali se nadam da ce pomoci :)
Veliki pozdrav ljudi. Javljajte da li neko ima kakvih poboljsanja :*


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: