Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pilule i dojenje
PostPoslato: Sre Jul 05, 2006 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2006 9:46 pm
Postovi: 11
nedavno sam se porodila(12.06) i htela bih za nekih mesec-dva da stupim u odnose... ali ne znam da li se pilule mogu koristiti u toku dojenja i ako se mogu koristiti koje su podobne. Inace imam 22 god. prvo dete i to carskim rezom.

Unapred se izvinjavam ako postoji slicna tema u vezi pilila i dojenja...ja je nisam nasla preko opcije trazi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 05, 2006 1:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Y,
evo, ja nadjoh jedan topik na ovu temu..... : http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ule+dojite

obgyn je napisao:
ako ste u prvih 6 nedjelja poslije poroda, onda je najbolje da koristite kondom, ako nastavite sa seksualnim zivotom

Poslije prvih 6 nedjelja mozete da koristite sve metode protiv nezeljenog zaceca ukljucujuci sve vrste kontraceptivnih pilua i da dojite !!! ( prvih 6 nedjelja postoje dva razloga zasto se ne daju pilule

a/ porodilja se nalazi u stanju povecane hiperkoagubilnosti i estrogen koji se nalazi u piluli / ne svim / moze da povisi rizik za stvaranje ugrusuka krvi a drugi razlog ili

b/ pilula moze da utice na smanjenu kolicinu produkcije mlijeka kada se uspostavlja proces laktacije, ali poslije 6 nedjelja laktacija je poptuno ostvarena i to prestaje da bude relativna kontraindikacija.

Ostale metode...depo provera injekciaj sva 3 mjeseca, patch / ne znam kako vi to zovete u bgd /, spirale nako, nuva ring, kondomi...



Slika, jane_doe[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 07, 2006 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2006 9:46 pm
Postovi: 11
Hvala puno jane_doe :) Josh samo ako neko moze da mi preporuci neke. Naravno oticicu i do ginekologa ali me zanima i misljenje drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 18, 2006 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2006 9:46 pm
Postovi: 11
moram opet da davim oko ove teme :| danas sam bila kod ginekologa i rekla mi je da ne mogu uopste da koristim pilule dok dojim ... samo kondome :|

zanima me da li je neko ima iskustva sa domacim ginekolozima i sta su vam rekli? da li mozete da koristite kao i koje pilule su vam preporucili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 19, 2006 2:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Hvala Jane_do,

Y ne znam sta da kazem o komentaru Vase doktorke...mora da cita knjige, jedino to...kao sto Vam je jane_do postirala...dojenje nije nikakva kontraindikacija za kontraceptivne pilule, ukoliko ne postoje drugi razlozi u Vasoj medicinskoj istoriji...migrene, ugrusci u nogama i plucima, povisen pritisak, kardiovaskularna oboljenja...et cetera...

Ostaje jedino da nadjete drugoj lijecnika koji ce Vam prepisati pilule, ili flaster koji se zove Evra, ili Depo provera injekciju koja se daje svaka 3 mjeseca i nema uopste estrogena u sebi, zatim spirala Mirena bi bila odlicna opcija za Vas...

Uzgre pitajte Vasu dr koji su razlozi da Vi ne mozete koristiti hormonsku kontracepciju i da li se to odnosi na sve metode osim kondoma...pa je pitajte...a sta je sa spiralom ? a sta je samo sa progesteronskim pilulama koje mogu da se daju i zenama koje su imale tromboembolizam ? a sta je sa Depo provera injekcijom ?...razbijte je pitanjima...i pozovite na ovaj forum na prekookeansko suocavanje sa naucnim faktima a ne palanackim pretpostavkama.
Srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 195 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: