Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jajovodi
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
koje su metode pregleda prohodnosti jajovoda i koliko su bolne? da li se to jos uvek radi metodom kontrasta ili je moguce to raditi 3D ultrazvukom i koliko to kosta ukoliko se radi u privatnim ordinacijama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 3:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Jedini ispravan i pouzdan metod ispitivanja prohodnosti jajovoda je dijagnosticka laparoskopija i radi se u opstoj anesteziji. ( nema bola). Sve ostale varijante kao sto su HSG, HSS ( ultrazvucna sa ili bez 3D opcije), su delimicne i njihov rezultat nije sasvim pouzdan. Dijagnosticka laparoskopija se po ceni krece od 300 do 500 Eura , u privatnim
bolnicama. Ukolijko ste zainteresirani za privatnu varijantu javite mi se na 064 11 77 580.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 12:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:) Laparaskopiju trebaš obavezno uraditi, ali protokol nalaže da se uradi predhodno HSG!!! HSG daje informacije o lumenu grlića, materične šupljine i jajovoda. Laparaskopijom se vidi površina tih organa, a jajna ćelija i spermatozoidi putuju lumenom istih!
Jedna metoda ne zamenjuje drugu već je dopunjuje!
:D :o :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 9:32 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Kao dopuna laparoskopiji radi se histeroskopija, inace HSG je ipak napustena metoda, koja se jedino odrzava u zemljama koje spadaju u siromasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: O HSG i laparoskopiji
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Bez obzira koliko laparoskopija kosta u privatnim ambulantama, moram reci da dobri stari HSG ( histero-salpingo-grafija=zapis o materici i jajovodima ) nije izbacen iz upotrebe ni u bogatim zemljama ( za siromasne ne znam), i pruza informacije koje se ne mogu dobiti laparoskopijom o obliku matericne duplje, i obliku i prohodnosti jajovoda, koju histeroskopija i laparoskopija ne pruzaju.
Histerosalpingografija ima svoje mjesto u dijagnostici infertiliteta i istoriji pobacaja u 1. i 2. trimestru, tako da je korak koji se preporuceno da se uradi prije laparoskopije, i ne znam koliko kosta u Beogradu, nadam se da je manje od 300-500 eura....te su cijene tamo astronomske...
Pozdrav.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 12:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
HSG je čak isturen kao jedna od prvih metoda u ispitivanju uzroka infertiliteta!!!
HSSG tj histerosonosalpingografija je vaćarenje pojedinih Bg ordinacija!
Dobijene informacije su mnogo skromnije, tako da se svuda u svetu i dalje radi HSG.
To posetioci foruma mogu da pronađu na mnogim stranim sajtovima! :-?
Cena HSG u opštoj anesteziji recimo u "SOLDO" klinici na južnom bulevaru košta oko 100 evra. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ja sam radila HSG na zivo...bez anestezije...i nije nista strasno...u Visegradskoj sam radila...mislim da ne mora da se radi sa anestezijom u opste..pogotovo ako ulazi u cenu kod privatnih klinika...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 208 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: